je to podla mna maximalne nerealne, abz sa dohodli taketo pravidla 1 co tam spominas tie diskvalifikacia a podobne, je to nemozne odkontrolovat predsa ...
nemyslis, ze niektore pravidla si trochu prehnal ?


moj nazor je, že všetko z toho je dokonca NORMÁLNE, nie len reálne

diskvalifikácia je súčast každého preteku, AK noboli dodržané dohodnuté pravidlá.....

stačí prvá odvážna reakcia jedného organizátora......
a správanie sa mnohých "pretekárov" sa zlepší....
neboj sa....
osobne netužim jazdit po smetiskách a taktiež netužim dávať do rúk argumenty správna na SMERovaným poslancom :twisted:
09.09.2008 - 12:10:19
00
Najlepšie by bolo štartovať v intervaloch cca 5-10 minut po 100 pretekárov. To by nemal problém....
09.09.2008 - 12:24:35
00
je to podla mna maximalne nerealne, abz sa dohodli taketo pravidla 1 co tam spominas tie diskvalifikacia a podobne, je to nemozne odkontrolovat predsa ...
nemyslis, ze niektore pravidla si trochu prehnal ?


predsa len je to Slovensky maraton :!: a nie svetovy pohar ....


ja som rovnako za DSQ za podobné správanie, v pravidlách by to malo byť uvedené a určite to mnohým otvorí oči...

hmmm, len SK maratón a nie svetový pohár? tak takýto trápny argument som už dávno nečítal....
09.09.2008 - 12:37:26
00
V pravidlách to aj je, ale konkrétne na Dubničáku som v druhej polke už pár túb a sáčkov od gélov prešiel. A bolo to "dosť pár"...
09.09.2008 - 13:55:37
00

ja som rovnako za DSQ za podobné správanie, v pravidlách by to malo byť uvedené a určite to mnohým otvorí oči...

hmmm, len SK maratón a nie svetový pohár? tak takýto trápny argument som už dávno nečítal....


Ked si tam podla mna organizatori daju, ze budu diskvalifikovat za to, za to, a este aj za to, tak velmi vela ludi to podla mna odradi ... Zaplati si niekto startovne a bude sa obavat, ze by to nemal dokoncit, kvoli nejakej blbosti ? To sa mi zda trochu pritiahnute za vlasy !

Este som sa ani raz nestretol na maratonoch s diskvalifikaciou ! Aj tak to nic nevyriesi, ked diskvalifikuju jedneho z 300 pretekarov .... To uz by mohli zacat davat rovno pokuty, to uz by bolo zmysluplnejsie ...

katko : nemyslis, ze predsa len treba trochu brat ohlad na to, ze na SK maratonoch jazdia vselijake vykonostne kateorie anielen top elita ? Alebo si predstav, ze deti na Horalovi na trati Dejzi hodia obal od keksiku na zem, to by mali byt hned diskvalifikovany ? Ved je celkom realne potom, ze do ciela by nikto ani neprisiel v takej kategorii !


Som za diskvalifikacie, ale kazdopadne nie za nezmyselne, kvoli obalu diskvalifikovat je blbost, no za skratenie trate by som dal este aj stop na nejake tie preteky, popripade aj to vylucenie zo serie ....
09.09.2008 - 17:14:41
00
ved prave ze na SVK nejazdi len elita a preto by jazdcom nemalo robit problemy doniest obaly od gelov na najblizsiu obcerstvovacku/do cielu/do odpadkoveho kosu na trati.

(okrem ineho)
09.09.2008 - 17:21:12
00
patoo neuraz sa ale si uplne vedla .. tie deti by v ziadnom pripade nemali nic nikde odhadzovat na zem .... lebo ked to robia asi niekto niekde zlyhal a otazka je ci to trstenica napravi ;-]
09.09.2008 - 17:23:33
00
Alebo si predstav, ze deti na Horalovi na trati Dejzi hodia obal od keksiku na zem, to by mali byt hned diskvalifikovany ?

Ano, mali.
Neviem preco, ale mam pocit, ze tu obhajujes svoje spravanie a co je este horsie, zda sa ti spravne.
09.09.2008 - 18:04:50
00
Palciva to tema... Lahko sa vsak moze stat aj taka vec, ze dotycnemu vypadne obyl omylom. Toto som si uvedomil na tohtorocnom Dubnicaku, ked som dojedol tycinku. Dal som obal do zadneho vrecka (co bolo pocas vyslapu, kedy mam v tom istom vrecku okuliare, aby sa mi nezahmlievali) a nasledne som vytiahol okuliare na zjazd. Vtedy mi trklo v hlave, ze mi obal mohol kludne vyletiet, tak som sa tam posmatral, no nastastie tam ostal. Takto by mohlo vzniknut nejake nechcene nedorozumenie.
09.09.2008 - 18:11:52
00
tmax: beztak ťa môže poslať dolu len rozhodca ak ťa vidí, a rozhodca v tom prípade vidí rozdiel medzi úmyslom a náhodou
ak by si bol v prvej päťke pripusťme ešte nejakú "zašumenosť jeho videnia", ale ak si bežný "biker milión", nemá dôvod byť neobjektívny
09.09.2008 - 18:30:21
00
Ano, mali.
Neviem preco, ale mam pocit, ze tu obhajujes svoje spravanie a co je este horsie, zda sa ti spravne.


Neobhajujem nic a nikoho ! Len tu pisem, ze sa mi zda nespravne hned diskvalifikovat za niektore veci ... :!:
09.09.2008 - 19:46:42
00
patooo:
Alebo si predstav, ze deti na Horalovi na trati Dejzi hodia obal od keksiku na zem, to by mali byt hned diskvalifikovany ? Ved je celkom realne potom, ze do ciela by nikto ani neprisiel v takej kategorii !


V prvom rade by som "DISKVALIFIKOVAL" rodiča takéhoto dieťata, za takúto výchovu a podľa toho ako to "vehementne" obhajuješ, asi od toho nemáš daleko...... škoda
princíp je celkom jednoduchý: kde nefunguje "vlastná HLAVA", tam nastupuje represia,
alebo snád, ked "TO" na teba príde náhodou v obývačke automaticky sťahuješ gate a ideš na "vec" :shock: ,
veď niekto to za tebou popratá.... však
do prírody chodím dosť dlho a rád a ešte by som do nej aj celkom rád chodil, ale nerád by som stretával v nej podobné "ospravedlňujúce" názory
09.09.2008 - 20:07:19
00
patooo:
Alebo si predstav, ze deti na Horalovi na trati Dejzi hodia obal od keksiku na zem, to by mali byt hned diskvalifikovany ? Ved je celkom realne potom, ze do ciela by nikto ani neprisiel v takej kategorii !


V prvom rade by som "DISKVALIFIKOVAL" rodiča takéhoto dieťata, za takúto výchovu a podľa toho ako to "vehementne" obhajuješ, asi od toho nemáš daleko...... škoda
princíp je celkom jednoduchý: kde nefunguje "vlastná HLAVA", tam nastupuje represia,
alebo snád, ked "TO" na teba príde náhodou v obývačke automaticky sťahuješ gate a ideš na "vec" :shock: ,
veď niekto to za tebou popratá.... však
do prírody chodím dosť dlho a rád a ešte by som do nej aj celkom rád chodil, ale nerád by som stretával v nej podobné "ospravedlňujúce" názory




tak uz vieme ako to vyzera u Vas v obyvacke ... no mas to blbe kamarat !

skus si to poriadne precitat :!:

ak nevidis, dam Ti kontakt nadobreho ocneho :shock: :shock: :shock:

nikoho neobhajujem !!! to som pisal !!!

netvrdim, ze sa tam ma robit spina a bordel ! to som nikde nenapisal ! Len som napisal, ze sa mi zda trosku pritiahnute za vlasy hned niekoho diskvalifikovat kvoli takej blbosti !!!


ja urcite nie som z tych, co robia bordel ! ja ani gely a podobne sra_cky nenosim ! nepotrebujem to ! takze zo mna tam bordel neni !

vidim, ze s niektorymi to tu nema vyznam riesit ... ked cloveknapise 3x nieco a stale si dotycny bude tvrdit svoje ... tak by si to malv hlave upratat a raz poriadne precitat !
09.09.2008 - 20:14:35
00
predpokladám, že ked si písal poslednu vetu, omylom si sa díval do zrkadla
:twisted:
nič to polepši sa, priznaj si chybu (aspoň v duchu), nerob bordel, bajkuj dalej a bude to OK a prídeš na TO, že všetko ma svoje miesto (aj bordel)
09.09.2008 - 20:29:46
00
Toto je dost zaujimava tema....fajn sa to cita..clovek sa tu aj zasmeje obcas :lol:

Neviem ci vacsina tychto bikerov(ktori tu pisu tieto veci ohladom diskvalifikacie za odhodenie obalov) su na maratonoch aspon do 30.miesta, ale ak niekto konci aspon teda v tej 30.-ke vie ze v tom tempe neni moc cas sa zastavovat a zbierat obaly, ktore vam vypadnu. Uz vidim tych rychlejsich bikerov, ktori pridu na maraton, aby sa aj s niekym nahanali a trosku sa znicili a nielen prezerali prirodu budu zastavovat vo vyjazdoch alebo v zjazdoch to by bolo dost..... :lol:

Ja nepreferujem taketo znecistovanie prirody (pri beznej jazde, trening, a pod.), ale uz ked som na maratone je to ine (organizatori ked zberaju v lese znacenia si myslim, ze uz neni taky problem pobrat par papierikov ---myslim ze ked uz platim startovne tak by sa mohlo myslet aj na navratenie lesa do povodneho stavu)

Este jedna otazocka...ked niekto konzumoval ten Penco Energy Gel, ktory je v startovacom balicku na vacsine maratonoch vie, ze je dost lepkavy....tak by som chcel vedet, kto si to hodi spat do dresu (cest vynimkam---ale tyto ludia potom ked pridu do ciela zistia ze to nebol moc dobry napad)

Takze takato diskvalifikacia sa mi zda dost od veci.

Moj nazor....uz cakam na odpovede na moj prispevok 8) :lol:
09.09.2008 - 20:31:37
00
keyboard_arrow_up