hlavne aby neprsalo ... potom by nemuselo byt privela blata .. a potom ani prilis teplo ... vopred dakujem organizatorom za vybavenie ;-]
06.07.2009 - 14:02:57
00
20 Éčiek je trochu prehnané štartovné. Radšej si pôjdem zabehnúť na Fačkov. :shock:
06.07.2009 - 18:59:03
00
kto neskoro chodi, sam sebe sam...
06.07.2009 - 19:03:24
00
dotm ma predbehol, ale aj tak to uz napisem.

mirec, keby si sa prihlasil vcas, tak to mas za 14 € aj s trickom, takze Tvoja kritika nie je na mieste. A okrem toho, 20 EUR je este relativne v norme. Hlavne ked zoberiem do uvahy ako dobre je zvolena trat a aka je zabavna a technicka. Radsej 5 € navyse a zazitok z takejto singloidne trate, ako sa vypekat na slnku na sirokych lesnych cestach a otvorenych priestranstvach. A este jedna vec preco ano - tak kvalitne a s ohladom na bezpecnost ludi znacenu trat som este na inom maratone nezazil. Neviem ci sa tak nahodou neznaci na XC pretekoch, ale na tie nechodim a tak mi zostava skonstatovat, ze toto je jedina akcia, kde su sprejom zvyraznene napr. aj vsetky nebezpecne kamene v zjazde, na ktorych by si mohol v lepsom pripade seknut, v tom horsom aj skaredo spadnut. To ziadny iny organizator zial doteraz pre bezpecnost bikerov nerobi a pritom je to obrovsky prinos. Cize plati, ze cena je relativna a v tomto pripade to za ten zazitok stoji. :idea:
06.07.2009 - 19:14:41
00
Tak po tomto víkende sú vyznačené komplet všetky trate. Chceli sme, aby to bolo hotové už cez víkend, ale počasie nám minulý týždeň neprialo. Teda pre tých, ktorí chcú trénovať manuál: http://www.sckzvolen.sk/maraton/mapy.html . V piatok ešte dáme nejaké vápno, ale už dnes je ostatné značenie komplet.

Chcem sa spytat na charakter podkladu na vetsine trate s ohladom na dazd. Ci tuna hrozia bahenne kupele a la Sulov, alebo tam mate taky udupany strkovito-pisecity podklad premiesany s trocha hliny, pripadne v sigletrackoch popadane stare listie na tvrdom podklade, alebo tam po premoceni hrozi hlboke mľask-mľask ? :wink: Ono mľask-mľask do vysky členkov nevadi, napriklad ja v tom dokazem prist do ciela na 95% cisty s casom v cieli s umiestnenim v strede start. pola. Horsie je to uz s čvacht-čvacht :mrgreen: . To len tak na okraj, s ohladom na dazde, ci sa mi oplati vstavat o 5-tej rano, pretoze ta registracia do 8hod. rano je brutal. :cry:
06.07.2009 - 23:34:22
00
Co sa tyka podkladu trate, drviva vacsina trate je bez problemov zjazdna aj pocas dazda. Je tam zopar usekov, kde je to v blate zlozitejsie, ale na taketo veci treba mysliet uz pri volbe obutia na bike. V pripade dazda urcite ocenite hrubsi dezen plastou, na zodratych plastoch alebo slikoch by ste mali problemy na niektorych usekoch aj za sucha. Druha podstatna vec su technicke zrucnosti jazdca. Treba vediet odhadnut svoje schopnosti a moznosti a radsej zliest z biku a kusok potlacit. Najvacsie problemy su po dazdi v useku pred horskou premiou, kde je uzky srmy vyjazd dlhy asi 100 metrov, ale na dobrych plastoch to technicky zdatny jazdec vylezie.
Po minulorocnych skusenostiach vieme, ze aj po vydatnych zrazkach sa da trat prejst a po par hodinach voda stecie a 99% trate je zjazdnej. Takze ak nebude prsat tesne pred startom (a podla predpovedi by nemalo), netreba sa zbytocne obavat. Treba ale ratat s tym, ze vzhladom na doterajsie pocasie a charakter trate nebude na niektorych usekoch sucho ani keby uz nesprchlo vobec.
Vsetkym jazdcom bez vynimky doporucujeme zobrat si na trat so sebou preukaz poistenca (alebo aspon jeho kopiu) a mobilny telefon. Okrem toho treba zvazit aj moznost pripoistenia, ktore Vam v pripade nehody moze usetrit kopec problemov.
Ak patrite medzi jazdcov, ktory maju problemy s defektami, zoberte si aspon dve duse prip. lepenie. Na trati je vela moznosti, kde sa daju robit defekty. Vacsina skal a korenov je oznacena, ale nie vzdy sa im da vyhnut.
Ako organizatori by sme Vas vsetkych este chceli poprosit, aby ste prichod a prezentaciu neodkladali na poslednu chvilu. Ak ste z okolia alebo budete spat v okoli, pridte sa odprezentovat v piatok vecer, urcite nas tam zastihnete.

tesime sa na Vas
organizatori
07.07.2009 - 09:04:50
00
Ja stale zvazujem ucast a rozhodnem sa v podstate v piatok poobede ci beriem aj bike, alebo nie.
07.07.2009 - 20:17:58
00
ja sa zase rozhodujem, ze ktory zoberiem, ci ten dobry, alebo ten, na ktorom mi nebude vadit blato :-)
08.07.2009 - 07:58:41
00
kedze ja som svoj moby dick pozicala (evidentne s nenavratkou :roll: ), tak ja prezujem to co tam mam teraz :wink:
08.07.2009 - 08:34:42
00
s prezuzvanim moc nenavymyslam, ale po skusenostiach a po zhliadnuti zopar fotografii z poslednych akcii nemam velmi chut vykupat svoj momentalne najoblubenejsi bicykel v blate
08.07.2009 - 13:56:22
00
ja sa nezucastnim ale chel by som...., zial pracovne povinnosti nedovolia
08.07.2009 - 13:59:42
00
Správa o počasí: Včera ( utorok) nepršalo, dnes ( streda) ráno jemne pokropilo, zatiaľ zamračené, ale neprší. Ak by bolo v sobotu tak, ako dnes, tak je to podľa mňa ideálne počasie.
08.07.2009 - 15:31:55
00
Takže dnes- v stredu celý deň nepršalo.
08.07.2009 - 22:15:02
00
Takže dnes- v stredu celý deň nepršalo.



Dufam že dnes si prečitam to isté :)
09.07.2009 - 15:47:04
00
Tak dobre: dnes- štvrtok nepršalo. Ešte sa dva krát vyspíme a je to tu.
09.07.2009 - 21:31:43
00
keyboard_arrow_up