Chcem spomenúť zaujímavú príhodu: Na trati Elementare (34 km) dovtedy vedúci jazdec v zjazde asi 400 m pred cieľom spadol a mal prísť o svoje umiestnenie. V poradí druhý- Tomáš Višňovský zo Žiliny počkal, kým sa pozbiera a nechal ho prísť do cieľa na prvom mieste. Odovodnil to tým, že dotyčný celý čas ťahal špicu, takže to bolo spravodlivé.
Potešiteľné je, že Tomáš má 16 rokov. Všetka česť.
12.07.2009 - 16:28:06
00
toto by si asi malo prečitať vedenie CMS a nejako to - pozitívne riešiť
pardon prehliadol som že je to mimo CMS :( ,
ale na veci to nič nemení


Naposledy upravil LL dňa 12.07.2009 - 21:08:45, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2009 - 20:37:19
00
Klobuk dole! Vstal som a tlieskam!! Šupnite sem jeho foto!
12.07.2009 - 20:38:04
00
Klobuk dole! Vstal som a tlieskam!! Šupnite sem jeho foto!


12.07.2009 - 20:49:02
00
mal by si to precitat "hlavny hrdina" z tejto temy

inak zvolen tento rok nie je v CMS...

edit: viewtopic.php?f=6&t=19909&st=0&sk=t&sd=a&start=255
12.07.2009 - 20:51:16
00
Som rad ze som sa zucastnil. Trat skutocne preverila techniku. Na HT-cku bolo miestami utrpenie, ale trat bola cela jazditelna, co sa mi paci.

Pocasie vyslo vyborne, dosiel som do ciela vcas aby som stihol dalsi program mimo ZV ... a vyhral som v tombole :)
12.07.2009 - 21:05:24
00
Chcem spomenúť zaujímavú príhodu: Na trati Elementare (34 km) dovtedy vedúci jazdec v zjazde asi 400 m pred cieľom spadol a mal prísť o svoje umiestnenie. V poradí druhý- Tomáš Višňovský zo Žiliny počkal, kým sa pozbiera a nechal ho prísť do cieľa na prvom mieste. Odovodnil to tým, že dotyčný celý čas ťahal špicu, takže to bolo spravodlivé.
Potešiteľné je, že Tomáš má 16 rokov. Všetka česť.





....a vdaka organizatorom dostal aj specialnu cenu,plne si ju zasluzil...niektori bikeri by si z neho mohli vziat priklad ...

presla som trat Elementare s 13.r.dcerou Barborkou....perfektne znacenie :!: ,trat ...adekvatna elementare....potesilo aj vyhlasenie ceny pre najmadsiu ucastnicku maratonu :D ...

atmosferu si vytvori biker sam....bud pokecia do vyhlasenia vysledkov s bike pozit.ludmi :D alebo somre,ze musi cakat :x

...klobuk dole pred prvou brutalkou :!: :!: :!:
12.07.2009 - 22:05:22
00
Trosku prispejem aj mojim pribehom zo Zvolenskeho cyklomaratonika z mojho subjektivneho
hladiska.
Neda mi, aby som tuna nespomenul moj nie moc kladny nazor na maraton v Brezne, ktory isty diskutujuci velmi trefne ohodnotil ako nudny, co sa tyka trasy samozrejme.
No a Zvolensky je zas opacny extrem, je az prilis takzvane "technicky". Uvodzovky preto, ze za technicke povazujem vsetko mozne, len nie ostro vycnievajuce kamene a tak nahusto, ze bol problem aj na fulle si nenamlatit drzku o riaditka ;-).
Kedze technicky nie som nejak makky a vsetko som odjazil max. rychlostou co mi centrum strachu dovolilo (okrem stupakov samozrejme, tu mam co este dohanat), tak na tych kamenistych usekoch som myslel ze sa mi bike nacisto uz rozpadne, ej ale som si aj pozanadaval.
Najhorsie na tom je, ze pocas.. ja neviem .. prvohor boli nadelene pre tieto konciny sutre hranate, spicate ktore obrazne povedane cakali s vyvalenym jazykom ako sa zakusnu do nasich kolies.Co sa mi aj stalo nakoniec (vlastne na zaciatku) osudne hned na 11-tom kilometri, kde som schytal double defekt, co jest, ze som dostal defekt na jednom jedinom mieste o ploche 5cm2 na predne aj zadne koleso. Narocky som sa potom vratil na inkriminovane miesto, ze co to tam cihalo. A kurna, zliabok mezi dvoma spicatymi skalami a na jeho dne male ostre kamenne hroty. A toto som si ja somar vybral ze tade si to strihnem, ako uz x-krat predtym, ale preatal som sa.
Co ma nastvalo dost, ze tie vetsie kamene boli usporiadatelm aj oznacene farebne, ale problem bol ten, ze farba bola uz na 90% zodrata, a to som siel tak na konci prvej 1/3 start. pola. Cele toto bolo zamaskovane travou, takze dost tazko sa dala odhadnut spravna stopa, zvlast ked uz to bolo na vrchole a zrak sa mi uz upieral na prichodivsi prvy "smrtelny" zjazd.
Tu by som poprosil organizatorov, aby nabuduce pred taketo nieco dali rovno nejaku zabranu. Odjazdil som tento rok za 3 mesiace 1600km okrem ineho aj na 4 maratonoch, ale defekta ziadneho som neschytal, az tuna. Ale toto bola trat v niektorych usekoch fakt brutal s tymi kamenmi a myslim, ze keby som nepichol hned na zaciatku a valil si to ako zvycajne, tak skor ci neskor by som asi pichol aj tak.
Po strate 25 minut (to som netusil ze s tou prekliatou malou pumpickou sa narobim ako kon, no len si skuste naraz 2x 300x spravit ten smiesny pohyb rukou) som uz pokracoval asi posledny a dost rozladeny hlavne z toho, ze sa nemam s kym nahanat, resp. ze mi nikto nedycha na chrbat, aby som sa prinutil do toho opriet. A tak som sa vliekol zbytkom trate sam, sem tam dobehnuc naozaj nedelnych hobbikov. Skoncil som nakoniec 95-ty v celk. hodnoteni co mi je uplne jedno, stve ma, ze som si to proste neuzil a vetsinu trate som strachopudovsky (z dalsieho defektu a nemajuc dalsiu nahradnu dusu) pretrpel. Cest vynimocnym zvlnenym singlom po lese, aj som si tam zaujukal ;-)).
V propoziciach usporiadetel upozornoval na to,ze dve duse so sebou je optimum, co som si aj zobral k srdcu, a v aute som mal dokonca aj tretiu, ale nakoiec som ju vylozil. Co bola chyba. Keby mi zostala este ta tretia urcite veselsie by som si pobikoval po trati.
Inac, ani sa mi nesnivalo o tom ze na obcerstvovackach bude nejaky technik a dokonca, ze tam budu k mani duse ( zadarmo???).Bud som zle cital propozicie, alebo to treba lepsie spropagovat. Prekvapila ma aj nizka ucast.
Na prvy pohlad super organizacia by zniesla aj 1000 ucastnikov. Samozrejme okrem tych latrin tam vonku ;-))).
Ktovie cim to je, ved sa siel niekolkaty rocnik, takze za tu dobu sa o tomto podujati mohlo uz
dozvediet dost ludi. Nebude to tou prilisnou technickosotu trate? Ono vsetkeho, aj dobreho
vela skodi, to vie kazdy. Ako som pisal tuna vyssie, Brezno je jeden extrem a Zvolen opacny.
No ale, kym do Brezna uz nabuduce nepojdem, do Zvolena sa o rok a just! urcite vratim, aby som si to skusil znova a tentoraz bez defektov, ale beriem 4 duse a velku hustilku do ruksaku.
Dovtedy dufam ze nezabudnem na inkriminovane miesto, alebo usporiadatel tam da rovno nejaku zatarasu ;-).
13.07.2009 - 01:13:50
00
... ale cakanie na vyhlasenie a tombolu uuuuuplne uuuplne naprd

to si bol na nejakom inom maratone? ked som dosiel do ciela ani som sa nestihol popozerat po vsetkych znamych a uz vyhlasovali :mrgreen:

Co ma nastvalo dost, ze tie vetsie kamene boli usporiadatelm aj oznacene farebne, ale problem bol ten, ze farba bola uz na 90% zodrata, a to som siel tak na konci prvej 1/3 start. pola.

cim to je, ze v druhom kole bolo farebne znacenie kamenov normalne viditelne?
tiez som isiel vo Zvolene pomalsie ako po rovnej luke, ale to kluckovanie a hladanie cesticky medzi nimi je zazitok:)

Tu by som poprosil organizatorov, aby nabuduce pred taketo nieco dali rovno nejaku zabranu.

zabranu? nerozumiem. hovoris o tom kamenovom zjazdiku co koncil na asfaltke pred obcerstvovackou? tam predsa usporiadatelia vraveli, ze je nebezpecny, a ludia co si nan netrufali zosadali z bicykla a tlacili

Na prvy pohlad super organizacia by zniesla aj 1000 ucastnikov. Samozrejme okrem tych latrin tam vonku ;-))).
Ktovie cim to je, ved sa siel niekolkaty rocnik, takze za tu dobu sa o tomto podujati mohlo uz dozvediet dost ludi.
Nebude to tou prilisnou technickosotu trate? Ono vsetkeho, aj dobreho
vela skodi, to vie kazdy. Ako som pisal tuna vyssie, Brezno je jeden extrem a Zvolen opacny.
No ale, kym do Brezna uz nabuduce nepojdem, do Zvolena sa o rok a just! urcite vratim, aby som si to skusil znova a tentoraz bez defektov, ale beriem 4 duse a velku hustilku do ruksaku.
Dovtedy dufam ze nezabudnem na inkriminovane miesto, alebo usporiadatel tam da rovno nejaku zatarasu ;-).


vsetko chce cas, ked sa ludia naucia bicyklovat, budu chodit jazdit aj na narocnejsie trate :)
ked na buduci rok pojdes aj druhe kolo, cakaju Ta tam este dalsie chodnicky, ktore sa na kratkej nejazdia. Vo Zvolene je druhe kolo za odmenu:)
13.07.2009 - 07:05:52
00
:lol:
obor, nezvyknem citat dlhe prispevky, urobil som vynimku a normalne som sa zrana schuti zasmial...neber to vsak v zlom

je pravda, ze vo zvolene ma viac boleli v ceili ruky, ako nohy, ale je to ok

aha a ak by sa dalo, tak poprosim organizatorov, keby v buducom rocniku aspon stuzkou oznacili tu vetvu, ktora ma slahla po ruke, lebo som pozeral na pekne zafarbene kamene a nevsimol som si ju (viem ju lokalizovat)...tak ma to rozladilo, ze na desat minut som normalne stratil chut bikovat :?
13.07.2009 - 07:53:47
00
toto toto .. konare boli horsie ako kamene .. jeden - ked som kluckoval pomedzi kamene - sa mi pokusil vziat prst ... ale nakoniec sa uspokojil s troskou rukavice
13.07.2009 - 08:29:41
00
Jakub, aj my tu máme také terény, len treba zájsť za Pezinskú babu. :wink:
13.07.2009 - 08:49:21
00
vy máte všetko :mrgreen:
13.07.2009 - 09:02:09
00
Samozrejme. Druhá vec je, že je to od BA 40km. :P
13.07.2009 - 09:03:42
00
Preco stale dokola riesite nieco, co sa nezmyselnymi diskusiami nezmeni? Ak chcete ist na maraton, tak si privstante, ak sa vam nepaci, tak nechodte. Mali ste sa ozvat organizatorovi okamzite po zverejneni propozicii ci s tym nemoze nieco spravit a nie to riesit doslova par hodin pred startom tu na fore. :roll:

...

mudri ste jak babkine papuce :twisted: , hlavne ze ste neboli. nabuduce si radsej privstante a chodte, a nevypisujte tu mudrosti podobneho zrna.... nikto nic neriesil, nikto nechcel menit start ani nic podobne. nechapem kde ste sa dokazali takto zamotat :roll:
.
k veci :) : uzasny pretek, najlepsie znacenie, paradna trat (lepsia ako minuly rok), spickova organizacia a zabezpecenie, dakujem za super sobotu :oops:
13.07.2009 - 09:18:55
00
keyboard_arrow_up