čisto teoreticky: pridal by sa niekto z BA (príp. odniekiaľ po ceste - SC, TT, NR...) na nedeľný pohodový turistický výjazd (žiadne dupanie) po veľkom hodrušskom okruhu? http://www.bajkomktajchom.sk/velky-hodrussky-okruh
auto mám, PHM si rozdelíme. čím viac nás bude, tým lepšie ;)
02.08.2012 - 10:04:38
00
astro zober si blatniky, blata na hovado minuly vikend :o
a pripadne aj kosik na hriby :lol:
02.08.2012 - 16:17:29
00
silva mňa nevystrašíš 8) ale vďaka za cennú info. akú trasu ste išli (vidím tam Sitno, nejaký tajch a ďalej?)
02.08.2012 - 18:41:47
00
astro poslala som ti gpx
jeden okruh bol sitno, cast velkeho hodrusskeho okruhu, Pusty hrad, Sklenne teplice, bohuzial zakylske pleso uz sme nedali, lebo zacalo liat
druhy gpx je velky hodrussky okruh kombinovany s Mikoviniho zelenou jazdou
02.08.2012 - 23:47:21
00
silva, posli prosim tie gpx aj mne, alebo rovno pridaj sem. vdaka
03.08.2012 - 08:07:49
00
na nedeľný pohodový turistický výjazd (žiadne dupanie) po veľkom hodrušskom okruhu?

Pokial si tam este vobec nebol odporucam modifikovanu variantu opacnym smerom. Za jeden den prejdes to najlepsie v tejto lokalite.
Start Zarnovica, potom po zltej cez Lukavicu a nasledne po modrej na Cervenu Studnu.
Zapadny traverz Tanadu po telese vodneho kanalu je nuda :) Odporucam vychodny traverz po lesnych cestach a chodnikoch okolo Ottergrundskeho tajchu (tusim je to tiez nejaka trasa bajkomktajchom)
Pri Rychnavskom jazere (razcestie sedlo Pleso) pridaj kolecko cez Sitno. Tam cez sedlo Vlcia jama (TZT: modra,cervena,zlta,modra). Spat popri Pocuvadlianskom jazere (TZT: modra ,zelena - AMEN usek,zlta, cervena,modra). Zvysok od Rychnavskeho jazera podla velkeho hodruskeho okruhu cez Kopanice.
03.08.2012 - 08:47:37
00
Chlapi, blatníky môžete kľudne nechať doma. Celý týždeň sú tu horúčavy a trate už slušne obschli, nájdu sa síce lokálne miesta, kde ešte blato je, ale to sa dá obísť.
Som rád, že jazdíte po našich tratiach Bajkom k tajchom. Rád by som Vás upozornil na úsek medzi orientačným miestom 4 a orientačným miestom 1. Na tomto úseku lesáci vyrovnávali lesnú cestu v celom profile, už tam skončili, ale povrch lesnej cesty je teraz na mnohých miestach mäkký. Pri zjazde od orientačného miesta 4 do orientačného miesta 1 to až tak nevadí, ale opačne sa narobíte ako také ťažné kone. Bude treba nejaký čas počkať kým ten povrch trošku zhutnie, alebo kým sa to neprejazdí. Pred jazdou po našich tratiach BKT vždy mrknite na našu stránku. Je tam sekcia o zjazdnosti tratí. Tam sa snažím vždy zverejniť aktuálne obmedzenia na našich tratiach BKT. GPS dáta našich tratí sú bezplatne k dispozícii na našej web stránke.
Ak by ste mali záujem, môžem Vám poslať cez súkromnú správu GPS dáta cyklotrás v okolí obce Banská Belá a Kozelník. Tieto cyklotrasy sú oficiálne povolené a momentálne sa značia. Cyklotrasy sú vedené po dobre udržiavaných lesných cestách, len na dvoch miestach budete musieť obísť úseky cyklotrasy, ktoré vedú po trase starej železnice po asfaltovej ceste čo ide od Hronskej Dúbravy. Tieto úseky sa musia kompletne vyčistiť, sú teraz neprejazdné.
Takisto môžem na požiadanie poslať cez súkromnú správu GPS dáta plánovaných cyklotrás vo Vyhnianskej doline. Tieto trasy by mali byť zjazdné, ale nie sú povolené, ani vyznačené.
Prajem krásne zážitky v Štiavnických Vrchoch a dodržujte Kódex horského cyklistu.
03.08.2012 - 08:49:39
00
Palo TT: vďaka za tip, porozmýšľam. Ten AM/EN úsek zo Sitna som si minulý rok prešiel pešo takže viem čo by ma čakalo :tmi: ale Sitno niekedy nabudúce, taká kilometráž je už nad moje sily
base: tiež vďaka za cenné info :y:
03.08.2012 - 09:38:39
00
Niektoré veci upravím v príspevku od Palo TT.

Trate BKT neprechádzaju popri Ottergrund. tajchu.
Píše sa Richňavský tajch a nie Rychnavské jazero. V Štiavnických Vrchoch sú tajchy a nie jazerá. Cez Lukavicu sa dostaneš hore na Kerling, kde sa napojíš na našu červenú cyklotrasu až na Červenú Studňu, odkiaľ môžeš stále pokračovať po našej červenej cyklotrase až nad Richňavský tajch, kde sa môžeš rozhodnúť či pôjdeš ďalej po zelenom „C“ alebo po červenom „C“ ďalej.
No rohodne by som netvrdil, že od Lukavice je to menej náročný výšlap hore na Červenú Studňu, ale to je vec názoru, čo kto má v tejto oblasti zjazdené.

Sitno sa dá „vyliesť a „zliesť“ aj inými cestami bez použitia schodov a kamenistého turistického AMEN tma chodníka.


Pokial si tam este vobec nebol odporucam modifikovanu variantu opacnym smerom. Za jeden den prejdes to najlepsie v tejto lokalite.
Start Zarnovica, potom po zltej cez Lukavicu a nasledne po modrej na Cervenu Studnu.
Zapadny traverz Tanadu po telese vodneho kanalu je nuda :) Odporucam vychodny traverz po lesnych cestach a chodnikoch okolo Ottergrundskeho tajchu (tusim je to tiez nejaka trasa bajkomktajchom)
Pri Rychnavskom jazere (razcestie sedlo Pleso) pridaj kolecko cez Sitno. Tam cez sedlo Vlcia jama (TZT: modra,cervena,zlta,modra). Spat popri Pocuvadlianskom jazere (TZT: modra ,zelena - AMEN usek,zlta, cervena,modra). Zvysok od Rychnavskeho jazera podla velkeho hodruskeho okruhu cez Kopanice.
03.08.2012 - 10:19:44
00
Od decembra sa meni grafikon vlakov a trat Hronska Dubrava - Banska Stiavnica tam uz nefiguruje.
Preto sme spustili peticiu na zachranu nasej trate. Jej znenie a celu peticiu najdete tu :
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=671636

http://www.topky.sk/cl/1000071/1319324/Vzbura-proti-skrtom-na-zeleznici--Ludia-bojuju-za-vlak
03.08.2012 - 10:21:56
00
Na tomto úseku lesáci vyrovnávali lesnú cestu v celom profile, už tam skončili, ale povrch lesnej cesty je teraz na mnohých miestach mäkký. Pri zjazde od orientačného miesta 4 do orientačného miesta 1 to až tak nevadí, ale opačne sa narobíte ako také ťažné kone.

no mozem potvrdit, bolo to dost nechutne blatove ( 28.7.)
a stupanie dalo zabrat :muscle:
04.08.2012 - 11:25:59
00
Krátky report: v nedeľu sme s dalid-om dali Veľký hodrušský okruh v opačnom smere s krátkym obedovým odpočinkom v Banskej Štiavnici (vďaka base za upozornenie, aj v zjazde ma statočne na tej rozj.. ceste vytriaslo ako hrkálku). Ale to čo tam máte chlapi (a devy :makeup: ) je parádne. Hlavne trail z Červenej studne je parádny, fakt super. Tu som aj zabudol vyberať foťák, tak dobre sa tu jazdilo. Značenie na jednotku, výhľady super. Určite sa sem ešte rád vrátim. Údaje zo strava.com
čas jazdy: 3:46:21
celkový čas: 6:16:35
max. rýchlosť: 53 km/h
priemerná rýchlosť: 13,3 km/h
nastúpané metre: 1842

Prílohy:

Komentár súboru: dalid v úvodnom stúpení na Kerling
DSCF9295.JPG
DSCF9295.JPG 296.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: nádherné trasy, nádherná príroda
DSCF9298.JPG
DSCF9298.JPG 247.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: VS Móderštôlňa, podľa mapy Kopanický tajch
DSCF9311.JPG
DSCF9311.JPG 236.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: čierny pasažier
DSCF9312.JPG
DSCF9312.JPG 173.15 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil astro dňa 25.04.2018 - 14:50:09, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2012 - 08:33:11
00
Niektoré veci upravím v príspevku od Palo TT.
Píše sa Richňavský tajch a nie Rychnavské jazero. V Štiavnických Vrchoch sú tajchy a nie jazerá.

Pri plánovaní trasy som na stránke http://www.bajkomktajchom.sk/velky-hodrussky-okruh v popise Veľkého hodrušského okruhu našiel vetu: "Ďalej pokračuje trasa lesnou cestou k orient. miestu 9, odkaľ vedie lesnou cestou ponad Richňavské jazero ku orient. miestu 22 sedlo Pleso. " a aj na mape z tej stránky je označené ako jazero.
06.08.2012 - 09:37:41
00
Astro, máš pravdu. V čase keď sme budovali celý projekt cyklotrás Bajkom k tajchom a keď sme pripravovali popisy pre jednotlivé trasy, sme používali nesprávne termíny. Už sme si za to vypočuli dosť upozornení od miestnych pamätníkov a ľudí, ktorí sa zaoberajú banskou históriou v našom regióne.
Postupne odstraňujeme tieto nedostatky a aj tú chybu, ktorú si našiel teraz hneď opravím na stránke.

Pri plánovaní trasy som na stránke http://www.bajkomktajchom.sk/velky-hodrussky-okruh v popise Veľkého hodrušského okruhu našiel vetu: "Ďalej pokračuje trasa lesnou cestou k orient. miestu 9, odkaľ vedie lesnou cestou ponad Richňavské jazero ku orient. miestu 22 sedlo Pleso. " a aj na mape z tej stránky je označené ako jazero.
06.08.2012 - 10:04:26
00
base vďaka za objasnenie. Sám som nevedel či niektoré z tých vodných nádrží nie sú naozaj jazerá a niektoré zase tajchy. Pozeral som aj iné mapy, nap. na cyklosrver.cz - http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.44924P18.86009P12 a tam sú to všetko jazerá ;). Ešte mi prosím objasni či to čo som na fotke označil ako Kopanický tajch a na mieste je to označené ako VS Móderštôlňa je jedno a to isté alebo sme boli niekde inde, aby som v tom nemal zmätok.
Každopádne tento malý kozmetický "nedostatok" nič nemení na fakte, že je tam fakt nádherne a urobili ste kus dobrej práce :y:
edit: aha, už som našiel odpoveď na moju otázku: "Okruh vedie v bezprostrednej blízkosti tajchu Moderštôlňa (Kopanický tajch)."


Naposledy upravil astro dňa 06.08.2012 - 10:35:58, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2012 - 10:12:29
00
keyboard_arrow_up