Ano ta cesta dolava dole vedie dole do Cervenice ale je velmi rozbita, ale asi po 1 km klesania (to je este relativne dobry asfalt) je krizovatka, tam ked sa odboci dolava, tak sa potom stupa cez byvalu banicku osadu Dubnik okolo naucneho chodnika a cesta vyusti pri tom Ihlane "pomniku Emy Goldschmidtovej" skoda ze si to neskusil.
18.05.2009 - 22:34:13
00
ou kej diki Luho ved este urcite tam pojdem niekedy v buducnosti.pacila sa mi tato trasa.dnes zatiahnute na dazd aspon pojdem do lesa s mojim psikom 8) uz dlho nikde nebol a ked vidi,ze beriem bike az zavija s nervami a tlaci sa medzi mna a bicykel :lol: normalne ho nenavidi :evil: (konkurencia,len cakam kym mi na nom rozhryzie plaste :twisted: ).ktovie kam ma certi najblizsie ponesu..chcem herlany cez banske(minuly rok som bol,cakal,ale nesrtriekal :mrgreen:isiel som cez MI-bidovce-VT..).takze potom to mozno otocim hore na kecerovce-zlata bana...no co pozeram do svojej automapy tak by to malo byt(ta krizovatka s vyjazdom na dubnik)medzi tou zlatou banou a cervenicou tam mam nakresleny tiez nejaky pomnik,kaplnka,kostol..?ale to musi byt pekne pocasie,stabilne po cely den aby som ten okruh stihol :wink: inak,ze rozbita nevadi hlavne aby boli aspon naznaky asfaltu,zameskane dozeniem na hlavnej :lol: .maj sa.
19.05.2009 - 09:17:54
00
tie končiny vobec nepoznam :roll:, ale vyzera to zaujimavo..hlavne to stupanie a potom zjazd. Brzdy nepotrebuju vymenit? :) Inak, nevieš mi povedať čo je to za kopec medzi Koškovcami a Jabloňou (okr. Humenne keby niekto nevedel)? Myslím že na mape je to označené ako "Ostrý vrch". Raz dávno som tam bol ale nie ďaleko. Úzka asfaltová cesta a dosť križovatiek, nevedel som kade isť. Ani neviem či sa tam vôbec može isť lebo na začiatku je závora (často otvorená) a neviem či tam nie je aj značka zákaz vjazdu :roll:
19.05.2009 - 12:56:09
00
ostry vrch?neviem kde na mape je taky nazov,mal si dat foto.ten nad nasou dedinoumi ho tak volame(uz som o nom cmaral :lol: v starsich prispevkoch..luka,studnicka..smer do zubneho..jeden cas sa vravelo,ze tu hore spravia male letisko,ale toho sa uz navravelo,aj dolinu jablon mali komunisti raz zatopit a chceli z toho priehradu robit 8) blo taky plan :mrgreen: a u nas v dedacove sa mali stavat bytovky...vsetko padlo :roll: cesta co je vyznacena na mape z dedacova do maskoviec neexistuje :evil: iba polna).
(prikladam foto,tento myslis?napravo vjazd.ked sa ide z HE do ML).

Prílohy:

ostry vrch - luka..JPG
ostry vrch - luka..JPG 147.04 KiB thumb_up0thumb_down

moja automapa.jpg
moja automapa.jpg 605.28 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2009 - 20:39:26
00
ano myslim, že je to ten kopec. Nemam dobru fotku...Presne jak pišeš, za Koškovcami smerom do ML je vjazd napravo z hlavnej cesty. Takže nič mimoriadne tam nie je? Ale zajazdiť sa da v pohode nie? O tom zatopeni doliny som počul aj ja, mali by sme blizko k vode, ale na druhej strane by bola škoda to tam zatopiť :roll:
20.05.2009 - 00:12:24
00
hej,hej bola by to skoda,najma tych ludí :mrgreen: mimoriadne komu co :lol: mne staci priroda ticho a klud(tmavo zelena ciara=iba polna,ta biela bikemap=asfalt ok.cervena bodka=vajcovka).inak v okoli rastu huby.az tak vela krizovatiek tam nieje,fotak mas tak si to fot za sebou a ked zabludis tak si pozries spatne obrazky :lol:
neda mi pokoj ten dubnik :twisted: Luho ma nastartoval xi,xi zajtra hlasia pekne tak asi to skusim este raz(len zoberiem viac vody,tie 2,5litra sa mi uz pod vrchom minulo a tazko sa taha smednemu :evil: aj ked potokov bolo na okoli neurekom.(cervene kruzky:tu niekde som musel byt,taka krizovatka,ostry trojuholnik (v strede burina) vsetko bolo asfalt kvalitny).asi pojdem.neda mi to pokoj :? maj sa.

Prílohy:

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG 136.08 KiB thumb_up0thumb_down

musim este raz.JPG
musim este raz.JPG 195.24 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2009 - 07:25:04
00
Spravne si oznacil polohy pod Dubnikom
este spodna krizovatka pod osadou Dubnik sa nachadza tu http://www.wikimapia.org/#lat=48.9082992&lon=21.464088&z=16&l=0&m=a
naucny chodnik v osade Dubnik http://www.wikimapia.org/#lat=48.9116557&lon=21.4648604&z=16&l=0&m=a
a krizovatka pri "Ihlane" http://www.wikimapia.org/#lat=48.9114723&lon=21.4692593&z=16&l=0&m=a
v osade je nad budovou byvalej školy aj studňa, na naucnom chodniku su na prehliadku aj kratke stolne, na MTB sa da jedna aj prejst.
20.05.2009 - 08:55:46
00
mimoriadne komu co :lol: mne staci priroda ticho a klud(tmavo zelena ciara=iba polna,ta biela bikemap=asfalt ok.cervena bodka=vajcovka).inak v okoli rastu huby.az tak vela krizovatiek tam nieje,fotak mas tak si to fot za sebou a ked zabludis tak si pozries spatne obrazky :lol:

:) veď mne v podstate tiež, ale nemusí byť celkom kľud, mam radšej keď sa pohybuju nejakí ľudia - turisti lebo sa citim istejšie a nebojím sa keď zablúdim :lol:. Diky za info, pozrel som to aj na bikemap. Keď bude čas tak to skúsim prejsť a ochutnám aj tu vajcovku keď nájdem :) Ja som mylslel, že je tam viac križovatiek, no už si to dobre nepamätám, možno niektoré cesty nie su značené :roll:, bol som tam asi pred 6 rokmi
20.05.2009 - 16:45:45
00
dnes vybavovacky po uradoch HE potom na postu koskovce tak som si povedal co uz a tahal hore do PL tam proti vetru a spat uz jak v lete dusno sucho horuco.len co som prisiel domov uz ma cakala jedna babka vdova aby som jej priviezol drevo,unaveny spoteny ale je sama z rodiny tak som uz musel pomocnika mala iba jedneho takze trebalo aj nahadzat aj zhadzat :evil: stiahlo ma roztrhol som lano na navijaku :| ani diki alebo prepac mam po nalade.takze zajtra idem sa ukludnit-vyjazd isto.

Prílohy:

komancza.JPG
komancza.JPG 162.09 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2009 - 21:05:34
00
tak som bol kuknut ten kralovsky chlmec...ze co to za mesto :lol: tam sa islo ok isel som cez staré jeden chlapik v dialke na aute predo mnou zrazil lisku ktora prave prebiehala cez cestu(este umyselne pridal a stocil volant aby sa poistil,ze ju prejde,potom cuvol otvoril kufor hodil dnu(akurat som prechadzal popri nom pozrel na mna akoby nic)nasadol a siel dalej.doteraz smrdela mocovka a kadeco po poliach co vylievali polnohospodari..teraz zochnute,prejdene psy,macky,jezko a ine...zrana sa este dalo,ale od obeda uz horucava poobede suchy vzduch ak to tak pojde dalej tak si neviem predstavit co bude v lete(budem mat problem sa uchladit na dlhsich jazdach),uz ani vietor nefuka :roll: trochu som sa schladil v tom lesiku medzi v.kapusanami a k.chlmcom len sa nedalo dlhsie stat ihned sami komar a iny hmyz :evil: chlmec nic moc male tiche mestecko z jednou hlavnou ulicou do kopca,samy madar.ako som neskor zistil ked som sa vracal tak jednosmerka :lol: .kupil som banany na zaciatku mesta a siel naspat.do ciernej n.tisou chybalo 11*2 to sa mi uz fakt nechcelo dalsia hodina navyse :|
a ty co skusky jak dopadli?budes cez vikend doma,dame jazdu PL?

Prílohy:

komare.JPG
komare.JPG 107.38 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2009 - 19:20:20
00
ahoj, tak mam vdaka Bohu po skuskach. Teraz mam volno asi 2 tyzdne lebo potom sa potrebujem ucit na statnice. Musim dat bike trochu do poriadku, minule som preletel cez riaditka vdaka prednej brzde :lol: tak som kupil nove brzdove klatiky :). Takze si bol v Komanczi minule? Neviem ci pojdem zajtra niekde, uvidim co bude treba doma robit, mozno az poobede sa vyberiem previezt. Nedelu by som sa chcel pridat k tej skupine co som minule spominal v poste. Planuju trasu od Čertižneho po ceste na hranicu a potom po hranici lesom a vyjst v dedinke Driečna a cez Mikovu a Malú Poľanu spät do ML. Inak, ten pan bral lisku na gulas? :mrgreen:
22.05.2009 - 23:11:04
00
boh s tym nema nic spolocne :mrgreen: dva tyzdne volno,minule si spominal,ze mas malo km stacia ti dve jazdy so mnou a mas dvojnasobok :evil: cez predok som uz letel aj ja mam silne brzdy nastastie zapastia som nezlomil iba ponatahoval vazy doteraz mam s tym problemy,ale to patri k tomu :lol: tak som ju radsej trochu povolil.zato moze aj typ biku riaditka mam rovne takze tazisko je viac vpredu.dnes taham do VT treba mi tam nieco zohnat.vcera som aj trochu zmokol ale iba take kvapky a skoro som zle odbocil(na ubrez)kedze mi pripadalo logicke zatacat :oops: bike stale vlavo...cez vinne-porubka kopec,no neviem neviem ci sa tade moze oficialne jazdit na biku.minuly rok v telke vraveli,ze je zakaz a mastna pokuta :twisted: alebo je to iba pre auta?fakt neviem nevsimol som si znacky..vo vinnom mam bratranca,ale nebol doma.romovia podskalka kapitola sama o sebe :roll: bolo pod mrakom tak akurat.teraz jazdit po lese radost najma na obed samy komar a este ked sa spotis v kopcoch..ja vcera uz rano o piatej rezal palice k paradajkam 8) v lese,aby som stihol vyjazd.to sa este da ziadny hmyz.zajtra?neviem vsetko zavisi od pocasia vsade hlasia inak aj dnes poobede ktovie ci nebude zmena.idem,maj sa.

Prílohy:

porubka.JPG
porubka.JPG 126.47 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2009 - 07:58:16
00
no to hej, s tebou by som tie km dobehol hneď :lol:. Ale chcelo by to viac prevodov alebo čo. Keď idem po ceste na dlhšiu trasu tak je to oničom. Rozbehnem na ťažkom prevode 3x7 a po chvíli už krutim naprázdno. Keď chcem isť rychlejšie tak musim zvýšiť frekvenciu šliapania ale to zas dlho nevydržim :roll: Okrem toho ma bolia stehna - asi netrenovany :oops:. Dnes som po rodinnej brigáde zobral ujove MTB-čko Leader Fox Evolution a išiel som zo Zbudskeho Dlhého do Koškoviec a tam v dedine za koľajou som vyšliapal jeden kopec (no asi len do polovice :lol:). Dole to bol užasny zjazd :twisted: a hneď som ponáhľal s protivetrom späť do Dlheho lebo sme už išli domov. Večer ešte v meste s partiou akože "street" :mrgreen:

Prílohy:

Komentár súboru: Leader :-)
DSC03665.JPG
DSC03665.JPG 149.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pohľad z kopca nad Koškovcami, vľavo asi dedina Jabloň, v pozadí tušim ten Ostrý vrch
DSC03664.JPG
DSC03664.JPG 78.86 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2009 - 23:01:02
00
nie nie to nieje ostry vrch...fialove na tvojej fotke je most,cervene hlavna cesta,zelene je cesta do lesa do veskeho tak to volaju,ta modra ´ raketa ´ je vysielac a ta zlta sipka ukazuje smer k ostremu vrchu po tej zelenej lesnej asfaltke,staci sa jej drzat a tocit po asfalte stale do prava(iba raz sa deli krizovatka do lava je slepa).neodbocovat po ziadnej polnej !
moja foto:pohlad z vrchu ta oranzova machula asi tu si stal priblizne,svetlo modra ciarka je ta slepa cesticka aj keby si po nej siel nic sa nestane na konci sa otocis spat s +1km navyse :lol: zlta machula je ostry vrch-velka luka.sak niekedy s tebou vybehnem ked uz mas tu zakladnu v dlhom 8) asfalt je ok aj pre moj bike.len treba napisat ss skor :wink: dnes oblacno tak neviem ci sa mam niekam trepat :| este uvidim chvilu pockam.pondelok/utorok hlasia jasno...zeby som dal moje oblubene PL? :wink:
http://onlinepocasie.sk/predpoved/humenne-slovensko/LOXX0025

Prílohy:

nie ostry.JPG
nie ostry.JPG 85.41 KiB thumb_up0thumb_down

asi tak.JPG
asi tak.JPG 157.1 KiB thumb_up0thumb_down

24.05.2009 - 09:00:48
00
hej hej už mi to je jasne, ja som to mal pomylene, lebo pri vjazde z hlavnej cesty na tú lesnú asfaltku piše na tabuli Ostrý vrch...ale už viem :) No jasne v Dlhom mam "zakladňu" tak niekedy tam môžeme vybehnuť. Ta lúka po ktorej som zišiel stála zato, škoda že nejazdiš aj MTB :) ...Dnes som spravil 62 km, rano som sa pridal k skupine balturs (http://www.baltursml.estranky.sk). Podrobnosti a fotky budu v najbližšom čase zverejnene na uvedenej stránke. Trasa: ML-Čertižne-po hranici smer Dukla-výjazd v obci Driečna-(Vyšná) Vladiča-Staškovce-Makovce-Havaj-ML, okolo 56 km..zvyšok som najazdil zase v meste s chalanmi :lol:
24.05.2009 - 23:12:36
00
keyboard_arrow_up