ahojte bardejovcania,
vyhliadol som si vo vasom okoli trasu a mam dilemu, ze ako dole zo Stebnickej Magury. potrebujem sa dostat +- do doliny kamenca, cize bude bardejovske kupele, alebo zborov, pripadne stebnik s tym, ze sa chcem vyhnut zjazdu po asfalte.
v smere na kupele ide cervena znacka, vyzera to na celkom slusny a dlhy zjazd, poznate to?
v smere na zborov zase pokracuje cervena, tie cikcaky na mape vyzeraju super, ale potom znacka prechadza na asfaltku, cize zase rozmyslam nad napojeni na zltu do kupelov, alebo ak by existovalo nieco zaujimave neznacene na zborov, najlepsie nie asfalt/zvaznica...?
no a v smere na stebnik vidim nejaku cestu tesne za cikcakmi cervenej...

poradite? dik
02.09.2009 - 12:06:05
00
povedz mi čo je tá dolina Kamenec ( :?: ) a poviem ti ktorou najlepšie.

- z Magury do kúpeľov po červenej na Čerešňu a tak nie po červenej ale po bočnej (asi nie je značená, ale ľudia tam vždy chodia a na Čerešni myslím že je aj smerník na ďalšie miesto) smerom na Kamennú horu, ale išiel by si rovno a 180 stupňovou odbočkou do ľava zídeš až úplne do kúpeľov skoro až ku prameňu

- z Magury po cik cak cestičkách do Zborová nezíjdeš (aspoň ja to tvrdím), takže toto si šktrni

- z Magury do Stebníka sa dá zijsť tak že pojdeš kilometer po asfaltke z Magury a tam odbočíš na zvažnicu (to mám preskúmané vďaka Minikinovi), ale je to dosť o zuby :)

- žltou do kúpeľov určite nie, podľa mňa.

TrasaZ Magury po červenej na Čerešňu a tak smerom na Kamennú horu (č. 1 :wink: ) Ak pôjdeš tak ako na mape tak uvídiš aj celý Bardejov z hrebeňa K. hory, ale odbočku asi prepáliš a ocitneš sa až v Kúpeľoch :oops: .
BTW: kedy ides? prídem na Čerešňu? :oops:
02.09.2009 - 12:19:10
00
dolinou kamenca som myslel dolinu, ktorou preteka potok kamenec:). dik za odpovede

preco nezijdem cikcaky z magury? (tym ze si mi povedal, ze ich nezijdem, tak ma to samozrejme zaujima este viac, prave taketo useky, kde ini povedia ze za neda, ja vyhladavam, takze specifikuj:)

ta cervena do kupelov ma aky charakter? podla mapy to zacina peknym hrebienkom, to by mohol byt nejaky chodnicek, no od ceresne to asi bude zvaznica?

pytam sa hlavne preto, lebo vidim aka to bude morda vydriapat sa na maguru, takze nechcem tie vyskove metre stratit na asfalte alebo hnusnej nudnej zvaznici. hladam hlavne uzke chodniky...

no a este netusim kedy pojdem a ci vobec, ale chcel by som, teda uz davno to chcem prejst - cely hreben od sedla dujava az po cigelku, ptom modra vysvny tvarozec-stebnicka magura-zborovsky hrad-becherov
02.09.2009 - 16:45:27
00
Tie cik cak ti špecifikovať neviem, len mi vravel kamarát, ktorý tiež vyhľadáva takéto bláznovstva a on mal bicykel na ramene
- modrá na Maguru neviem v akom bude stave, ale myslím že bude zarastená, no možno mi to vyvráťiš :mrgreen: .
- z magury chod stále po červenej, budeš mať krajší zjazdík do Kúpeľov po tej vedľajšej by si sa nudil :P , ale :!: ak pojdeš z Magury správne po červenej by si mal na križovatke ( Tri Studničky a do prava na Kamennú horu ) ísť na tú kamennú horu ale ignoruj odbočku a pokračuj v jazde rovno, možno si ani odbočku nevšimneš :oops:
02.09.2009 - 19:23:29
00
Dnes len taká rýchlovečka na Majer, stretol som Kamila s Majkou pri Kúpeľoch a Kuka pred Stebníkom.
Včera som nepočul, že mi zvonil mobil ;( kuva :@ , kde ste išli?

Prílohy:

P1150106.JPG
P1150106.JPG 297.59 KiB thumb_up0thumb_down

P1150103.JPG
P1150103.JPG 294.73 KiB thumb_up0thumb_down

P1150088.JPG
P1150088.JPG 300.48 KiB thumb_up0thumb_down

P1150086.JPG
P1150086.JPG 311.91 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 150.38 KiB thumb_up0thumb_down

1.jpg
1.jpg 297.83 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2009 - 20:34:47
00
hmm tie panorámy robiš fakt pekne :y: ..a nezmokol si? tá obloha nad zrúcaninou hradu vyzerá jak na spadnutie :rain: :)
06.09.2009 - 21:34:33
00
No tak som tu, prepacte za nereagovanie (ale vidim, ze mnohi si poradili aj bez mojich "odpovedi" a komentarov), Wifi karta odisla do vecnych lovist uz davnejsie, internet v BJ nemam a mal som dovolenku...

no a este netusim kedy pojdem a ci vobec, ale chcel by som, teda uz davno to chcem prejst - cely hreben od sedla dujava az po cigelku, ptom modra vysvny tvarozec-stebnicka magura-zborovsky hrad-becherov


Moze byt, ak ti nevadia na trase 2 vyraznejsie tlacenky na Javorinu (ale tam je tlacenka aj z opacnej strany) a potom na Staviska (z opacnej strany sa to da zist dole ale len obchadzkou do vnutrozemia slovenska volnym lesom a napojenim na lesnu cestu nizsie a polovnicky chodnik). Ale pokracovanie z Tvarozca na Maguru po modrej neodporucam, radsej prejst po ceste do Nizneho Tvarozca a hned na zaciatku dediny (zhora od Vysneho Tvarozca) prejst za (tusim) prvym domom dolava a okolo kaplnky po ceste po lukach do Zlateho a hore po ceste. Tu modru som sice este neskusal ale siel som zhora dole dve svaznice (tu su na obrazku tie cierne, modra ide medzi nimi) a neoplati sa. Strata tazko nastupanych metrov bez akejkolvek zabavy z dobreho zjazdu a vyjst hore sa vacsina z toho tiez nedala. Modru niekedy skusim zist (aj ked ma viaceri varovali ze nezjazdne - ale niet nad vlastnu skusenost), ale nebude to v dohladnom case, mam ine priority.
Zjazd z Magury ti uz popisali, po cervenej do Kupelov je ok a potom by som isiel do Dlhej Luky po luke nad liecebnou Druzba (dufam ze tak sa vola) a z dlhej luky na Zborovsky hrad po zltej...
Mnohe useky vycitas aj z kml suboru tu ak si ho stiahnes a otvoris v Google Earth.
Je tam vsetko co som presiel odkedy zaznamenavam trasy a cierne je to, co uz nikdy nepojdem (pokial nedostanem informacie ze sa to vyrazne zmenilo a je to zjazdne).

EDIT: A teraz som dokonca zistil, ze cast trasy po modrej som isiel pretoze na http://www.turistickamapa.sk je modra zle vyznacena. VKU to ma dobre, SHOCart zle. Tu na druhom obrazku pridavam dobre zaznacenu modru... Podla mapy SHOCart som modru presiel celu, ale toto skutocne modra nebola. Prisaham.

Vidim v inej teme, ze davas .plt zaznamy. Mozem Ti poskladat .gpx tvojej trasy z mojich prejdenych usekov... Napis ak chces...

Prílohy:

Komentár súboru: Spravne vyznacena modra, na www.turistickamapa.sk je to zle...
modra1.jpg
modra1.jpg 425.3 KiB thumb_up0thumb_down

modra.jpg
modra.jpg 187.8 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2009 - 13:50:03
00
...tak čo bardejovčania, bajky a pláštenky na sobotu pripravené? Historická chvíľa sa blíži. Dáme stretávku na poľovníckom guľáši? Dúfam, že sa pred štartom uvidíme. Tak už len nech sa počasie umúdri...
09.09.2009 - 17:26:33
00
Držím paľce i nepaľce :clap:

Fotky z rýchlovky opäť na SM (dnes som mal 10 hodín :headbang: )

Prílohy:

P1150136.JPG
P1150136.JPG 302.71 KiB thumb_up0thumb_down

P1150125.JPG
P1150125.JPG 301.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pod lyžiarskym svahom v Stebníckej H.
P1150114.JPG
P1150114.JPG 301.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Majer, dnes naozaj slnečný
P1150107.JPG
P1150107.JPG 292.92 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2009 - 20:05:23
00
Tak už len nech sa počasie umúdri...

Nestras zasa s plastenkami! Ak bude :sun: (no dobre, nemusi byt :sun: , staci ak nebude v kuse :rain: ), tak ostavame do utorka. :rofl:

Armstrong181: to je len ta studnicka nalavo pri ceste (ak ides smerom hore z Hutiska na Stebnicku Hutu) vsak? Pretoze ak by to bol ten mineralny pramen (vajcovka) tak domaci by sa pochlapili, pretoze ked sme tam boli pred rokom tak bol zniceny, lebo sa zo svahu zosunula zem a scasti ho zavalila. Bol to moj osudovy pramen, v ten den som skoncil na chirurgii so 4 stehmi. Ale pekne poporiadku, najprv sme ho nasli a nemocnica az potom. :lol:

Este sa musim vyzalovat, ze kvoli tym bandurkam :@ :envy: :devil: som neabsolvoval Polany ci kde to ostatni boli a nevidel som :hug: :hug: :hug:! (ci to boli :hug: :hug: :hug: :hug: ?) Alebo ich bolo viac? Neviem. ;( Snad nabuduce.


Naposledy upravil Minikin dňa 16.09.2009 - 10:12:05, celkovo upravené 3 krát.

10.09.2009 - 07:23:13
00
...prajem vám, aby vyšlo počasie na celé štyri dni a v tichosti závidím. Ja som momentálne tak pracovne vyťažený, že bajk vidím len vo sne. Ešte sme aj susedov vytopili, tak behám hore-dole.... :rain: Už dva týždne som na som na bajku nesedel a v raji vybehnem ako nadržaný žrebec \o/ a skončím niekde v priekope... :envy: A Kubo detto, ale ten bol aspoň brigádovať ako antidopingový komisár na pretekoch Okolo Slovenska :party: A tie pláštenky, to je len katastrofická výbava do ruksaka :sun: Teším sa :o:
10.09.2009 - 10:05:13
00
to je len ta studnicka nalavo pri ceste (ak ides smerom hore z Hutiska na Stebnicku Hutu) vsak?


áno len pri ceste, zaťiaľ nie som v štádiu hľadania všetkých prameňov :lol:
10.09.2009 - 20:16:16
00
armstrong181: hmm, pav v parku v Krynici na tvojej fotke mi nieco pripomenul...
...ze kde je tato "wiewiórka"?.

Prílohy:

P8300012.JPG
P8300012.JPG 909.31 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2009 - 09:07:04
00
...vážení, pri výjazde na Maguru treba pribaliť okrem foťáka aj flintu. Pohybuje sa tam medveď :hug: Hlásil to obecný úrad v Zlatom. takže veľa šťastia :handshake:
11.09.2009 - 12:11:51
00
:P
LOL. To mam za to ze mi bolo luto ze som ich nevidel !
A prave dnes som tam chcel ist... este porozmyslam.
11.09.2009 - 12:28:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up