...zo synátorom ideme tiež na Kráľovský. Minulý rok sme ho vynechali pre dovolenku a mal super recenzie. Už sa tešíme "na hrad" :P Počasie sa tiež už umudruje, takže nezmokneme :P
...bol si aj vo vnútri kostolíka sv. Františka s Asisi :?:
...aj interiér je veľmi zaujímavý, stojí za to ho vidieť :P
...tak zajtra hurá na Spiš :mrgreen:
21.08.2009 - 19:01:43
00
:evil: to je na ho.no počasie!! Taký výjazd a toto! och! :evil:
22.08.2009 - 12:19:55
00
...tak sobota s počasím ako aj s maratónom vyšla na jednotku. Malo to len jednu chybičku, že nás nepustili cez hrad, len sme ho obišli v tesnej blízkosti. Ale inak parádne výhľady zo Sľubice, prejazd popod bralá Dreveníka, rómski regulovčíci s tou istou otázkou - "ešte dakto za vami idze?" a aby som nezabudol - Armstrong tam mal poslať svojho kamaráta trochu si užiť zjazdík zo Sľubice, lebo taký zjazd na bajku som ešte nešiel. Keby pršalo, tak koniec. Niektoré úseky som z bezpečnostných dôvodov šiel vedľa bajku (predtým som sa vyváľal v maliňakoch), aj na Kuba boli niektoré časti zjazdu priveľa. Celú trať sme s Kubom prešli poprvýkrat spoločne, s fotením a kamerovaním aj za jazdy... :P Dokonca sme vyhrali poprvýkrat v tombole :P Proste, všetko bolo super...mimochodom, zoznámil som sa tam osobne niekoľkými fóristami, tak ich touto cestou zdravím :P
Príloha:
Komentár súboru: ...na vrchole Sľubice...
mt6.JPG
mt6.JPG 527.4 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...aj Kubo šľapal ako hodinky..
mt5.JPG
mt5.JPG 558.09 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...pod Humenským sedlom...
mt4.JPG
mt4.JPG 571.04 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...pod Sľubicou...
mt3.JPG
mt3.JPG 530.57 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...krátko po štarte stúpame na hrad...
mt2.JPG
mt2.JPG 458.67 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Komentár súboru: ...pred štartom...
mt1.JPG
mt1.JPG 459.29 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2009 - 19:27:13
00
fúúha to koľko Vás tam bolo? Viac ako na Domaši? :P

BTW: konzultoval som s cervom (admin) či by sa nedali spojiť naše obe témy aby to bolo lepšie. Len zatiaľ žiadna odpoveď, tak čakám stále.
23.08.2009 - 20:06:41
00
...50-ku (48km, 1480m) išlo 180 štartujúcich, to je ten vláčik na fotke. Celkove bolo asi 306 účastníkov. Nie je to veľa, asi preto nás vyžrebovali v tombole.
...čo sa týka jednej témy, podľa mňa stačí, keď sa dohodneme, že budeme písať a dávať fotky tu, veď fotky súvisia s výjazdami. Na "fotky z okolia Bardejova" sa vykašleme. Už aj tak jedná téma je kdesi na pohrebisku dejín.
24.08.2009 - 07:28:42
00
Žeby vas motor ochľapal :!: S tym nedelnym dazdom Vam to vyslo. Nastastie som stihol v piatok odkrojit dalsiu cast SK-PL hranice v BJ okrese (scasti aj Svidnik az po Duklu). Po vsetkych zjazdnych castiach mi uz ostavali iba čiastočne tlačenkové úseky (Lackova, Staviska) - tak som dal tie Stavebniny (Staviská).

Prílohy:

Komentár súboru: Ciel - Regetovka. Zjazdovka v hornej casti straaaaaaasne kamenista, takmer nezjazdná. Chvilu pred tym po nej prebehlo stado (+/- 20) jelenov...
P8210046.JPG
P8210046.JPG 282.57 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Magura ako muska na puske. Zacielit a páľ!
P8210037.JPG
P8210037.JPG 101.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad Slnečným majerom.
P8210029.JPG
P8210029.JPG 286.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd/tlacenie zo Stavisk - takmer 100% klesanie (uhol 45º) plne kamenov...(nieco ako zjazd z Javoriny smerom na Becherov)
P8210012.JPG
P8210012.JPG 476.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prekvapenie na trati...
P8210001.JPG
P8210001.JPG 376.64 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Minikin dňa 24.08.2009 - 13:14:44, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2009 - 09:44:56
00
Na "fotky z okolia Bardejova" sa vykašleme


Určite sa nevykašleme, je tam veľa pekných fotiek, ktoré mi pomáhali pri spoznávaní nových trás. Len čakám kým sa Marecej prihlási (bol som na ňho s mojou požiadavkou presmerovaný), tak dúfam, že to dám do poriadku najbližších pár dní.
24.08.2009 - 10:24:32
00
Nastastie som stihol v piatok odkrojit dalsiu cast SK-PL hranice v BJ okrese

Z Vyšného Tvarožca to vyzerá celkom zaujímavo, a keďže má čaká Javorina asi na konci týždna ak počasie dá, žeby sme to dali až z V. Tvarožca po zelenej? Na tie Staviská asi tlačenka, ale čo zjazd smerom na sedlo Blechnarka, dá sa to zjazdnúť bez následkov na osobe?
24.08.2009 - 10:31:44
00
Z Vysneho Tvarozca sa mi viac paci ist po modrej smerom na Cigelku (len keby to tam tak kravy nerozdupali. Maju celu luku a oni tancuju prave na ceste!) a v sedle na vrchu kopca ist po ceste po vrstevnici okolo vrchu Hrb. Cesta vchadzajuca napravo hore do lesa je dost nenapadna, zarastene travou ale dalej je uz dobra aj ked po nedeli asi bude dost blata a zavedie ta az na hranicu, potom po cervenej. Ak by si isiel hore po zelenej tak sa pripravis o pekny rychly zjazd spod Hrbu do sedla V. Tvarozec (kde konci zelena). Z tejto strany potom na Staviska je pekny chodnik len 2 prudke (ale kratke do 50m) tlacenky. Zo staviska pri takej kovovej tyci (smerovnik tam nie je) ide znacka dolava prudkym padakom dole. Podla mna je to nezjazdne, na zabitie, s problemami to clovek zide pesi vedla bicykla (to je ta 2 fotka - ale vies, ako fotky kopce skresluju - ved uvidis). Ale to je len 2 krat menej ako 100 metrov a potom pohodicka az na prechod Blechnarka. Este raz bacha na ten zjazd, zachranari by sa tam dostavali len velmi tazko. Neriskujte :!:
Skusil som chvilku ist zo Stavisk po hrebeni (som si nevsimol ze cervena ide dolava a tie vlnky boli pekne) a vyzeralo to dobre aj ked tam nie je cesta. Potom to musi tiez pokracovat prudkym padakom, niekedy to este raz omrknem, v piatok som nemal cas a zdrzali ma aj huby. (ale to im nezazlievam :D )

Potom uz len Lackovú (tam bude tej tlacenky najviac a z oboch stran) a potom sa uz moze organizovat akcia "BARDEJOVSKA TLAČENKA" pozostavajuca z prejazdu/pretlače Lackova, Ostry vrch, Staviska, Obič, Javorina a na zaver Magura... A aby sa dalo nazvu akcie zadost tak sa tlaci nielen hore ale niektore useky aj dole. :mrgreen:
24.08.2009 - 11:57:04
00
Vidim ze fuzia sa podarila! :mrgreen:
25.08.2009 - 11:01:12
00
Zatiaľ to tak vyzerá, no niekedy si celú tému prečítam či netreba niečo premazat.
Ešte nás čaká malý repas názvu témy (ostane pôvodná akú dal JozoŠ) čiže, Bikovanie v okolí Bardejova.

EDIT o 18:54: téma prečítana, zopár príspevkov je chaotických, ale veľmi minimálne. Mojich pár príspevkov som upravil (s linkami na fotky). Od dnes to budeme mať všetci ľahšie :wink:
25.08.2009 - 16:09:54
00
Kedze na Zobrakovi je nova panenska FTF-kom vonajuca keska, tak som dnes zavital do Vasho bikoveho reviru. Vybral som sa hore zo Siby ale neurobil som dobre, lebo cesta na dlhych usekoch uplne vymyta, inde zasa zarastena, velmi vela som tlacil aj nosil. No na hrebeni to uz bola paradicka, skoda ze tak kratko. Dole som zisiel do Hervartova, cesta sice zjazdna no nie je to podla mojho gusta, nemam rad ked sa pracne ziskana vyska zmeni v brzdach na teplo.

Tak tak, ako pise Armstrong181, sedlo Zobrak je najkrajsie po hrebeni cez Bukovy vrch ci uz z Cierneho blata okolo chaty Enciana alebo z konca asfaltky z Hertnika odbocujucej doprava 2 km pod sedlom Cergov (jedina asfaltova krizovatka na ceste) - ale nie po zltej znacke, ale po tej protismernej ceste dolava. A dole do Hervartova je ten pociatocny usek iba ten jediny, ale akonahle zides ku pentagonu (krizovatka 5 ciest - ci uz je to hexagon? nepamatam...) a nepojdes rovno strmo dole po cervenej ale po ceste doprava (alebo aj po jednej z ciest dolava) caka ta prijemny zjazd bez extremnej premeny vysky na tepelnu energiu v brzdach. Su to dve cesty, ktorymi sa da vyjst v pohode z Hervartova aj hore...
BTW: kedy zavitas na sever Bardejova? Da sa tam urobit aj "10 caches per day" ak si sikovny. A to sa uz oplati, nie? :mrgreen:
26.08.2009 - 08:34:06
00
V BJ a kupeloch som bol s mojimi babami asi pred 3 tyzdnami, no urobili sme len 4. Vobec sme nenasli zaciatok Kyslikovej drahy aj ked som indicie pocital 2x. U Zabudnuteho pamatnika tiez nie su indicie uplne jednoznacne, tak nas poslali nad salas oproti JASu a tam sme nic nenasli. Na mamesti sme skoro hodinu hladali pri zvone micro a az doma som zistil ze tam uz nie je. Pri Bardejove na dlani sa manzelke doonca rozsvietila svatoziara nad hlavou, ked sa nou dotkla el. plota :)
Este neviem kedy sa tam vyberiem nabuduce, najlepsie by bolo s bikom v aute.
26.08.2009 - 10:55:43
00
Myslel som este severnejsie. Tam je to pokojnejsie a kesky nikto nerabuje ako to bolo s tou na namesti. Bola prilis na ociach.
Chalupar Igi z Presova tam priniesol geocaching a vytvoril zopar kesiek a dalsie vznikli v okolitych dedinach pri kostolikoch... Dokonca tam odfotil aj vlka. :shock:
26.08.2009 - 11:54:56
00
...šiel niekto nedávno hrebeň Obručné-Kurov? Je to teraz zjazdné :?: či to nie je zarastené alebo podobne :?: alebo počkať radšej na jeseň :?: Poradí niekto :idea:
27.08.2009 - 12:52:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up