ale ved v pohode chlapci ,nabuduce mozte ist sami-efektivnejsie, z modrej pod slacinami na cipcie si to supnite az dole do kuneradu ,vytlacte este dlhsie cez medzihorsku alebo vyslapte na sacne po prijemnej asfaltke a odtial na cipcie ,len potom zistite ze tu anakondu fakt uz jedine so svetlami....
jeden si nezajazdi ,lebo si zebere pokazene xc kolesa a tlaci aj nadol ...
druhy sa opusta ked po prvom tlaceni a zjazde,ked ma znova troska nosit tlacit...
no asi nie som ten spravny partak pre vas ... :D ;)

lukas a z toho klaku by som si ani ja trochu nezajazdil ci?


Naposledy upravil kvakob dňa 24.08.2016 - 12:01:40, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2016 - 10:43:40
05
priamo z vrcholu po odbočku na Fačkov sú asi 2 fakt strmé stupne, kde sa ide zle aj peši, potom už záleží na odvahe, každopádne sa dosť šmýka, chodí tade moc ludí, kamene sú zablatené s vyhladenými hranami
24.08.2016 - 11:00:31
01
Volakedy ked som zacinal bicyklovat a mal som íst s niekym tak som sa pýtal kolko km , potom som prešiel na otázku kolko výškových no a teraz som v stadiu ked sa pýtam kolko nosenia:) Ešteže to kompenzuju tie zjazdiky inak by som sa uplne opustil:)
24.08.2016 - 11:15:48
04
ale ved v pohode chlapci ,nabuduce mozte ist sami-efektivnejsie, z modrej pod slacinami na cipcie si to supnite az dole do kuneradu ,vytlacte este dlhsie cez medzihorsku alebo vyslapte na sacne po prijemnej asfaltke a odtial na cipcie ,len potom zistite ze tu anakondu fakt uz jedine so svetlami....
jeden si nezajazdi ,lebo si zebere pokazene xc kolesa a tlaci aj nadol ...
druhy sa opusta ked po prvom tlaceni a zjazde ma znova troska nosit tlacit...
no asi nie som ten spravny partak pre vas ... :D ;)

Robo zase si nadával že sa veľa tlačí? No vitaj vo Fatre :-D A stále je to málo tlačenia k porovnaniu toho koľko si zajazdíš...
24.08.2016 - 11:29:13
01
Ahojte v blízkej dobe plánujem prejsť celý hrebeň alebo pokiaľ stihnem do západu slnka z Fačkovského sedla do Strečna a bál som sa práve tohoto úseku po sedlo pod úplazom tak sa chcem opýtať koľko ti trvala cesta cca po Úplaz. Diky.
24.08.2016 - 11:40:46
00
Ja viem že to mohlo byt aj horsie ak by som siel bez domáceho. Len som nejak v zavale emocii prepočul že ta cestička ku Kozlovmu trailu je uz minulost tak som nechapal preco sme isli na zvaznici plnej strkových nánosov a tecucej vody takmer po stvornozky. takze hned som mal premočené tretry a nevedel som kde idem. Takto to je uz ok kedze zjazd paradny. Ale aj tak je to asi maximum co som ochotny niest:) Horsie by bolo keby nesiem aj hore aj dole alebo ze tam nebude cakat ziaden zjazdik to by som tam doteraz niekde plakal a nadaval:)
24.08.2016 - 11:46:19
00
Jurošík1 napísal:
Ahojte v blízkej dobe plánujem prejsť celý hrebeň alebo pokiaľ stihnem do západu slnka z Fačkovského sedla do Strečna a bál som sa práve tohoto úseku po sedlo pod úplazom tak sa chcem opýtať koľko ti trvala cesta cca po Úplaz. Diky.

Na tej meride? Vela zdaru:) Potom daj vediet ako bolo:)
24.08.2016 - 11:48:04
00
kvakob napísal:
ale ved v pohode chlapci ,nabuduce mozte ist sami-efektivnejsie, z modrej pod slacinami na cipcie si to supnite az dole do kuneradu ,vytlacte este dlhsie cez medzihorsku alebo vyslapte na sacne po prijemnej asfaltke a odtial na cipcie ,len potom zistite ze tu anakondu fakt uz jedine so svetlami....
jeden si nezajazdi ,lebo si zebere pokazene xc kolesa a tlaci aj nadol ...
druhy sa opusta ked po prvom tlaceni a zjazde ma znova troska nosit tlacit...
no asi nie som ten spravny partak pre vas ... :D ;)

lukas a z toho klaku by som si ani ja trochu nezajazdil ci?

Znie to dobre,zverejnis aj ostatne detaily z vyjazdu ? :D
24.08.2016 - 11:53:24
00
double napísal:
Na tej meride? Vela zdaru:) Potom daj vediet ako bolo:)


už pár rokov s ňou brázdim Martinky bez problémov, 140 Tora toho dosť zožerie ale samozrejme že príde na psa mráz a jedného dňa ju veľmi rád vymením za fulla je to v štádiu riešenia :-)
24.08.2016 - 11:59:50
00
Jurošík1 napísal:
Ahojte v blízkej dobe plánujem prejsť celý hrebeň alebo pokiaľ stihnem do západu slnka z Fačkovského sedla do Strečna a bál som sa práve tohoto úseku po sedlo pod úplazom tak sa chcem opýtať koľko ti trvala cesta cca po Úplaz. Diky.


Nechcem ti moc do toho kecať ale podľa mňa to je blbosť.Vôbec si nezajazdíš.Tlačíš na Kľak a aj z Kľaku,ale najhoršie to určite bude od úseku spod Hnilickej Kýčery po Veterné.Ak si chceš aj zajazdiť tak si zvoľ východiskový bod Veterné a odtiaľ buď smer strečno alebo smer Horná Lúka.
24.08.2016 - 12:05:45
00
double : no on ten problem je hlavne v tretrach. Nezavidel som ti v tom chodit po potoku. Sam som v takom dost nachodil a prijemne to nie je. Preto treba mat turisticke-polo turisticke zavrete protivode a blatu chranene topanky/tretry. Potom nevadi, ze treba obcas nosit. Preto som si do Tatier s Lukasom minule vzal MT91ky a dobre som spravil. Lukas vozi normalne turisticke topanky, takze je tiez vysmiaty. S Mavic tretrami som velmi spokojny co sa tohto tyka, lebo maju aj naviac dost tvrdu podrazku (MT91ky moc nie). Len tie stuple. Zaujimave ale je, ze na pravej topanke sa mi nepokazili, na lavej odpadli dva :D Asi preto , ze tlacim bajk na pravej strane zlava.

kvakob: tomu prednemu kolesu asi sa vakle oska, ale vzhladom na mierne drenie lozisk neviem .. mozno pomoze dotiahnut, ale asi toto bude dost nevyhoda tejto znacky. Dlho som ich nejazdil, lebo medzitym len DTcko/Novatec, tak som zase trosku sklamany. Ale vcera som si overil na zvaznici , ze to koleso malo fakt problem. Ale i tak neviem, ci by som toho pozjazdoval nejako viac. Ale hore to slo paradne :D

Jurošík1 : 140mm Tora je uplne v pohode na to , ak sa clovek nepotrebuje rutit dole zjazdami 35km/h+


Naposledy upravil lto dňa 24.08.2016 - 12:21:53, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2016 - 12:19:13
01
silva , ono v podstatne sa to da stihnut s prstom v nose ,len netreba vyrazat z kuneradu az o 11 tej :)
modra -potom zlabom nad kozlov trail,asi tri krat som opakoval ze serpentiny uz nejestvuju je tam polom,vyvraty-nebolo ocut :) ....prepoj- singel ponad medzihorsku dol. do sedla kobylie ,zelenou dole - modra-zlta okolo cipcia ,turie ,popod horu smer visnove - za plotom doprava po ceste -explor hore ku vlekom zcasti po modrej a od vlekov po zvaznici k anakonde a asfaltom spat k autam...

edit: aspon ze kaprak bol spokojny ;)


Naposledy upravil kvakob dňa 24.08.2016 - 12:57:26, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2016 - 12:20:21
01
Gerson napísal:
Nechcem ti moc do toho kecať ale podľa mňa to je blbosť.Vôbec si nezajazdíš.Tlačíš na Kľak a aj z Kľaku,ale najhoršie to určite bude od úseku spod Hnilickej Kýčery po Veterné.Ak si chceš aj zajazdiť tak si zvoľ východiskový bod Veterné a odtiaľ buď smer strečno alebo smer Horná Lúka.


Že to nieje moc bikefriendly mi je jasné skôr som to chcel absolvovať vrámci poloturistiky a odfajknúť si celý hrebeň, pôvodne som to chcel dať napešo s prespaním v Grandhoteli Partizán ale potom ma napadlo že na biku by to možno šlo za deň tak to chcem skúsiť.
24.08.2016 - 12:41:30
02
kvakob napísal:

edit: aspon ze kaprak bol spokojny ;)


To si myslis preto lebo si snim nesiel k autu z Rajeckych Teplic do Kuneradu:)
to je tak ked si clovek mysli, že staci voda na bicyklovanie:)
Boli sme smokojní všetci ale zašomrat si môžme hadam:)
24.08.2016 - 13:07:40
01
Jurošík1 napísal:
Že to nieje moc bikefriendly mi je jasné skôr som to chcel absolvovať vrámci poloturistiky a odfajknúť si celý hrebeň, pôvodne som to chcel dať napešo s prespaním v Grandhoteli Partizán ale potom ma napadlo že na biku by to možno šlo za deň tak to chcem skúsiť.


Tiez som o tom uvazoval, ale podla sa to za den za svetla neda prejst.
24.08.2016 - 14:12:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up