Diki, dufam ze aspon budem v poho chodit. No a bike snad na novy rok.

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=13932&start=390
31.08.2008 - 08:39:18
00
No dúfam, že sa vyliečiš čo najskôr. A možno ešte pred Vianocami dáme nejaký výjazd :wink:
31.08.2008 - 10:39:24
00
Chcem sa len tak po praci previest na polom, ci cez visnove alebo rosinu je jedno...ak sa niekto chce pridat tak vyjazd o piatej pri vodnom mure .....pekne pocasie tak treba pozrazat nejakych chodcov .)
02.09.2008 - 14:49:59
00
Popripade hore lesoparkom,turie a spustit sa do visnoveho a cez lesnu cestu na polom nech je romantika :))
02.09.2008 - 14:53:15
00
Ja sa pridam, ale iba psychickou podporou. Nieco nafot. :) a Potom hod sem.
02.09.2008 - 15:44:26
00
Ja sa pridam, ale iba psychickou podporou. Nieco nafot. :) a Potom hod sem.

No tak co sa ti vlastne stalo??????????
02.09.2008 - 15:50:59
00
mozem cosi cvaknut ale nechcem potom odteba pocut reci ze si to uz videl...skusim ti cvaknut nejakeho noveho medveda :)
02.09.2008 - 17:04:06
00
Jo jo moooze byt aj ten medved :D.

to skicool & all bikers:
Rozhodol som sa kuknut kamosov a nieco na trati aj pofotit vse nesutazne na dubnickom cyklomaratone.
Pri schadzani do novej dubnice po maratonskej trati (cca nejaka 4 az 5 zakruta pred koncom) som v zakrute uhol cloveku co isiel trochu rychlejsie ako ja. Prefrcal okolo mna, no a kym som sa vratil do mojej povodnej stopy pribudlo strku a zacal som mat problemy s ovladanim biku. A moja reakcia zial bola brzdit brzdit a brzdit. Dostal som paradny smyk a jedine co si pamatam je ze uz nie som na biku a okusam tvrdost cesty a brusim to po nej noha ruka. ked som sa obzrel bike bol 2m za mnou v strede trate a ja na pravom kraji. Jedine co som v tom zufalstve stihol urobit (moj skrat) bolo bike odhodit prec z trate (doslova) a ja sam som sa odvalil tiez tym smerom. Ako som to v leze zacal rozdychavat a uvazovat co dalej, prefrcal kolo dalsi pretekar...(trat volna, hadam sa tu nikto dalsi nevyrube). Skusam sa posadit, pozeram na moj oblubeny dres. Zadok odhaleny a v krvi, pravu nohu uz neohnem a prava ruka poslucha len od dlane po prsty a drzi mierne skrceny tvar. Kontakty na organizatora neboli, pozeram na bike - iba oskrety roh, prilba cela neposkrabana. Sadam na bike, prava noha spustena, skusam brzdit, je to ok, hlava sa mi netoci a tak cakam kedy sa objavi mestska civilizacia a vyuzivam zemsku pritazlivost a sklon cesty. Vydychol som si, prva ulica, pri odbocke vlavo kukam prva pomoc nikde, rychlost klesla a slapat jednou nohou bez naslapov hotova smrt. Odbocka vpravo (chcem byt co najskor v rukach zdravotnikov) sa clovek pyta co mam s bikom, odpovedam s bikom nic, ale s nohou. (skoda, nenapadlo ma dat sedlovku nizsie a odrazat sa nohou... no jo tomu sa hovori blok). Opet vlavo, ludi pribuda, potom vpravo, uz vidim cielovy obluk. Tam je ciel, kricia ludia (boze ved ja nemam cislo, nevidite ?), zastavujem u potencialneho organizatora, kde je zdravotna pomoc ? Chod za tymi dvoma panmi. Dvaja pani v kriklavych vestach s krizom. Potrebujem zdravotnu pomoc, to musis k tomu zelenemu stanu. (Boze asi nezvladam, nemam sil im vysvetlovat ze by som zamestnal aj sanitku). Zrak odfiltroval vsetko okrem troch babeniek, mojich anjelov zachrany. Sluch mi vypol, nic nepocujem. pustam bike na betonovy murik, je mi to jedno. Zdolavam dve lavice zo stolom. (kto to sem dal, ved sa neda ani poriadne chodit.) Sadam na koniec lavice a z poslednych sil hovorim,
-potrbujem pomoc, mam nieco s kolenom a laktom.
Nic. oddychujem. Su zabrate do roboty, osetruju ludi. Jeden osetreny odchadaza a opakujem svoju poziadavku trrochu hlasnejsie a zurivejsie. Vsimli si ma.
-Tu sa posad na murik. Ukaz co ti je. Si spadol ?
-Ano.
-Ale to je na nemocnicu.
-viem.
-Je tu niekde sanitka ?
-Zial nie, musi ta tam niekto odviezt.
Boze kto ma odvezie. volam pierrovi, icemanovi, nedvihaju. co dalej ? Zo ZA je to daleko kym niekto pride.
Zrazu jeden chalan sa ponukol ze ma odvezie aj s bikom. Za pomoc mu tymto dakujem.
Moje vysledky, ale nie sutazne: 2 stehy na lakti, 5 na kolene, bez zlomenin a oskrety zadok a dotrhane nohavce :cry:
Tot vsjo.

Tazko sa bavit o tom co by keby, ked sa to uz stalo. Ale priestor tu je a to ako postupovat pri podobnom pade, popripade prevencia aby sa nieco ani nestalo.

Napadaju ma zatial len chranice, ale zadok au au. A zatial si neviem predstavit ist taku dubnicku trat v niecom takom.
P.S.: a asi to je na ine vlakno.
02.09.2008 - 20:04:03
00
buli:fuu, blby zazitok. smola. daj sa rychlo do kopy. :cry:
02.09.2008 - 23:55:50
00
Buli, asi som Ťa videl v priestore cieľa s roztrhanými nohavicami a kopec krvi. Čosi som Ti aj hovoril. Nevedel som, že si žilinčan a bývam kúsok od Teba. Boli by sme sa v aute nejako pomestili domov. Škoda, škoda, škoda.

Minulý rok som si na tomto maratóne presne v deň mojich narodenín aj ja vybral svoju prvú krvavničku, skončil som na v noci na žilinskej úrazovej chirurgii a zašívali sme ruku. Pád bol na neoznačenej jame v polovičke trasy KLASIK niekde pri píle. Pooral som štrkovú cestu a bol som rád, že po provizórnom ošetrení sa mi domlátenému podarilo dôjsť do cieľa.

Našiel som aj fotku. Drž sa a prajem rýchle uzdravenie

Prílohy:

ND2007.1.jpg
ND2007.1.jpg 146.21 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2008 - 22:31:35
00
-Je tu niekde sanitka ?
-Zial nie, musi ta tam niekto odviezt.

to ako vazne na takom podujati ako je dubnicak nebola sanitka? si robia prdel? vseobecna jak to popisujes, tak to tam so zdravotnickym zabezpecenim moc ruzovo nevypadalo, ked si ta posielali ako v babylonskej vezi.
03.09.2008 - 22:42:00
00
Chcem sa len tak po praci previest na polom, ci cez visnove alebo rosinu je jedno...ak sa niekto chce pridat tak vyjazd o piatej pri vodnom mure .....pekne pocasie tak treba pozrazat nejakych chodcov .)


A čo tak ísť na cyklistickú časovku 20.9. 2008 na Polom :roll: ?

Všetko v téme Maratóny.
03.09.2008 - 23:01:07
00
Včera sme boli večer len tak "easy" na Polome :roll: výjazd z Višňového a zjazd do Strečna...dole nám to trvalo dlhšie ako hore - bilancia 3 defekty, to som už dlho nezažil...aspoň, že ja som nemal :lol: 8)

Prílohy:

030920081674.jpg
030920081674.jpg 271.44 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2008 - 08:14:58
00
...sledujte najmä ako sú na oboch fotkách položené biky :wink:

Prílohy:

030920081675.jpg
030920081675.jpg 217.11 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2008 - 08:15:14
00

A čo tak ísť na cyklistickú časovku 20.9. 2008 na Polom :roll: ?

Všetko v téme Maratóny.


Porozmyslam ale na casovku sa este necitim....naposledy som si to stopol ked som isiel zo stranav tak od prveho cinana nad rosinou na vrch mi to trvalo do 50 minut,nebolo to maratonske tempo ale viem ze sa to da stihnut odost kratsie ak nie za polovicu...ale dik za pozvanku


Naposledy upravil LUZO dňa 04.09.2008 - 10:58:18, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2008 - 10:46:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up