Tak ja som v tej minichalupke na Maliništiach pred rokmi nasiel nejaku knihu kde písali zapisky divozienky takze je mozne ze sa v tých koncinach nejake lesné víly vyskytuju:)
10.07.2017 - 21:40:54
02
ja o ziadnom prenasacom useku smerom na Bezovec neviem :-), co som si vsimol ze ten kratky kamenny usek pri kameni niekto nema rad tak si spravil novy chodnik mimo :-(
10.07.2017 - 21:45:16
00
Tento rok som toho moc nedala...veľa práce...Ale tak na Skaliny som išla od Hrádku , trafila som nejakú chatu Javorníček, a potom som sa musela vrátiť a prepletať sa cez dáke zarastené kríky-ale vyšla som na lúke pod Skalinami...sa mi zdala tá Javorina celkom na dosah už,ale išla som smerom na Bezovec a cez skalku som kúsok aj na pešo dala - ja nerobím krkolomné zjazdy ani jazdy...:D to by som sa rozsypala ja aj cajgel...
10.07.2017 - 21:48:26
00
Veď preto hovorím, že neviem ako vy ostatní... keď to dávate tak tlieskam, ja na mojom HTčku so sedlom v korunách stromov to teda nedávam ... tých 5 metrov prenesiem a už potom ten kamenisty úsek okolo skaly je OK... Táto prepojka akurát obchádza ten korenistý zjazdík čo pokračuje tou ostrou doľava ku skale...

bludarka12 zrejme si sa plahočila tým lesíkom od chaty priemo hore na lúku po modrej turistickej... Dá sa to vyšliapať v sedle v pohode keď ešte pošliapeš od chaty vpravo po štrkovej ceste 400 metrov a odbočka doľava do lesíka... tadiaľ sa tam dostaneš... teraz je tam aj oranžové C značka ako prepojka...
10.07.2017 - 21:53:13
00
to už neviem-to boli predminulý rok moje začiatky-značky som si nevšímala...:D ale hej lesíkom a kríkmi.No nerada sama leziem do húštin-skôr to dám od Bezovca...na panskej som ešte nebola-moja nesplnená méta...a už mám v mobile aj dáku turistickú mapu - akože aby som aspon vedela na ktorý smer sa vydať, ked neviem kde som...párkrát sa mi aj také stalo ,a neboli tam ani značky-len rozorvaná cesta od traktorov-tak som hladala podla machu kde je sever...:D minulý rok.
10.07.2017 - 21:58:32
03
No vtedy tam ešte značka nebola, pribudla túto jeseň. Jje to tam pekne prejazdné sem tam konárik trčí do cesty ale žiadna húština a razom je človek na lúčke... Ja to využívam teda ako najrýchlejšiu cestu na hrebeň a potom v sedle už vľavo alebo vpravo podľa toho kam sa človek vyberie... Ono s tými značkami... niekto ich musí nakresliť a niekto ich následne zrúbe tak to je...

Prílohy:

prepojka.jpg
prepojka.jpg 282.29 KiB thumb_up1thumb_down

10.07.2017 - 22:23:41
00
Pohodicka aj ja som sa raz predieral.tymi krikmi..znacka je znacka treba ju dodrzat:) Taktiez zlta znacka z malinist na sedlo pod panskou je.riadna predieracka. Teda 5 rokov som.tam uz nebol. Pre.mna uz Inovec nezaujimavy aby som tam brazdil zvaznice.
10.07.2017 - 22:32:16
00
napíšem to tak ako to vidím-podla tej mapy vôbec neviem kadial som sa tam predierala-ale okolo maliníšť som išla-takže tak...:D
10.07.2017 - 22:39:19
00
No to nikto nevie :lol: ... cez ten lesík od chaty je asi 1000 hubárskych chodníčkov na tu lúčku... To čo som zakreslil je tá jednoduchá varianta ako sa človek dostane na lúčku bez toho aby sa musel predierať chraštím... ale tak ak si niekto vychutnáva... aj taká žihľava pod marhátom je priam liečebnou kúrou :rofl:
10.07.2017 - 22:44:51
01
double napísal:
Tak ja som v tej minichalupke na Maliništiach pred rokmi nasiel nejaku knihu kde písali zapisky divozienky takze je mozne ze sa v tých koncinach nejake lesné víly vyskytuju:)

Kniha uz davno nie je a divozienky uz na dochodku asi skrotli :)
Ale ten Tomas PY z leta 95 by mohol byt forista tomPy.
post260702.html#p260702
10.07.2017 - 22:51:23
01
bobris napísal:
ja o ziadnom prenasacom useku smerom na Bezovec neviem :-), co som si vsimol ze ten kratky kamenny usek pri kameni niekto nema rad tak si spravil novy chodnik mimo :-(

Ten som zaregistroval minule tiez a tiez sa mi to nepaci, gayline :D .. ten prenasaci usek nemyslel to kusok predtym, kedysi tam padli stromy a musis dole a potom prudko dolava hore cez dake korene, este tam niekedy bolo cosi aj napadane.
11.07.2017 - 07:45:12
00
Asi myslel ked nie je vlhko tak sa to da v sedle
11.07.2017 - 07:46:29
00
Asi ano .. siel som to este ked boli zvysky snehu a predtym davnejsie, nieco sa tam muselo prenasat, bolo tam cosi padnute.
11.07.2017 - 08:44:15
00
lto napísal:
Ten som zaregistroval minule tiez a tiez sa mi to nepaci, gayline :D .. ten prenasaci usek nemyslel to kusok predtym, kedysi tam padli stromy a musis dole a potom prudko dolava hore cez dake korene, este tam niekedy bolo cosi aj napadane.



Úsek na foto je v pohodičke... Problém (pre mňa) je úsek pred týmto, taký prudký kúsok dolu vpravo a následne ostro doľava a cez nejaké korene človek prejde k tejto skale... Problém mám vybrať tú ostrú zatáčku vľavo, možno to dávate... Ďalší úsek nasleduje po tejto skale - také esíčko dolu a ostro doľava tam je zasa spravený vysoký terénny schod z takého poriadneho koreniska vedľa stojaceho stromu... Potom už pohodička...

Možno sa veci zmenili a kedysi to bolo lepšie prejazdné a nebolo to vždy takto, ja bajkujem druhý rok v podstate tak si to pamätám len takto... Ale nedávalo mi to logiku prečo je ten úsek tak krkolomne prechodený keď by sa dalo prejsť zhora z chodníka viac menej rovno k tej skale a tam teraz vznikla taká prepojka možno som si ju nevšimol predtým ale rozhodne to bolo čerstvé, možno tak mesiac dozadu tam ešte nebola - možné obnovenie pôvodnej trasy???

Prílohy:

Skaliny.jpg
Skaliny.jpg 133.09 KiB thumb_up0thumb_down

11.07.2017 - 16:01:39
00
Padol tam strom(y?) pred rokmi, predtym to slo pekne rovno az ku skale.
11.07.2017 - 16:22:56
00
keyboard_arrow_up