No Jano, dúfam že si zbytočne nedral klávesnicu na tie 3 príspevky a stretneme sa zajtra hore :)
19.10.2013 - 19:20:32
00
pani neviem ci to patri zrovna sem pod tuto temu...ale chcel by som si kupit bežky a skusit cez zimu takuto formu,ako sa rypat s hrotmi naplaštoch bikom po lese.akurat že neviem co ake mam kupit,dlžku,pripadne značku atd.moja vyška je 178cm.ak by mi to nejaky skuseni zhrnul bol by som rad :)
19.10.2013 - 21:08:41
00
Podla nazvu temy to sem patri,na nejakej fotke sa tu uz objavil sneh, takze otazka je na mieste. V obchode ti urcite odbornici poradia lepsie, len aby si prave kupil to, co prave maju.No iba strucne, pre dobru odpoved by to chcelo este nejake info. Ak vsak s bezkami zacinas, vhodne su kratsie, pri tvojej vyske tak do 190 cm stredne tvrde az tvrde. Tieto by sa dali pouzit na klasiku a v pripade upravenej stopy alternativne aj korculovanie(kombi). Ak by si chcel len korculovat, co je v nasom okrese problem, tak este o 5 cm kratsie. Fischer, Salomon, Atomic,Rossignol prip. ceske Sporten. Viazanie dvojhrazdickovy pilot, staci tvrdost na klasiku.
19.10.2013 - 21:55:43
00
no ja myslim ze ty niektory zamestnanci v obchodoch su neni az tak skuseni,samozrejme cest vynimkam,radsej sa opytam na fore.s bezkovanim chcem zacat len taka klasika mozno casom by som pritvrdil do tempa.nasiel som na bazosi nejake kompletne sety.nechcem kupovat cisto nove,kedze este neviem ako moc ma to chyti za srdce.este by som rad vedel ci byvaju aj nejake oficialne trate,alebo kde sa da vlastne v nasom okrese vysantit na bezkach
19.10.2013 - 22:00:21
00
Tak potom ta dlzka plati, otazka ci so supinami alebo bez. Na ladovej a tvrdej stope supiny nezaberaju, dobre namazane bezsupinove maju vzdy vyssi ucinok. Na druhej strane vosky zohnat v obchodoch je problem,tak skor internet, no da sa, ale dobre vosky nieco stoja. Na bazosi som videl nejake Atomic ARC 193 cm, sice skate, no vyjazdene budu mat charakter klasik. V kazdom pripade treba skontrolovat hrany.Viazanie SNS je asi lepsie ako NNN. A len tak pomimo na Bazosi je asi Jozef, Stefan a Peter ta ista osoba. Upravovane trate v nasom okrese prakticky nie su, najcastejsie sa asi bezkuje na Fackovskom sedle, potom Cigel, Chvojnica a ak je dost snehu dost ludi chodi z Lesoparku smer Brezany. Mimo okresu Skalka slovenska jednotka, potom Javorniky. Niekedy je vhodne prihlasit sa na na zimny bezkarsky zajazd, ak je viac ludi stopa sa vytvori.
19.10.2013 - 23:21:14
00
pani neviem ci to patri zrovna sem pod tuto temu...ale chcel by som si kupit bežky a skusit cez zimu takuto formu,ako sa rypat s hrotmi naplaštoch bikom po lese.akurat že neviem co ake mam kupit,dlžku,pripadne značku atd.moja vyška je 178cm.ak by mi to nejaky skuseni zhrnul bol by som rad :)

Ako tu bolo podotknute, treba sa pri vybere drzat toho kde chces jazdit a ake su v okoli moznosti. Kedze v blizkom okoli nie su udrziavane trasy, jedine rozumne riesenie ako nahrada MTB su backcountry bezky (BC). Zadaj si ten vyraz do vyhladavac a citaj, sice toho moc nie je ale budes v obraze. Myslim ze nerataj s tym ze kupis BC pod rukou, no a nove v PD shopoch uz vobec nie. Ale staci vybehnut do MT a mas tam dve predajne od seba 100m kde si urcite vyberies. Ja som si to kupoval vo Feb tohoto roku a statocne som sa na tom vybaznil nad Cigelskym vlekom az na V.Gric (takmer vdzy som si slapal novu stopu) a v okoli, ci Revanskom sedle alebo par krat vylet na udrziavane trate na Skalke. Pripadne sa da cez polia medzi Kaniankou a PD, ale to tu musi byt v PD sneh, nielen v horach... at tak.
Skusenost - na BC pojdes pri rovnakej namahe o polovicu pomalsie ako na normalnych bezkach. Ale to je asi taky rozdiel ako u bicyklov medzi ziletkou a MTBbike. A este jedna vec, jedine so supinami a s oznacenim ze bez potreby voskovania, a ked uz s kovovymi hranami. Neviem si poredstavit ze by som pred kazdym vyjazdom, ci po jeho skonceni sa mordoval s alchymiou okolo mazania. Samozrejme aj BC treba mazat - kto maze ten jede, ale to len tak ako normalne zjazdove lyze. Teda To bez voskovania nie je tak celkom doslova. Ak teda niekde uvidis pri vybere beziek ze NO WAX tak si pametaj >> No wax doesn`t mean No wax !, it means less wax ;-). Je to cele na dlhsiu debatu. Ale ak mas zaujem, pytaj sa. Male nakopnutie >
http://www.nabezky.sk/en/node/291
20.10.2013 - 00:24:54
00
Ako tu bolo podotknute, treba sa pri vybere drzat toho kde chces jazdit a ake su v okoli moznosti. Kedze v blizkom okoli nie su udrziavane trasy, jedine rozumne riesenie ako nahrada MTB su backcountry bezky (BC). Zadaj si ten vyraz do vyhladavac a citaj, sice toho moc nie je ale budes v obraze. Myslim ze nerataj s tym ze kupis BC pod rukou, no a nove v PD shopoch uz vobec nie. Ale staci vybehnut do MT a mas tam dve predajne od seba 100m kde si urcite vyberies. Ja som si to kupoval vo Feb tohoto roku a statocne som sa na tom vybaznil nad Cigelskym vlekom az na V.Gric (takmer vdzy som si slapal novu stopu) a v okoli, ci Revanskom sedle alebo par krat vylet na udrziavane trate na Skalke. Pripadne sa da cez polia medzi Kaniankou a PD, ale to tu musi byt v PD sneh, nielen v horach... at tak.
Skusenost - na BC pojdes pri rovnakej namahe o polovicu pomalsie ako na normalnych bezkach. Ale to je asi taky rozdiel ako u bicyklov medzi ziletkou a MTBbike. A este jedna vec, jedine so supinami a s oznacenim ze bez potreby voskovania a s kovovymi hranami. Neviem si poredstavit ze by som pred kazdym vyjazdom, ci po jeho skonceni sa mordoval s alchymiou okolo mazania. Samozrejme aj BC treba mazat - kto maze ten jede, ale to len tak ako normalne zjazdove lyze. Teda To bez voskovania nie je tak celkom doslova. Ak teda niekde uvidis pri vybere beziek ze NO WAX tak si pametaj >> No wax doesn`t mean No wax !, it means less wax ;-). Je to cele na dlhsiu debatu. Ale ak mas zaujem, pytaj sa. Male nakopnutie >
http://www.nabezky.sk/en/node/291
20.10.2013 - 00:32:23
00
Dakujem pani za take mensie zhrnutie.netusil som ze je tolko druhov,na nete som pozeral dake videa a tam bolo 6typov beziek.som myslel ze su len bezky jedneho druhu a dost :-) kazdopadne tie BC ma zaujali asi najviac.este si pozriem nejake te stranky a pozvazujem ;-) ale urcite to chcem v zime skusit,pride mi to ako skvela alternativa k biku :-)
20.10.2013 - 08:18:15
00
este otazočka,ake to je to 2hrazdickove viazanie,to je vlastne uchyt topanky po bokoch,alebo?
20.10.2013 - 13:11:30
00
Dve hrazdicky su na spodu v prednej casti podosvy, prva z nich ide do pevnej drazky viazania, druha do hacika s pruzinou, tak aby sa pata topanky dala smerom nahor zdvihat. Toto riesenie umoznuje vyssiu stabilitu tym, ze eliminuje pohyb topanky do boku. Topanky i viazanie musi mat teda system pilot.
20.10.2013 - 14:36:29
00
Podla pocasia sa zda, ze sme to zatial s tym bezkovanim trochu predbehli. Takze sa treba vratit k nasim trojtanierom a dat si cyklisticke menu. Chysta sa zajtra niekto niekam a event. ma volne miesto?
26.10.2013 - 23:31:13
00
Dnes zo Sekanin na Vrvavu VÉTRIESKOU,polovnici nas nechceli pustit od vleku dalej bolo ich asi 50 mali polovačku vraj vyhlasovali aj v rozhlase atď...,proste nechceli nas pustit dalej.../samozrejme by sme aj tak išli :D/po dohadovačkach došiel jeden z nich a hovori že nas vyvezu na vrvavu na V3S aby sme im nezavadzali...NOT BAD :D
Z Vrvavy na Vtačnik a dole po naučnom chodniku do Kamneca :)

Prílohy:

SAM_0016.JPG
SAM_0016.JPG 441.77 KiB thumb_up0thumb_down

SAM_0028.JPG
SAM_0028.JPG 387.47 KiB thumb_up0thumb_down

26.10.2013 - 23:57:22
07
Frajeri ;-)
27.10.2013 - 07:49:56
00
Dobrý zážitok :D :y:
27.10.2013 - 08:51:52
00
Ušetrili sme kopec energie, o to viac sme si to potom užlili dole do Kamenca a ja som riadne zabehol novú "mirindu". Zajtra môže ísť hrdo na garančnú :-)
27.10.2013 - 09:13:00
00
keyboard_arrow_up