To musi byt aky uboziak, ked toto robi.
19.07.2023 - 08:40:47
00
Pokial to nebol ozraty pubertak ktory si potreboval vybit zlost, tak je to uplne rovnaky dusevne chory a zadubeny typ cloveka co natiahne lano cez pozemok, nastrazi rozne klincove pasce, polena za skoky a pod..
19.07.2023 - 08:58:20
00
Ja uz neviem kam toto speje. Na Brezine cyklista zavadzia, na ceste zavadziame tiez a na Cykloceste plnej chodcov, kocarov, korculiarov a psickarov chran boh si otvorit hubu.
19.07.2023 - 14:32:52
06
Tu by som chcel položiť jednu zásadnú otázku.
Čo tým dotyčná osoba získala ?
Čo jej urobila tá šípka , čo naznačovala kade pôjde trail ?
Úplne vážne , akože kde to sme....
19.07.2023 - 17:43:29
00
Dnešná mládež si neváži ničoho a nikoho.
Akurát dneska som sa pokúšal dohovoriť faganom, čo sa chodia kúpať sem do Orechového na skokanský mostík aby tam nenechávali odpadky a slušnejšie sa správali. Ale s nimi to ani nehne, ešte si na smiech.
Im stačí, že sme my kúpili novú dosku a opravili skokan a oni si môžu teraz bezstarostne skákať. Sám som zvedavý koľko tam vydrží sedenie čo sme tam spravili zo starej dosky.
A predpokladám, že podobný fagani skopavajú tie značky na Brezine.
19.07.2023 - 22:43:27
00
RANDAL napísal:
Ja uz neviem kam toto speje. Na Brezine cyklista zavadzia, na ceste zavadziame tiez a na Cykloceste plnej chodcov, kocarov, korculiarov a psickarov chran boh si otvorit hubu.

Prerobit bike na helikopteru.
Problem vyrieseny. :lol:
20.07.2023 - 16:34:55
00
Tak agresivni teenageri sa presunuli na koniec XC trailu, ktory ide popod Kozi vrch. Sily mali zrejme dost, lebo aj ten drziak ohli. Dal som kolik k tomu drziaku nech to tam nie je porozhadzovane.

Prílohy:

IMG_1362.jpeg
IMG_1362.jpeg 542.81 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1363.jpeg
IMG_1363.jpeg 580.58 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2023 - 12:48:39
00
A co na to mesto a modri ( mestsky a statni)?
Mam z toho pocit, ze je tu hon na carodejnice ( bikeri). A inkviziacia( dosad si co chces) je nepotrestatelna.
21.07.2023 - 12:52:15
00
..fotopasce dat.
21.07.2023 - 12:54:17
02
ak skoda neprekroci xxx € nebudu to riesit...
21.07.2023 - 13:45:23
00
Ked sa spocitaju znicene cedule, naklady na opravu atd. tak to moze hravo prekrocit sumu, pri ktorej je to uz trestny cin poskodzovania cudzej veci.
21.07.2023 - 16:57:00
01
:fubar: :fubar: jako ja neviem.....

akože jak to robí nejaký frustrovaný biker , čo ide proti vlastným...tak o to horšie.
tak ako tak, niekto to úmyselne ničí a to je fakt shame...
21.07.2023 - 21:09:00
00
peter120 napísal:
ak skoda neprekroci xxx € nebudu to riesit...


Potom som z toho sprosty..
Mesto sa dohodne s modrimi ze budu riesit bikerov, ktori jazdia po kyslikovke...( Skoda musi byt velmi vysoka, ked sa to uz riesi.).
Ale vandalov, ktori nicia aj majetok mesta nebudu-nechcu riesit? Lebo nebola naplneny limit na trestny cin? Vyhovorka je jasna. Skutok sa nestal/nie su kapacity na stale strazenie.

To je to, ,ze sa vyvolal hon na carodejnice. A preto, ze sa niekto furt chodi stazovat, sa vybublinkoval problem- bikeri.
A ostatne pojde bokom. (Ako vzdy, problem nie je ciernobiely, tak to treba chytit komplexne)
Mozno, ze ta osoba, co sa chodi stazovat na mesto ma tiez svoje maslo. Aj bikeri(zazil som, ze mi biker pri krizovani ciest preletel bezohladne. No co..
Ked chce mat niekto klud, nech ohradi celu brezinu, da rampy a turnikety. V areali 24/7 sluzba a ked sa niekto nebude chovat ako ma odoberu mu pravo na vstup. To bude "spravodlive" riesenie pre vsetkych.
A takto budeme o chvilu ohradzat a turniketovat komplet cele slovensko;)))
aha.. to uz sme tu mali pred 40timi rokmi... A tiez to nedopadlo dobre. 😇
22.07.2023 - 06:41:09
00
https://zn.sk/priestupok-trestny-cin-aka-hranica-funguje/
22.07.2023 - 07:44:23
00
Povodneho znacenia je vela zniceneho, resp. ostalo par poslednych tusim 4-5ks. No rozum sa zastavoval aj nam, ked sme to videli. Mame fotky niektorich sltpikov, kde je vidiet ze dotycny do toho kopal. Tak isto vylamane cedulky. Pricom samotna cedulka je z tabule hlinik/plast/hlinik (nie lacna vec). Realne znicenie jedneho stlpika dotycnemu zabralo niekolko minut jeho zivota. Mame aj popisy osob a neboli to deti, ale dospele osoby ktore to robili. No zatial sme sa s mestom zhodli na tom, ze sa to nebude riesit pravne. Tento problem je vseobecne na viacerych lokalitach po SR a CZ nielen v TN. Situacia sa zmeni po osadeni noveho znacenia, takze po novom sa to bude riesit na tvrdo u zelenych. Zabrany v okoli trailov sa zacali robit pre usmernenie bajkerov pri vyjazdoch/krizeniach (s chodnikmi) z trailov/singlacov aby sa spomalilo a tak isto skrz skracovanie trailov resp. nerespektovania trasovania. Netreba sa bat obmadzenie bude, tak spravene aby sa na ofiko cyklotrasy a traily/singlac dalo dostat. Zial bez casovych vynimiek.
Co sa tyka narocnosti trailov, tak toto uz naozaj neviem. Volali sme na brigady xc jazdcov a aj "obycajnych" ludi no nik nedosiel (terminy brigad boli na niekolkych strankach na fb a insta dokonca aj tu. Su aj v menach segmentov na Strave), zelene a biele traily su fakt lachke mame ich otestovane detmi od 6 rokov.... Samozrejme narocnost sa zvysuje cim to ide clovek rychlejsie. Je naozaj tazke vyhoviet kazdemu hlavne, ked nik nepride na brigadu a chodia tam v podstate len enduraci teda cisto trailovy jazdci. Na jednej z poslednych brigad sa dokonca upravovala severna cast "xc", takze je to menej fyzicky narocne a ma to vacsi flow. Zial na Brezine sa neda vsade robit 2-3m siroke chodniky. A tiez potesi storie zrovna zo vcerajska, kedze bola brigadka a dorazilo len tvrde jadro. "Sejpoval" sa Covid trail a nieje nad to, ked ide skupina xckarov cez trail, ledva pozdravia niesu ochotny ani pomoct, tvaria sa ze lopata je hovno a smrdi, ale jazdit chce kazdy, pritom by stacilo na pol hodku na hodku, bo zastavit a pokecat a najlepsie je, ked ich clovek vidi junakov na pive vo Veverici :D
Mozno sa to zda, ako polovacka na bajkerov, no zial realita je taka, ze najviac staznosti na meste je prave na nas. Nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, kedze hovada sa najdu na kazdej strane taborov. Takze dufam, ze 26 nas tam bude co najviac a ze to bude normalna diskusia bez provokacie a vyostrenych emocii.
24.07.2023 - 16:08:36
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up