Príloha:
DSC03047.JPG
DSC03047.JPG 326.11 KiB thumb_up0thumb_down

Dopredu sa ospravedlňujem za gramatické,dramatické a iné chyby,ale ani sa mi nechcelo dávať na to pozor..na konci pridávam nejaké to foto v trochu slabšej kvalite na akú sú dnešný ľudia zvyknutý,ale sú celkom ok...V ten deň bol ten Inovec istý asi tak na 70 %...až na biku som sa rozhodol kam teda idem..trasa hore(a potom aj dole)vedie od Tekovských Nemiec(moja viedla až od rodných Kozároviec),kde sa dá napr.odstaviť auto.Od Tek.Nemiec sa treba vybrať uličkami smerom na dialnicu,cez ktorú vedie most a za mostom HURÁ lesy,príroda,super terén...Pod horou tiež turistická značka so šípkami,tá naša je žltá turistická značka,prevýšenie okolo 800m,hodinu a pol že vraj chôdzou.A keď sme pri tom,tak na takýto bike trip budete potrebovať zhruba 4 hod..ale je to individuálne a záleží ako čas strávite hore..Hneď z úvodu je veľmi príjemný neveľký stupák,dobre a ceľkom ľahko sa ide a príroda okolo je úžasná.Takmer po celej trase až hore vás bude sprevádzať potôčik.Dokonca je po ceste studnička na pitie,ktorá bohužiaľ bola vyschnutá,alebo čo...Trochu ma zarazila závora(ktoré v poslednom čase vídam po horách často)s nápisom Súkromný pozemok-zákaz vstupu..na začiatku hory.asi tak do polovice kopca som takmer stále ťahal,čo bolo celkom v pohode,nebolo to neják zvlášť únavné,no od polovice vyššie hore už som bike len tlačil a pred koncom už to bol celkom slušný strmák-na to,že treba tlačiť bike...zvery kde tu,málo,čakal som určite viac.asi 3 krát som zazrel srny,raz jednu veveričku,zopár hríbikov-ale to už nie sú zvery..asi 2 krát som si po ceste hore oddýchol,napil sa a tak,cesta bola a hádam aj je dobre značená,až už skoro v závere takmer hore na kopci,je trošku šibnuté značenie(ale to sa môže zdať aj ročným obdobým),ale dalo sa s toho vymotať..Na Inovci bolo krásne a na ročné obdobie(bolo 21.10.2012)aj príjemne teplo.Viditeľnosť výborná,no neviem síce prečo,ale čakal som,že tam bude aspom nejaký zatúlaný turista..Hore som strávil asi 40 min..a trochu som začínal mať obavy z jazdy dolu.Obavy,že by som aj dole musel tlačiť bike..bol som si totiž vedomý,že už mám hodne vydraté doštičky a brzdy preto nič moc.ale adrenalin tak mierne stúpol a ja som sa už aj tešil na zjazd..určite by to chcelo nejakého "fulla",niečo ale s čím sa dá šlapať aj do kopca..môj bike si myslím splňal pri tomto výlete minimálne až optimálne požiadavky..no nakoniec to ramones zvládol bravúrne(pretože mal dobrého jokeya),ale to už prebieham.Zvrchu je parádne klesanie takmer celú cestu,už tak dolenižšie som mal pocit,že už je rovná,no stále som mal dobrú rýchlosť a vôbec som nešlapal.Ten strmý úplný vrchol je drsný,terén-kamene,lístie,ale aj zem...od začiatku som mačkal brzdy,páčky išli na doraz..po chvílke som zistil,že mám riadne horúce kotúče a niekde čakať sa mi nechcelo(urobil som to asi 2 krát)a tak som teda občas prestával brzdiť,aby sa tie kotúče chladili a tak to bolo naozaj zaujímavé.pod kolesami sa menia rôzne tipy terénu..zem,skaly,drobné skaly až štrk(riadny geologický prieskum),lístie..napriek tomu,že pár dní pred tým pršalo,bolo sucho až na 2-3 miesta,kde bolo blato a jedno miesto,kde bolo lepšie bike preniesť a opatrne chodiť-ale nič strašné...zjazdík mi trval asi tak 30 min-dá sa aj rýchlejšie,dá sa aj pomalšie..ja som k tomu ešte aj zle odbočil a to už takmer dole,ale to sa vám istotne nestane.Takže som dole zistil,že som podceňoval bike-ale doštičky už má nové a je to riadny rozdiel!No a keď zídete dole,opäť je tu tá špinává diaľnica.Takže,keď to tak zhodnotím,je to dosť náročná trasa,ako aj pri stúpaní,tak aj zjazdom.Bike s väčším odpružením,širšie gumy s dobrým gripom,dobrými brzdami.určite nie na favorite.a určite lepšie dvaja a viac.Vo výbave som mal turist.mapu(ale netreba),vodu,horalku,ovocie-tuším banán,cukríky...určite si treba brať prilbu a iné chrániče,pokiaľ sú.Defekt žiaden,čo ma potešilo a celý tento výlet bol super!Nabudúce plánujem inú trasu na Inovec.Tak ak,tak veľa štastia a užite si to!

Prílohy:

DSC03024.JPG
DSC03024.JPG 539.26 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03034.JPG
DSC03034.JPG 319.94 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03031.JPG
DSC03031.JPG 402.67 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03035.JPG
DSC03035.JPG 409.47 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03045.JPG
DSC03045.JPG 416.78 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03053.JPG
DSC03053.JPG 586.33 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03055.JPG
DSC03055.JPG 607.48 KiB thumb_up0thumb_down

23.02.2013 - 22:00:31
00
isiel si niekedy cestu na Inovec aj od Tekovskej Kurii?.....
24.02.2013 - 19:09:50
00
keyboard_arrow_up