tak toto nie je moc dobrá správa...

http://liptov.sme.sk/c/5036424/zhorela-chata-strechu-museli-rozobrat.html
28.09.2009 - 08:33:32
00
kukam nato a neviem kde by to tam mohlo byt hehe, asi v spodnej casti ,tam to bola sama chata a sami landrover :P
28.09.2009 - 11:27:13
00
Čaute,
Vedeli by ste mi poradiť nejaké zaujímavé bikovanie v okolí Liptovskej Anny?
Tak do cca 50km teren.
Idem tam na víkend tak by som rád niečo pobehal :)
Kvačiansku a Prosiecku dolinu už mam prejdenú pešo....
Uvažoval som aj nad trasou Anna - Malatín po červenej až na Male Borové a späť na Annu.

Za radi vám ďakujem.
01.10.2009 - 08:07:19
00
to cowboy

velke borove - malatinu som isiel par rokov dozadu a velice sa nam lubilo a taktiez kvaciansku dolinu...

neviem co je zac zelena znacka z Anny cez Lomne a Svorad... (letmy pohlad na mapu mi vravi ze tam budu asi dzive niektore useky, neviem ze ci na bajk trebalo by radu niekoho kto tam naozaj bol...)

tento rok som ale isiel oranzovu cykloturisticku znacku z Turika, ktora sa napaja na cervenu turisticku z Lúčiek na Choč a vysiel som na hlavnej asfaltovej ceste Lucky - Osadka... mozem odporucit len to bude trosicku viacej ako 50 km robit okruh z Anny ked pojdes vrchom (malatina osadka)

skusil som ale navrhnut takyto okruh (dost vela asfaltu tam je ale)

Prílohy:

Turik.JPG
Turik.JPG 127.47 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2009 - 16:49:04
00
no neviem, moc sa v týchto končinách nevyznám že by som tam poznal každý chodníček, ale okruh anna, malatinna, borove, kvacany, anna by mohol byt fajn. Myslim ze je tam i nejaka cyklotrasa a čo si pamatam keď som tadiaľ naposledy šiel tak som sa jej až tak striktne nedržal a takmer celý čas som sa vyhýbal asfaltu. To bolo tak pred 5-imi rokmi takže presnu trasu ti nepoviem, bolo sice blata a pozehnane odbociek ale intuitivne sa mi podarilo dojst na velke borove. Nasledovne uz len klasika kvacianskou do Kvacian. Tam musis, tam maju paradne pivo v domacom pivovare, nutnost skusit. No a dalej uz len prosiek a anna.

Pripadne na huty a odtial na byvalu ťatliakovu chatu, to je ale asfalt a do kopca, zato tam si tesne pod hrebenom zapadnych tatier, mozes skusit cucoriedkovy sen a poobdivovat turistky (treba ratat i s tym ze tam bude chladnejsie). Cestou mozes navstivit i muzeum oravskej dediny (skanzem).

Dalej kvacany, bobrovecka vapenica (odtialto mozes skusit cervenec, nechat bike a vystupit na babky), ziaska dolina, ziarska chata (mozes nechat bike a vystupit do niektoreho sedla ci rovno na placlive). Na ziarsku chatu sa ale treba spytat ci sa da, sice tam je cedula ze zakaz kvoli tazbe dreva, no cez vikend sa da a vraj uz ani cez tyzden tam dlho neboli vravel kamarat co tam kolobezky poziciava. Tu je povrch rozbita lesna asfaltova cesta.

Na blizsie urcenie trasy skus program cyklotrasy, bikemap.net, ci online mapu cyklotras.
01.10.2009 - 17:27:18
00
2cowboy : nie som az taky znaly svojho kraja ale cez annu sme raz isli a skoncili sme v kvacanoch na pive cize tuto jednu trasu ti viem ukazat aj na zivo ak ti to nevadi :hai: len jeden usek ku mlynu bol taky krkolomny ale kedze to zvladli aj dve dievcence co boli snami tak by to nemusel byt problem , snad iba ked je poprsane vtedy sa ten skalnaty teren dost smyka ..... tak sa ozvy ked budes na liptove dame aspon tuto trasu ak nie viac :-) :hug:
01.10.2009 - 17:29:19
00
docerta to ste boli s dievcencami bezo mna ?
01.10.2009 - 17:32:23
00
noo ale to som bol s inou partiou , taky starousi :-) ale babenky boli ok skoda len ze uz stastne vydate ;(
01.10.2009 - 17:46:41
00
darmo, zadane by som uz nenazyval dievcence, ale dievcata, kocky, baby
01.10.2009 - 18:17:01
00
boli mlade :P
01.10.2009 - 19:30:02
00
Dievčence a buchty sú u mňa nezadané samice homo sapiensa - človeka rozumného. Samec homo sapiensa - človeka rozumného, s ními totiž môže s kľudom a radosťou v srdci absoľvovať prietrtné rituály bez toho aby sa obával násilného fyzického kontaktu s ďaľším samcom homo sapiensa - človeka rozumného, ktorý sa považuje za partnera samice.
01.10.2009 - 19:48:47
00
2cowboy : no ako teda mozem sa pridat ku vam cez vikend ? :hug:
01.10.2009 - 20:15:15
00
Chlapi ďakujem vám za tipy a návrhy....
Vo štvrtok ma nechcelo prihlásiť do fóra tak som nemohol reagovať....
Bicykel som nakoniec nebral, ale neľutujem.
V piatok som si dal výlet na kopec Pravnač, v sobotu výstup na rysy aj s nákladom, a nedeľa štvorkolky .... :)
Takže by som ani nemal kedy bikovať ....
Nabudúce mi to dúfam vide.
05.10.2009 - 08:16:04
00
ok sak sa potom ozvy vyjdeme volaco :-)
05.10.2009 - 19:06:28
00
Nechysta sa niekto tuto sobotu na nejaku trasu na Liptove?
Co tak LM, Zavazna Poruba, prejst do Lipt. Janska dolina a potom cez Svidovske sedlo do Maluzinej a spat do Lipt Hradku a Lipt Mikulasa, popripade nieco ine? Neviem sice ako to bude vyzerat po tychto dazdoch, ale na vikend to vyzera celkom slubne a bikovat sa bude dat?
Nejake ine tipy?
12.11.2009 - 14:52:07
00
keyboard_arrow_up