:D :D :D dobre prirovnanie :D ked ma mozu oni lizat na 10cm tak ja mozem jazdit v pravo meter od kraja :D
31.07.2013 - 12:08:56
00
Ja som to nenapísal preto aby som prudil :P sám som cyklista a tiež poznám keď ma lížu na 10 cm a nie osobáky ale kamióny, len som opravoval to čo napísal iron.hide , áno, pre cyklistu je bezpečnejšie keď ide v strede pruhu než pri krajnici pretože keď ide pri krajnici tak ho natesno obchádzajú kdežto keď ide v strede tak ho obehne cez ľavý pruh "bezpečnejšie"
31.07.2013 - 12:28:20
00
a ide aj o to ze ak ta zacne lizat nakladiak a ides dalej od kraja tak nemas problem sa tam uhnut a vyrobit si aky taky odstup. ale ked uz ides nalepeny na kraji a zacnu ta lizat tak mozes tak jedine drbnut do jarku :)
31.07.2013 - 12:30:49
00
Zažil som už situáciu keď som šiel po krajnici ktorá mala asi pol metra čiže pohodka, cesta bola vyvýšená, po oboch stranách priekopy hlboké 2-3 metre, pri strome v priekope stojí cyklista ja si letím cca 40km/hod a 5 metrov predomnou si to debil vybehne rovno mne do cesty aj s bikom a okolo mňa zrovno prechádza naložený kamión, nemať prsty ako vždy na brzdách tak nás tam kamión oboch zabije
31.07.2013 - 12:31:51
00
Dobre, vratme sa k otazke, Sv.Jur - Grinava. Ak nechces ist po hlavnej ceste, vela toho nemas :
- mozes zo Sv.Jura stale pokracovat popri Surskom potoku, po pravej strane proti prudu a dostanes sa po zlej hlinenej hradzi a polnej ceste na cestu Grinava-Grob, odtial po hlavnej do Grinavy. Po lavej strane sa dostanej do zahradkarskej kolonie a dalej nie, leda preniest bicykel po kolajniciach.
- mozes v Sv.Juri sa vystverat asfaltkou na Nestich a Tri bresty, odtial asfaltkou do Limbachu a po hlavnej ceste do Grinavy resp. cez Pezinok
- polna cesta Grinava-Jur, ktora vedie cez vinohrady a sucasne aby bola s perferktnym povrchom nieje. Da sa na konci Sv.Jura pri svetelnej krizovatke smerom na PK odbocit dolava do vinohradov a paralelne s hlavnou cestou pokračovať smerom na Pezinok, ale tato cesticka konci este riadny kus pred Grinavou a dalej si musi poradit kazdy sam, cez vinohrady, po krajnici hlavnej cesty a podobne.
31.07.2013 - 13:08:25
00
k tej tvojej tretej moznosti mam zlepsovak ....ano odbocis v juri na svetelnej krizovatke dolava...popri viniciach paralelne s cestou sa dostanes na to miesto kde sa zda ze to konci.....ALE

namiesto toho aby si tam odbocil doprava a pokracoval po krajnici v proticmere az do grinavy sa da ist rovno .....cesta sa zacne zatacat dolava do kopca...vyslapes ten kopcek a na jeho vrchu je taka vracacka doprava....kratucky cca. 100m zjazd a si v grinave :) bez toho aby si musel ist po dvojprudovke a bez toho aby si isiel cez protismer....

chodim tam trenovat z grinavy po tu odbocku kde ty si povedal ze treba vyst na dvojprudovku hore tym kopcekom zjazdik a stale dokola.. :) ten kopcek je docela vyzivny....sice kratky ale strmy :D
31.07.2013 - 13:17:05
01
Ďakujem všetkým za odpovede.
Takto od pohľadu vyzerá byť najlepšia varianta PK => Grinava => smer Grob a za mostom do prava => až do Vajnor po zrejme polnej ceste. Pôjdem to zajtra vyskúšať.
31.07.2013 - 14:07:39
00
no vidis, konecne sem niekto napisal tu spojku do grinavy, diky miso. snad to nejako najdem, ale hlavne ze existuje.

a co ta spojka z Juru na tu cyklocestu? staci teda odbocit z hlavnej vlavo a potom cez nejake ulicky sa dostanem do vinicov a som tam?
31.07.2013 - 17:57:11
00
Dnešný plánovaný výlet na malý slavín-dračí hrádok-prepadlé-cerovka sa celkom nezdaril, dostal som sa na malý slavín, odtial som šiel tuším po zelenej na bystrické odtial po modrej smer "pod dračím hrádkom" to bol parádny zjazd :rock: škoda že som nemal integrálu, trúfol by som si viac, v ceste bolo niekoľko stromov ktoré sa dali pekne preskočiť (foto za príspevkom) potom som sa zrazu ocitol v borinke, nakoľko mi ciele na rozbočníku nič nehovorili a nechcelo sa mi niesť bike späť na bystrické tak som sa rozhodol že pôjdem po asfaltke smerom z borinky do hory, a tu začalo moje blúdenie, tá asfaltka nemala konca kraja, po ceste nebol žiaden rozbočník a ja som netušil kde som, keď už som bol tak unavený že som nevládal šlapať tak som si dal moju oblúbenú pomarančovú musli tyčinku ktorá mi dodala sily a následne sa so mnou začali diať čudné veci, bezdôvodne som sa smial, začal som si pískať,sŕn som sa pýtal na cestu.... keď už slnko začalo zapadať a ja som si uvedomil že som sám v lese a dlho svetlo už nebude, rozhodol som sa nájsť cestu, aj som ju našiel, išlo o modrú značku smerom na salaš, tak som sa neplánovane dostal na biely kríž ktorý je nanešťastie skutočne zavretý, zároveň sa chcem pochváliť svojím výkonom: úsek salaš-biely kríž som zvládol za presných 12 min čo si myslím že je slušné nato s akým bikom jazdím a myslím si že keby som nebol čiastočne unavený tak by som to dal pod 9 min :P
celkovo=47.248 KM

Prílohy:

Komentár súboru: no neskoč to
8.JPG
8.JPG 359.95 KiB thumb_up0thumb_down

31.07.2013 - 22:41:42
00
aky matros bol v tej tycinke?
btw, musel si predsa najst rozcestnik pod kosariskom, tam kde sa rozvetvuje asfaltka, nie?
31.07.2013 - 22:57:35
00
.


Naposledy upravil dartmoor dňa 31.07.2013 - 23:38:37, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2013 - 23:13:04
00
netuším :D tie tyčinky konzumujem už dlho a nič takéto som ešte necítil, jedná sa o tyčinku z kauflandu :P .....jeden rozcestník bol nad borinkou a potom dlho nič, a prvé čo som zbadal na rozcestníku ktorý som potom našiel bol salaš a to poznám tak som šiel hneď tam . btw ako sa dostanem na dračí hrádok? chcel by som skúsiť zísť tú cestu čo spomínal lto
31.07.2013 - 23:15:45
00
no ved si siel popod neho. pozri si tu jeho mapku: http://www.mtbiker.sk/foto/130238.html
31.07.2013 - 23:21:47
00
Priamo na dračí hrádok nevedie asfaltka?
31.07.2013 - 23:39:38
00
:rofl: boze ,ved kukni do http://mapy.hiking.sk/
31.07.2013 - 23:56:24
00
keyboard_arrow_up