čo sa týka tých koreňov tak tadiaľ v prvom rade nemáte vôbec čo jazdiť sa potom nečudujte konfliktom s turistami.
Preco? Vsak ked vidim, ze sa tade teperi nejaka pani, tak zastavim, pockam kym prejde, pozdravim, idem dalej (ja to nosim).
05.10.2013 - 09:59:18
02
Rano v lese celkom chladno, na Malom Slavine iba 3,1 stupna. Pred 10-tou bol uz na Bielom krizi pripraveny bufet, ale fical som hned prec, aby som nevychladol. Teplota postupne rastla a uz sa islo lepsie.
05.10.2013 - 12:10:28
00
Ja osobne si neviem uzit jazdu v takomto chlade, vadi to potenie do kopca a dole kopcom prefuka az na kost aj ked mam funkcne veci, pre mna je minimum 15 C v meste a v lese 10 C,
05.10.2013 - 12:44:26
00
Pani, nie je moc vietor na kopci? Premyslam, zeby som sa siel previest, ale po navrate z viedne som na vazkach-v rakusku brutalne fuci..
05.10.2013 - 13:41:31
00
V Rakúsku vždy o niečo viac fúka, než v meste. V lese medzi stromami je to v pohode (bol som na Kobyle). Akurát na otvorenom priestranstve nechránenom z južnej strany ťa slušne prefúkne. Lepšie nezastaviť.
05.10.2013 - 13:47:22
00
tiez som siel dnes cez kobylu rano po nocnej a od volkswagenu po technicke sklo to bola skusna kosa aj ked teplota bola vyssia ako v lese ale pocitovo to bolo horsie koli vetru v lese sa to celkom dalo :-)
05.10.2013 - 16:37:37
00
fucalo riadne v karpatoch. aj dubak sa nasiel.
a este som videl cim zakrmuju pri posedoch nasi polovnici :lol:

Prílohy:

IMG_3264.JPG
IMG_3264.JPG 519.87 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3266.JPG
IMG_3266.JPG 611.73 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3267.JPG
IMG_3267.JPG 385.78 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2013 - 17:31:07
01
No teda ti lesaci pekne rozmrdali singel na Peknu. Cestu k horarni Hlavné úsek za tým skokom cez ten strom. Je tam asi tak 20 cm oraneho prachu. Keď zaprsi, dovi dopo.

Matvej: uhorky mohli dat aspoň bez igelitu, nad Racou zakrmuju jablkami, celkom peknými, skoro som si zobrala :lol:
Dubak :y:
05.10.2013 - 17:41:07
01
Ja osobne si neviem uzit jazdu v takomto chlade, vadi to potenie do kopca a dole kopcom prefuka az na kost aj ked mam funkcne veci, pre mna je minimum 15 C v meste a v lese 10 C,

Tak to su take minima, ze Tvoja sezona ma potom asi velmi kratke trvanie. :)

Otazkou je, preco ides tak vysokym tempom do toho kopca/po meste, ze sa spotis? Da sa ist na pohodu a potom s tym nie je problem.

Dalsia moznost je, ze si prilis naobliekany ked sa potis (ak teda nejdes smerom hore hranu).

A dalsia moznost je, ze tie funkcne veci, co mas, su funkcne len podla vyrobcu/predajcu. Mam aj take "funkcne" tricko pod dres a taky dres, co vlhkost nasavaju, ale vzdat sa jej uz akosi nechcu (trva im to omnoho viac casu). :lol: Take nosim len v lete a na jar/jesen/zimu davam skutocne funkcne osvedcene veci...
05.10.2013 - 18:22:20
00
No teda ti lesaci pekne rozmrdali singel na Peknu. Cestu k horarni Hlavné úsek za tým skokom cez ten strom. Je tam asi tak 20 cm oraneho prachu.

Presne, tiez som tade siel, singel aj zvaznica z toho rubaniska. Tazi sa aj na cervenej pri Volhovisku, aj za druhou nadrzou k Cervenemu domceku... vsade rubu odusu.
05.10.2013 - 19:33:25
00
Inak dnes bolo v MK spusta turistov a hubarov, dokonca na singli nad Vydricou, kde malokedy chodia, dnes skupina 15 dochodkyn. Bol som si prejst kamene, teraz su suche a relativne v pohode, ked je vlhko byvaju horsie. Raz som tam uz zoskakoval tym ubocim, esteze boli vhodne postavene stromy, odniesol to len bovden prehadzovacky :)
05.10.2013 - 19:44:45
00
dalsie miesto kde tahaju drevo, je v zavere Medvedieho udolia, ked ides tymi zakrutami hore na obchadzku Somara, detto oranisko, haluze vsade
05.10.2013 - 19:54:38
00
Matvej: ejha, dubak :o .. podla tej betonky to vyzera ale na zakazanu oblast :lol:
05.10.2013 - 20:49:07
00
Mam pocit, ze ty chcel dat v sedle v opacnom smere :) Mas to zle zapamatane, urcite tam ziadny problem mat nebudes, zadne koleso nikam hadzat netreba.

Palo TT dnes som sa nejak vyskytol v tej casti, tak som sa tam pozrel , mas pravdu. Nic to nie je, myslim, ze by sa to dalo aj hore. Ale co je na tom zle, ze teraz neviem, ci sa to za 11 rokov tak strasne zmenilo, alebo si to pletiem s niecim inym. Co by bolo velmi zle, lebo tam chcem ist (a neviem kde :D) .. pamatam si cca presne takyto usek, ale s naviac sutinou, a vracacka dolava bola dost uzka. Tak neviem :(

Vtipne bolo, ze som nasiel Slopy jaskynu bez navodu. Chystal som sa ju hladat a nasiel som ju nahodou, ked som sa potuloval okolo vyhladu a zbadal som zeleznu platnu :D

Musim teda povedat, ze oblast Dobra Voda-Brezova a okolie ma asi najviac a najkrajsich singlacov vobec v MK. Singlac po hrebeni do Hradista (dalsi hreben myslim tiez ma nieco), modra do Brezovej, vapencovy singlac + bonus Slopy do Dobrej vody a krasny singlac , ktory som nestihol nad Pustou Vsou. Asi je to geomorfologickou stavbou pohoria, to iste Cachtice/Plesivec a Ihlovec.

Inak teplo bolo docela dost .. necakal som take teplo.

edit: a nikde ziadne vyruby, drevorubaci, lesaci ani polovnici :lol: .. ale jeden maly harvester som stretol. A zopar cyklistov, niektori dokonca sli uplne presne mojim smerom, az sa mi to zdalo divne :D
05.10.2013 - 20:56:56
02
Matvej: ejha, dubak :o .. podla tej betonky to vyzera ale na zakazanu oblast :lol:

sa nejak vyznas ;)
aj slecnu v maskacoch sme stretli a ukazala nam kde nazbierala najviac hribov nechapal som cakal som inu reakciu :D
05.10.2013 - 21:36:36
00
keyboard_arrow_up