ano, mali by to byt privesy, ale je to len v stadiu prieskumu, ci by bol vobec zaujem... Mne to skor vychadza na linku BA - Plavecky Mikulas, BA - Zochova chata, BA - Dolany...Pripadne BA - Zahorska Vs, ak by bol zaujem o jazdu popri Morave
08.04.2015 - 12:55:20
010
Ano, bol by to dobry napad. Aspon jedna linka do strednej casti karpat, napriklad ten Mikulas alebo Cerveny kamen.
08.04.2015 - 13:17:58
01
mna napadol ten Plavecky Mikulas tiez, ale ak si odmyslim svoje specificke potreby, trosku to zovseobecnim a zoberiem do uvahy spolocenske blaho najsirsej cyklistickej obce, tak jedine Zochova chata dava zmysel a treba na to naviazat vyznacenie tohto ako cyklotrasa, inak na tej Zoske toho moc pre bicykel nie je, jediny zmysel bude mat ze rano z BA a celodenny trip naspat do BA s obedom na Korennom vrchu na babe a s pivom na bielom krizi...

Prílohy:

zoska.jpg
zoska.jpg 352.21 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2015 - 13:28:25
00
quidoo:
urcite, treba tam aby pribudlo znacenie, i ked mam v umysle riesit v prvom rade hrebenovku, too znamena, ze ten obchvat Cmelka a Skalnatej je ok, ale potom smer Cermak, Hubalova, cez ohradu dalej na Skalku, Sklena huta, Uhliska a dalej do Trnavskeho kraja. To je vcelku priorita, snad uz tento rok, ale urcite na buduci rok. Z Cermaka poznam lepsiu trasu na Zochovu chatu, ale kludne moze byt aj tato Tvoja...
A Zochova chata je asi priorita pre prevoz bikov, aspon cez vikend...
08.04.2015 - 13:59:41
00
ta zlta na cermak zo zosky je pre obycajnych cyklistov tazka, tak som to takto zalternoval :-) zvedavy som na prepoj cermak zoska, skus ho nejako naznacit.... samozrejme najlahsi variant je po cyklotrase na hubalovu a potom cermak atd...
08.04.2015 - 14:17:11
00
Pre obycajnych cyklistov? Rad by som videl toho neobycajneho cyklistu, co hento vyslape hore. Ale aj tak tadial rad tlacim. ;-)
08.04.2015 - 14:22:57
00
Cermak - Zoska: tu (pred rampou a zakazom) odbocis z asfaltky na Hubalovu (modra TZT)
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x17.25960y48.38946z15m7v36
08.04.2015 - 14:24:38
00
neuverite, ale nepoznam :-) ...tot za domom to mam a nechodim tadial, diky, ceknem to, podla mapy a vrstevnic to vyzera ako top na cyklotrasu, dobre to bude
08.04.2015 - 14:34:52
00
mozno trochu mimo temu ale v ramci tych cyklotras mna osobne by celkom potesilo keby sa tu v okoli zochovej chaty zacli stavat single ako robi napriklad slomba v presove lebo take nieco tu ani moc nemame a mohlo by to byt celkom zaujimave :)
08.04.2015 - 15:00:48
02
neuverite, ale nepoznam :-)

Na polienko do kuta :)
Ked tak nad tym teraz rozmyslam, mozno je to tesne za rampou (ak ides zo Zosky).
08.04.2015 - 15:17:25
00
KLS mna napriklad prekvapuje ze pezinska baba neposkuluje po ceste Kalnice.... podla mna by vedela na traily stiahnut celu BA a chodilo by tam viac ludi ako do Kalnice
Palo TT jazdim tadial len dole a velmi vynimocne, nejako tento kusok karpat nie je pre mna atraktivny, ale pojdem urcite kuknut tu zvaznicu, uz len kvoli tomu, ze mam rad luku na cermaku a rad tam chodim, plus v lete povinna zastavka na vodu
08.04.2015 - 15:23:12
00
Ked uz ste tak nahrali, tak si neodpustim. :)

Pre obycajnych cyklistov? Rad by som videl toho neobycajneho cyklistu, co hento vyslape hore.

Ty si uz prilis zhyckany tymi vasimi nekonecnymi rovinami tam dole. :) Ja nepoznam nikoho, kto je schopny dobajkovat z BA na Zosku a cestou spät do BA by zltu na Cermak tlacil peso. :)

v ramci tych cyklotras mna osobne by celkom potesilo keby sa tu v okoli zochovej chaty zacli stavat single

Nie je na tom nic tazke. Chces single - zacni ich stavat. Znamy japonec Samo Sato to naozaj bez pomoci nezvladne. :)

mna napriklad prekvapuje ze pezinska baba neposkuluje po ceste Kalnice...

Akoze myslis, ze nejaky kopec nad Pezinkom sa zaujima o nejaku dedinu pri NMnV? :D Ale vazne - kto na Babe by akoze podla Tvojho nazoru mal mat zaujem na budovani nejakeho cykloarealu? Poznas miestne pomery? Mas pocit, ze ludia, ktori tam nieco vlastnia, maju nejaky extra zaujem investovat tazke prachy do podpory "spustacov dolekopcovych"?
08.04.2015 - 15:45:44
02
no Kalnica robi uz viac penazi z bajkerov ako z lyziarov (nemam oficialne info, len reci pri pive na bikefeste), ak by som mal v lese v lete nevyuzite vleky, viem na co by som ich pouzil ja :-) to ake su pomery na Babe a kto a co tam vlastni neviem...

druha strana mince, pri Hrinovej postavili nejake trasy chalani a nevie to zaplatit vleky a ani prevadzku, cize riziko tam je
08.04.2015 - 15:51:28
00
co sa tyka busov a bikov, tak zaujimava by mohla byt aj nejaka lokalita na zahorskej strane Kaprat, kedze vlaky su tam uz roky zrusene :)
08.04.2015 - 16:03:14
01
Tiez si myslim, ze kopec, kde sa v zime lyzuje , sa v lete moze vyuzivat na bikerske aktivity. Neviem presne,ako to riesia "dounhilaci", ale aj ked by sa pripadne nerentovala letna prevadzka vlekov, myslim, ze by sa to mohlo riesit cyklocestou.
Ak by som osobne mal nejake komercne zaujmy napr. na Babe - urcite by som sa snazil dotiahnut tam ludi aj v lete.
Napr. : http://www.skibila.cz/
Myslim, ze aj tu je to celkom pekne skombinovane, aj ked Salmandra resort nie je bike park a cyklocesty spravuju "Bajkom k Tajchom" : http://www.salamandra.sk/leto/
08.04.2015 - 16:16:29
00
keyboard_arrow_up