To bude materiál, ktorý pripravili Mestské lesy spolu s občianskymi združeniami - Slomba, OZ Pedál, Slobodný biker atď. Myslím že sa nemáš čoho báť
Ako píše Laco, uvidíme čo na to nové vedenie ML.
12.10.2015 - 12:40:24
00
stale castejsie sa chodim bajkovat do obory BS.... vyrastal som v tych lesoch a veru, niekedy mam problem sa zorientovat jak sa tam veci pomenili...
v sobotu to sice nebolo bohvieco s pocasim ....10°C, mrholilo - take neprijemne pocasie co liezlo za nechty..... co sa ale divim, v takom hnusnom pocasi zastavim na chvilu a v momente okolo mna milion tych muniek ci jak sa im to hovori.... suky hnusne
a aj taketo zakutia mame v obore :-)

Prílohy:

IMG_0022.JPG
IMG_0022.JPG 503.1 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2015 - 13:59:27
00
Urcite by som to nevedel povedat, kde to je, ale ked vidim bod a fotku, tak som si spomenul, ze bud ja, alebo kamos sme nieco riesili s bajkom na tom mieste. Uz je to davno, co som bol v obore .. nemam to tam velmi pojazdene, len zopar zvaznic a cesticiek. Ale teraz v obore by clovek mohol riskovat gulku :lol:
12.10.2015 - 14:29:47
00
Laco Findl to dal nasupu vo fotokvize :-) ... a s gulkami to nieje take hrozne teraz.... trochu sa umravnili prenajimatelia :-)
12.10.2015 - 14:39:53
00
To ja mam lepšie , v sobotu keď sme sa zo zaťom vracali od Kukli cez Fugelku najprv zautočil na nás čierny pes a keď videl že naňho seriem tak na potvoru zautočili ďalší 3 velký vlčiaci. No poviem vám nebolo nám všteko jedno. Išli sme radšej pomali a ani som na ních nepozrel. Jedneho som cítil jak s tou hubou mi šteká pri stehne. Keby že sa zakusne tak neviem. Ale boli sme odhodlaný brániť sa . Potom si to rozmysleli a nechali nas. Dlhú dobu tadial zase nepojdem. Toto inač nepochopím jak môžu ich nechať tak volne sa pohybovať. Nečakal som to že je ich tak vela.
12.10.2015 - 17:40:38
00
http://bratislava.sme.sk/c/8033893/na-zeleznu-studnicku-mozno-znova-pustia-auta.html :@
12.10.2015 - 18:09:13
00
Ani som si nevsimol zmenu :D .. to spravili fakt blbost.
12.10.2015 - 18:12:23
00
ziadna blbost spravili to dobre ,lebo sa vsetci vozili autami az k ohniskam a neviem kam doriti a rybarom neuskodi prejst sa alebo mozu ist na bicykli. neni dovod sa tam vozit autami ved je to rekareacna zona. takto ta tam bude obiehat jeden ***** za druhym az k sanatoriu
12.10.2015 - 18:18:39
03
Rybárov je iba zopár a ich trasa vedie hradskou na miesto, kde to nikomu príliš vadiť nebude. Moderná rybačka nie je o jednom prúte a kapsičke cez plece. Požadovať, aby chodili peši, to by som prirovnal k tomu, keby pri vjazde do lesa kontrolovali zákaz používania odpružených vidiel na MTB. Jedno aj druhé môže chcieť len niekto, kto buď o veci nič nevie, alebo patrí k zámerným *****. Neviem, či sú tie rybníky ich majetok, ale naisto budú ich majetkom tie ryby vo vode. Ak má niekto v tom priestore svoj majetok, tak má nárok sa k nemu rozumne dostať. Ak by som niečo obmedzil, tak by to boli poľovačky v lesoparku a tie všelijaké papalášske povolenky.
12.10.2015 - 18:41:30
01
Rybarov je iba zopar a preto nie je problem, aby si vybavili povolenie. Mesto by malo pre nich to vybavovanie zjednodusit ak je to komplikovane a to je vsetko. To iste plati aj pre tych par ludi co tam ziju a pracuju. Ale pustit tam auta z celej BA a okolia len preto, aby si ludia mohli doviezt zadok autom az k ohnisku je uplna blbost. Na to je MHD ked sa im nechce peso. Btw. uz teraz tam cez vikendy chodia ludia aj po ceste, tak co to bude ak sa tam budu premavat auta bez kontroly hore - dole? Tak to aj ja sa potom zacnem vozit autom do stredu lesoparku. Napr. odparkujem U Slivu alebo na Malom Slavine, nech si mozem dat singlovy okruh na bajku bez presunoveho balastu, no nie?
12.10.2015 - 18:55:32
06
pali
za prve nie su majetkom tych rybarov ale rybarskeho zvazu ktory vydava povolenky pre rybarov. podla tvojej logiky by potom rybari mohli chodit aj do cunova na jazera na autach napriek tomu ze je to prirodna rezervacia ale predstav si ze oni tam chodia peso ci na bicykli. tuto im povolenie na vjazd vydali ak chceli ist aj ked to stoji tusim 20e? na rok neviem presne, ale takze kvoli 100 rybarom alebo kolko ich je tam pustime vsetkych nech nam tam pri jazde na bicykli ale prechadzake smradia rovno pod nos ( vzdy sa da povolit pre obyvatelov zony alebo MOSRZ) takze skor to bude vies k tomu ze tam budu chcet daco stavat bud to kupalisko alebo hotel
12.10.2015 - 19:01:59
01
cyklistika je vzdy, ked mas zo sebou v rukach bicykel :rofl:

nemas nahodou v tomto prsty? :rofl:
http://broadpeak2015.blogspot.sk
12.10.2015 - 19:23:25
00
Ked 1000 rybarov podpisalo peticiu za zrusenie zakazu, urcite sa najde 2000 cyklistov na peticiu za ponechanie zakazu.
12.10.2015 - 19:36:41
06
A ked rybarov zastresil Rybarsky zväz, tak bajkersku peticiu mozu zastresit rovno tri oficialne OZ. :)

Slobodný Bajker o.z.
OZ SloMBA
OZ Pedál
12.10.2015 - 19:43:02
00
large
Majetok rybárskeho zväzu je prísne vzaté - kolektívny majetok jeho členov... Teda nemožno tvrdiť, že ryby patria tým konkrétnym lovcom, ale ako členovia zväzu majú svoje práva. Ergo, tie ryby patria aj mne 8)
Na Lipt. Mare osadili svojho času zákazové značky na prístupových cestách a potom začalo eldorádo pre zlodejov, ktorí rybárom kradli kolesá, batérie, atď. Tak napokon tam upravili režim a s platnou povolenkou tam možno vojsť. Neplatí to na vjazd do rezervácií, ale tam sa ani nesmie loviť. Za povolenia sa platí vyše 110€ na rok, revírov nie až tak veľa a keď prídu takéto zákazy, tak to členovia berú ako buzeráciu, pre niektorých, najmä starších rybárov - dôchodcov, to je hotové zúfalstvo. Na ŽS som nikdy nevidel nejaké obrovské počty rybárov (hádam okrem pretekov).
Myslím si, že zákazy by boli opodstatnené najmä na všelijakých výletníkov, opekačov a pod.
12.10.2015 - 19:46:18
00
keyboard_arrow_up