Strenki tempo bude asi vrazebne vsak ? :D
11.07.2016 - 16:06:22
01
hellwings napísal:
Ides to cele po TZ ? Isiel som to vcera na peso a je tam dost zaujimavych pasazi aj ked neviem,ci su vsetky prejazdne. A hlavne niektore vyslapy su asi tazke. Zo Skalnatej dole mi to pripada ako celkom narocny zjazd - strmy,technicky a dlhy.
iron.hide - kusok tej zvaznice ku KH pouziva aj Stupavsky maraton /najdlhsia trat/.


Co je TZ?

No uz som tade siel 3x. Po skalnatu nusim tlacit bike 4x. A ten zjazd zo skalnatej je strmsi ale da sa pekne zist. Ale teraz uvazujem ze pojdem na Konske Hlavy a odtial na Gasparova -> Klokociny -> Tri Krize a potom po zltej z Perneku na Jovorina (to bude asi makacka a bike sa bude tlacit, nesiel som tade este) a odtial po zltej Vapenka -> Velka Homola a po zelenej/cervenej Humberg/Rozalka.

Edit: jaj .. tz - turisticke ... ano cele po turistickych
11.07.2016 - 16:11:16
01
misopetrovic je mozne,ze nie je az taky dlhy, to len peso sa mi zdalo :-p
root_0x54 TZ - turisticka znacka
11.07.2016 - 16:16:12
00
Ale hore na tu Skalnatu by som nechcel bike tlacit. Preto vzdy idem opacne :D. A este aj koli tomu ze mam rad zelenu znacku z Velkej homoly na ktorej niekde v polke sa prepojim (po neoznacenej trase) na cervenu ktora ma krasny pohodovy zjazd po studnicke.
11.07.2016 - 16:19:30
01
Veruze vcera sa jeden pan na Cermaku pytal, "ci tadeto vedie cervena smerom na Skalnatu" :-D Viem /vdaka cykloserveru/, ze sa to da obist zvaznicou priblizne po vrstevnici a napoji sa to na naucny chodnik pod sedlom Javorina. Snad to nasiel.
Ach, uz nech mozem bikovat :-( Inac, za Pezinskou babou, tymto smerom som na biku nebol a robil som chybu.
Check out my 20,5 km Hike on Strava: https://www.strava.com/activities/636362408
Check out my 12,1 km Hike on Strava: https://www.strava.com/activities/614241584
Takmer vsetko je zjazdne :-P
11.07.2016 - 17:07:24
02
iron.hide napísal:
inak tento tyzden mam od stredy dovolenku, takze ak by niekto chcel mozme dat nejaky vyjazd. Tempo pohodove, ziadne dupanie. Akurat kukam, ze sa ma nejako ochladit, takze bude super :)
http://www.yr.no/place/Slovakia/Bratislava/Bratislava/long.html

... zeby hrebenovku Povazskeho Inovca?
11.07.2016 - 21:31:49
01
Strenki napísal:
Ahojte. V Stredu chceme ísť Trans Malé Karpaty, .gpx mám uložený už 2-3 roky od niekoho z vás (silva, od teba?) tu v tomto vlákne. V prílohe je pôvodná trasa
Prosba do pléna: Kto má čas, chuť a hlavne znalosť úseku v okolí Čachtíc a Dobrej Vody či je toto dobrá trasa alebo nech mi teda navrhne lepšiu alternatívu (ideálne nakreslenú pár bodmi na mape resp. dodať .gpx)?
Od Bukovej po BA to už poznám aj sám.
Prosím odpoveď tu alebo do súkromnej správy, ďakujem.

post973567.html#p973567
resources/file/213697

.. este do toho treba zakomponovat najazd od Bziniek (to je tak +45min minimalne, nemam ale pouzitelnu trasu, takze klasika to isti), Klenova (cca 10min, ale dal by som to cez Dvoly, tj +dalsich asi 15minut) malu odbocku na ventilatory nad Bukovou (plus asi hodina), odskok na Skalnatu (10min) /cele sa to trosku s prevysenim zvacsi na uz zaujimavejsie cislo/ a dojazd na Devinsku Kobylu. Ale aj takto sa to da a je to fajn. Ale treba trosku rychlejsie, nez som to siel ja a ked nebude 30 v tieni :lol: Na tejto trase je myslim jedine miesto (ak nepocitam moznost popadanych stromov), kde treba tlacit/nosit a sice spojka na Zaruby. Vsetko ostatne sa da vyslapat (pravda, na Vapennu to da asi len tmax/brudyx alebo akykolvek iny tomas :lol:, ale je to mozne). Mozno este by som to dal cez Slnecne a potom na 3KK.
11.07.2016 - 22:38:23
01
zrovna v pripade Strenkiho by som sa o tempo, alebo vyslapanie cohokolvek neobaval :) a brudyx je iba urban legend :P
11.07.2016 - 23:27:27
01
Strenki napísal:
Ahojte. V Stredu chceme ísť Trans Malé Karpaty, .gpx mám uložený už 2-3 roky od niekoho z vás (silva, od teba?) tu v tomto vlákne. V prílohe je pôvodná trasa
Prosba do pléna: Kto má čas, chuť a hlavne znalosť úseku v okolí Čachtíc a Dobrej Vody či je toto dobrá trasa alebo nech mi teda navrhne lepšiu alternatívu (ideálne nakreslenú pár bodmi na mape resp. dodať .gpx)?
Od Bukovej po BA to už poznám aj sám.
Prosím odpoveď tu alebo do súkromnej správy, ďakujem.

normalne som si to musela ozivit v pamati, to bolo tak davno co sme to isli, este clovek nemal zdravotne problemy a vladal
isla som to dvakrat v zivote, druhy krat sme isli z Cachtic cez Drapliak na singel Rodrigueza- to nevynechaj, a potom z Visnoveho hore po zltej na Cachticky hrad. Chlapci Ti tu uz poradili nejake vylepsenia aby to malo co najvyssiu hodnotu vyskovych, lebo inak je to asi pre Teba dost easy.
Prajem dobre pocasie a pekny vyjazd ;)
12.07.2016 - 09:15:35
01
Mám v pláne po 16:00 ísť potrénovať Blue trail, nepridá sa niekto? Pohodovým tempom, príp. aj iné trailíky v okolí.
12.07.2016 - 13:35:00
00
No tak dnes od rana som siel na Gasparova-Klokociny ako si odporucil iron.hide . Na KH som prisiel este suchy ale okolo 9:30 tam lialo ako z krhle. Schoval som sa pod listy a myslel som ze mam vyhrate. Dazd presiel asi po 15 min. Ale potom najst tu cesticku z KH na Gasparova to bola fuska. Taka vysoka trava tam je ze ked som tade presiel po tom ako pekne sprchlo som bol cely od pol pasa mokry. Ale ked som sa predral cez tu travu a nasiel modre C tak uz sa slo paradne. Nechapem preco to nie je oficialna cyklo/turisticka trasa. Ten zjazd dolu z Klokociny bol super a urcite tade este pojdem (ale iba dolu, hore by sa mi to nechcelo tlacit :D ). Spravil som zastavku na troch krizoch a tam uz pekne svietilo slniecko a aj som preschol. No a potom z Perneku po zltej na Jovorinu. Obaval som sa toho ze to bude tazke stupanie ale kedze to ide po vrstevnici tak sa slo super az po Stare bane

i.imgur.com

i.imgur.com

Od Starych ban po Prostredny vrch som musel tlacit bike asi 90% a aj som trochu zabludil kedze je to tam pokalane a gps nejako blblo

i.imgur.com

Ale potom som spravne siel a toto je vyhlad z Prostredneho vrchu (aj ked nic moc) co je hned pod Javorinou

i.imgur.com

a aj ohnisko tam je

i.imgur.com

Potom uz iba Javorina -> Vapenka (zlta) -> Velka homola (zelena) -> Zumberg (zelena/cervena). A ako by to bolo bez odmeny :D

i.imgur.com
12.07.2016 - 18:28:36
05
jaj to som ti zabudol napisat, ze ta zlta znacka od Starych bani je dost strma :) raz som sa tam potme skoro stratil a odvtedy som si povedal, ze tadial uz len nadol :)

inak ten zjazd z Klokocin pokracuje cez cestu dalej az do Perneka, akurat je to tam obcas este strmsie, a kopa listia. Ale na hentom bajku to bude asi v pohode.
12.07.2016 - 18:35:50
00
Ta zlta bola v pohode ale urcite tade po tme by som nesiel, taky odvazby nie som. :D . Nabuduce pojdem z tych Klokocin az dolu ok pises. Dnes uz som bol na troch krizoch a uz tam nemusim ist. Radsej zjazd :) . Na biku sa slo vyborne dolu, neviem si predstavit ako by som to dal keby tade idem na HT Meride co som mal.
12.07.2016 - 18:46:06
00
Tak dal som si 4x Blue Trail a konečne mu začínam prichádzať na chuť (ale to šlapanie hore, aj keď asfaltkou je za trest - tam by to chcelo ten elektromotor - ma obehol jeden starší pánko snáď 20km/h v tom stúpaní).

Ten trailík, chce to teda slušnú rýchosť dole a dobré gumy na klopky, aby v tom náklone podržali :). Miestami už je pekne prebrzdený - roletky, a niektoré klopky dosť zničené vo vrchnej časti, takže sa nedá ísť naplno a oprieť sa o horný okraj, ale dá sa.
Aj som stretol 1 bajkera (tuším na Giant Reigne novom), ktorý si to potom švihol lanovkou (aspoň na ňu čakal) hore. Inak od tej 15:30 do 18:30 nik na Blue Traili.
Takže žiadne húfy rodiniek alebo HTčkárov sa nekonalo. Aspoň dnes nie :).
12.07.2016 - 19:51:01
00
Ani sa nepamätám kedy som naposledy niekoho stretol na Blue traily, vždy som tam sám :)
13.07.2016 - 00:36:06
01
keyboard_arrow_up