Skalnata! super kopec, mam ho rad :)
14.06.2010 - 21:07:45
00
Na inšpiráciu pridávam fotky z dnešného pohodového výjazdu, po dobrých lesných cestách, miestami asfaltkách. Fakt jednoduchý výjazd, žiadne brutálne zjazdy ani výšlapy.
Prvý krát som využil vlak do/z Malaciek. Ušetrených viac ako 60 km po ceste alebo nezáživným lesom a hlavne čas :)

Po tom čo som tu čítal, že v lesoch sú samé komáre, tak ja som ich videl/cítil len na Skalke a pod Klokočom, inde nič a to som skoro stále stál kvôli foteniu :)
Kto chce vidieť v lese fakt veľa komárov, nech ide na Devínsku Kobylu :(

Prílohy:

Komentár súboru: Na tento pohľad som sa tešil celý čas, mám ho rád. Po tých lúkach naproti (pod Pohanskou) ide jedna pekná cesta, oplatí sa ju vyskúšať.
10Nad Plaveckým Podhradím.jpg
10Nad Plaveckým Podhradím.jpg 161.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta z Uhlísk sa napojí na žltú značku P.Podhradie-Vápenná. V tomto mieste je to klesanie plné kameňov, tesne nad vykrývačom ich je ešte viac, kto nemá dobré pruženie, tak ho to tu kvalitne vytrasie :)
9Pod Vápennou.jpg
9Pod Vápennou.jpg 211.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Druhá obchvatová cesta pod Klokočom. Na túto sa dá napojiť tak, že sa prejde krížom cez Amonovu lúku a odtiaľ vychádza, je tam aj prameň. Ide vlastne súbežne s tou známejšou, táto je menej frekventovaná, skoro stále klesá, iba ku koncu pred Uhliskami stúpa. Miestami tečúce pramene vody cez cestu.
8Pod Klokočom.jpg
8Pod Klokočom.jpg 247.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lesnej ceste, ktorá nemá koniec a treba z nej odbočiť dole na Monrepos. Vychádza kúsok od sedla pod Veterlínom, ide popod Čiernu skalu a po pár km končí. Je tam posed. Z druhej strany je to rovnako, tiež tam cesta končí. Na úplné spojenie treba spraviť asi cca 300 metrový úsek. Táto cesta sa používa ako najlepšia (jediná) možnosť ako sa dostať na kopec Starý plášť v sedle bicykla. Na fotke naľavo kopec Javorinka, v strede Mokrá dolina, Plavecký Mikuláš a skaly Kršlenice.
7Pod Čiernou skalou.jpg
7Pod Čiernou skalou.jpg 180.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lúky medzi Lošoncom a Majdánom. Túto lúčnu cestu mám rád.
6Lošonec.jpg
6Lošonec.jpg 122.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd z Orešanského sedla na Majdán. Pre celopružiaky noproblem, ja som si dával radšej pozor a išiel opatrne :) Je to tam trochu vymleté a dole aj trošku blata. V pozadí hrebeň Zárub, obce Smolenice a Trstín
5Majdán.jpg
5Majdán.jpg 218.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na modrej značke Zabité-Majdán. Naľavo "rádioreleačný bod Šišoretné". Cesta ako tu bolo spomínané, bez problémov prejazdná a suchá.
4Šišoretné.jpg
4Šišoretné.jpg 218.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri hladaní jazierka pod Klokočinou, ktoré som nenašiel aj keď mám jeho GPS polohu. Samé blato, podmáčaná zem a ja som sa dostal na zlú lesnú cestu :) Tak som sa neviem ako dostal ku Godovej skale. Je to taký pekný skalnatý breh s obmedzenými výhľadmi. Na bicykli NEDOSTUPNÉ, iba tlačením/nosením cez les.
3Godova skala.jpg
3Godova skala.jpg 284.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čerstvá ťažbárska zvážnica na vrchole Klokočiny. Ako je ďalej písané, nemal som po nej ísť, nasledovalo tlačenie cez les, keďže vrátiť som sa nechcel :) Ale aj modrá farba oblohy bola pekná :)
2Klokočina.jpg
2Klokočina.jpg 261.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jediné popadané stromy na celej trase boli na modrej značke medzi Skalkou a Sklenou hutou. Keďže je to lesná cesta, tak ich určite odstránia.
1Za Skalkou.jpg
1Za Skalkou.jpg 192.76 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2010 - 18:18:25
00
A ešte trasa.
Celkovo 86km/6:57hod-celkový čas (aj so zastávkami)
Po ceste z Malaciek do Rohožníka a z Plaveckého Podhradia do Malaciek - 35km
V Karpatoch (les, asfaltky) - 51km

Čiže, kto chce vidieť niečo nové a teda nebol v tých častiach, tak je to taká jednoduchá možnosť, netreba mať "natrénované".
Preprava vlakom bola bezproblémová, vždy tam bol priestor na bicykle.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 205.14 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2010 - 18:28:34
00
máš ten gps súbor hodený niekam na web? prípadne mi ho vieš poslať? :)
15.06.2010 - 18:34:17
00
Nech sa páči, ale nie je tam čo na gps-ovanie :) Orientačne bez problémov. Skoro všetko po značkách, jedine tých pár úsekov treba poznať alebo mať teda GPS.
Chcel som ísť aj cez lúky nad Plaveckým Podhradím do Sološnice, ale boli podľa mňa dosť podmoknuté, čiže by to bolo asi "nepohodlné".
Chcel som ísť aj na Vápennú, ale nebol na to čas, na stanicu som aj tak prišiel menej ako 5 minút pred odchodom vlaku :)

Prílohy:

20100615 Rohožník-Skalka-Majdán-Jahodník-Uhliská-Plavecké Podhradie_zmenšené2.gpx [80.68 KiB] Zobraziť na mape

15.06.2010 - 19:43:54
00
wukie pekne si si dal, vidim ze si bol v mojom rajone, ja som bol dnes tiez ale az teraz navecer po praci skusat nove zrkadlo ;)

jazierko - najlepsie ho asi nejdes podla zvaznice ked si pozies googlemaps, ja som ho trafil skoro napriamo. inak teraz uz nie je take pekne, bol som tam nedavno a po tych burkach je tam vela bordelu

pekne fotos :y:
15.06.2010 - 20:27:41
00
letuareg: trasu zvážnice od modrej značky som si pozrel na google maps, vyklikal, dal do gps.
V teréne som odbočil tam kde som mal, ale zjavne som išiel zle, ale to nevadí, ináč by som sa nedostal na Godovu skalu, ktorá sa mi páči.
Trasou som si oživil takmer ročné spomienky z bikovania v tejto lokalite, ale nebude to dlho trvať a načas sa to tam stane aj mojím rajónom :)
Vďaka, fotiť som fotil až moc, ale keď bolo tak pekne :)
Čo za zrkadlo si skúšal ak sa môžem spýtať? Objektív, či komplet aj nové telo?
15.06.2010 - 20:41:07
00
tak keď už mám to GPS tak načo si pamätať kedy na ktorej križovatke na akú značku? :P
15.06.2010 - 21:04:50
00
nový je len pre mna ide o zánovnú d60 so setakom 18-55 VR + k tomu nikkor 55-200 VR, este sa len zoznamujem
predtym som mal kompakt, takze prechod je pocitovo silný asi ako HT- full :sun:
15.06.2010 - 21:38:22
00
Dobre vediet, ze modra zo Skalky je ok, tie stromy tam tusim boli aj pred polomom mam pocit. Dik za fotky a trasu, ktoru si zverejnil, sa mi bude hodit do zabijacky,co este stale planujem aj ked bol polom :lol: .. hmm, akurat to pocasie nejak nechce spolupracovat :envy:
15.06.2010 - 21:45:18
00
viem, ze toto je trochu mimo temy ale chalani ako vozite fotak? Do brasne a brasna do batoha? Alebo fotobatoh? A stativ?
15.06.2010 - 22:40:25
00
ivanm v kadečom
o-hociom/v-com-vozite-zrkadlovku-t22558.html?hilit=ako%20vozite%20zrkadlovku
15.06.2010 - 23:22:58
00
Vie mi niekto povedať prejazdonsť Kršlenice a Čiernej skaly? Hlavne ma zaujíma z ktorej strany je lepšie ísť, či zo Záhoria alebo Orešanskej časti...
16.06.2010 - 18:23:58
00
povedal by som ze na biku zo zahoria je lepsie ist potom na oresany je pekny zjazd
16.06.2010 - 18:31:18
00
Vlastne to máš jedno z obidvoch strán je pekný stupák a potom aj pekný zjazd
16.06.2010 - 18:33:10
00
keyboard_arrow_up