chcela som sa vratit k tym "cyklistom" a "turistom" v okoli BA. treba si podla mna uvedomit ze kazdy vikend sa vyroja tisice ludi do bratislavskeho karpatskeho parku a idu si oddychnut. nie su to turisti a 90% nie su cyklisti (to, ze vedia sediet na bicykli neznamena, ze vedia jazdit) a absolutne sa nevedia spravat v horach. cize kukat pred seba, za seba, uhnut sa tym co idu dole (teraz nemam na mysli len cyklistov, to plati napriklad na bezkach v zime alebo podobne). tie zasadne pravidla strazenia si psov a deti vzhladom na ohorzujuce prvky ako su cyklisti, bezci, bezkari a podobne. proste tych ludi to ani nenapadne!
jemu vobec nedojde ze ked ti naznaci v tvojej tesnej blizkosti ze ta zhodi, alebo ked sa ti tesne pred tebou vrazi s kocikom do cesty, alebo ako mne decko v zjazde po asflatke na Peknej ceste tesne predomnou skocilo do cesty s rozpazenymi rukami ze sranda (zaflekovala som, vynadala rodicom co toto sa nerobi!!! - ale oni kukali jak puci a vobec im nedochadzalo ze co sa akoze nerobi), tak tito ludia si proste neuvedomuju ze sa mozes v takychto situaciach skaredo vyj.bat, zrazit si nimi, ublizit sebe a im tiez. ani im to nedopne, a to preto ze v zivote neboli na poriadnej turistike v horach, v zivote nejazdili na biku (viac ako na druhy koniec dediny do obchodu). je to podobne ako ked sa babky hadzu na prechodoch do cesty autam. ony proste netusia ze ty nezabrzis, nemaju sebemensiu predstavu o tvojej rychlosti, brzdnej drahe, a sekundach potrebnych na zareagovanie. a ked to nevedia, spravaju sa sebevrazedne, a este sa po soferoch zahanaju palicami. presne ako tito nasi pseudo turisti a pseudo cyklisti v parku nad Bratislavou.
proste nechajme ich zit, spindajme ich ked je to treba, aj nejaka ta facka moze niekedy pomoct, ale hlavne ignorujme ich, neohrozujme ich, budme mi ti ohladuplni, a ono to pojde. mudrujesi ustupi. jednoducho majte na mysli, ze oni su najozaj nevedomi v pohybe lesom.
:sun:
28.06.2010 - 09:00:28
00
danka :y: :clap: moc pekne napísané
28.06.2010 - 09:14:44
00
danka má fakt talent písať zrozumitelne a duchaplne :rock:
28.06.2010 - 09:54:53
00
Kedy budeš vedieť výsledok dnešnej skúšky?

To keby som vedel... Sú totiž 2 možnosti:
a) spravím a môžem ísť zajtra/vo štvrtok a v stredu idem do Turbiku,
b) nespravím, zajtra sa učím, v stredu mám skúšku a vo štvrtok môžem na bike, príp. ak bude chcieť Turbi náhradu za stredu. Večer budem múdrejší (píšem o 14:00).
28.06.2010 - 10:06:33
00
Sú totiž 2 možnosti...
Komplikované, ale dobre, uvidíme večer :)
28.06.2010 - 10:24:25
00
Sektaci, zajtra po praci by sa niekto so mnou zo starej partie isiel povozit plus pokofolovat - asi na hradzu? resp, ak by sa Vam chcelo niekam do kopcov, moze byt. Viem skoncit o 17 hod, workujem teraz pri Mladej Garde + doprava na miesto stretnutia (btw. uz som vidiecan, uz niesom BA).

Hadam zajtra uz budem zivy po vikende :D
28.06.2010 - 11:03:04
00
Nova modra znacka nad Kosariskom.

post411325.html#p411325
28.06.2010 - 13:18:54
00
Nova modra znacka nad Kosariskom.

Prílohy:

Spolu.jpg
Spolu.jpg 320.5 KiB thumb_up0thumb_down

Lozorno-Skala.jpg
Lozorno-Skala.jpg 266.81 KiB thumb_up0thumb_down

Nova_modra_TZT_Cerveny_domcek_Lozorno_a Skala_Prepadle.gpx [53.33 KiB] Zobraziť na mape

28.06.2010 - 13:41:37
00
Som vedel, ze Ty to spresnis. :)
28.06.2010 - 14:03:47
00
Zo Železnej na BK je to ok. Z BK treba ísť asfaltkou. Z asfaltky po prvý brod sú asi tri stromy (dajú sa preniesť). Potom ok až pod Kamzík.


oprava! dnes som ho dal znovu (green) a už tam bol spadnutý dalsi strom kusok pred zakrutou pred druhym brodom...takže treba znova prenasat ;(
28.06.2010 - 19:07:48
00
Komplikované, ale dobre, uvidíme večer :)

Výsledky síce nie sú, no vzhľadom na "kvalitu" testu a podmienky úspešného vypracovania to streda istí... Takže nemôžem ísť.
28.06.2010 - 21:13:17
00
jak pozeram, stromy padaju este furt... je vlastne v blizkosti BA bezpecna cyklotrasa :worried: ?
28.06.2010 - 22:45:11
00
Estek tym "turistom"
Danka to vystihla ;)
Horsie je to , ze za posledne roky sa zda , ze tych bezohladnych a agresivnych akosi v lesoch pribuda.
:(
29.06.2010 - 00:21:12
00
.. pribuda tak ako pribuda vsade v bratislave aj na cestach aj inde..

inak z casti nechapem a z casti nesuhlasim s mnohymi prispevkami.. jazdim pomerne casto a cez tyzden je v karpatoch problem vobec niekoho stretnut..

asi sa teda rozpravate o vikendoch.. ale co dodat komu niet rady tomu niet pomoci.. ak sa niekto prehana v okoli zeleznej alebo kamzika cez vikend plneho sprostych oviec co si odbehli z auparku a chce sa mu vesvetlovat im ze nie su majstri sveta tak prosim je to len jeho problem vsak za BK (a podla mna uz aj ovela skor) plati znovu pravidlo ze takmer nikto..
29.06.2010 - 09:52:13
00
jj, cez tyzden jazdim smer Cerv. most, Borinka, Lozorno, Kosariska, BK, Greenbike a spat a nestretavam v tejto casti nikoho (ak nepocitam Alana). Mam teraz taku standard pokalamitnu trasu s malymi obmenami. Az pri BK sa to uz zhustuje....
Vikendy som stale prec, a som tomu rad ;)
29.06.2010 - 10:30:33
00
keyboard_arrow_up