:y: hlavne zazásobte dostatočne občerstvovačky nektarinkami ako vlani :lol: boli geniálne
16.07.2010 - 20:36:34
00
A dostatok snehu :!:
16.07.2010 - 20:41:58
00
Pre zaujímavosť pár fotiek z dnešného "super chladného" dňa.
Opäť taký môj fotovýjazd a cykloturistika po dávno zabudnutých lesných cestách :)
Ak by chcel niekto časť trasy vidieť na mape, môžem to sem dať.

Prílohy:

Komentár súboru: Na asfaltke Červený domček-Stupava. Musel som sa k nemu vrátiť, bol v ľavom jazdnom pruhu. Najprv sa chcel fotiť, potom začal vyplazovať jazyk až sa nakoniec rýchlo odplazil. Užovka stromová.
10Had.jpg
10Had.jpg 383.2 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na peknej lesnej ceste v protisvetle nad Lozornom. Cez lúky naľavo ide žltá značka. V tomto teple by to tam bolo pri šlapaní do kopca na roztopenie :)
9Pod Skalou.jpg
9Pod Skalou.jpg 190.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lesnej ceste pekným hospodársky upraveným lesom. Tadiaľto pôjde aj nejaký ten maratón.
8Pod Banským.jpg
8Pod Banským.jpg 262.3 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kvalitná lesná cesta, po ktorej som na bicykli až dodnes nešiel. V pozadí radar na Veľkom Javorníku.
7Pod Volhoviskom.jpg
7Pod Volhoviskom.jpg 205.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dlho som si nebral na bike svoj ultrazúm, takže fotky zverov som nemal ako fotiť. Dnes sa "podarila" fotka danielice. Na lesnej ceste pred... :)
6Danielica.jpg
6Danielica.jpg 351.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Len tak si tlačíte bike dole lesom s popadanými stromami a zrazu narazíte na vchod do podzemia. Mala by to byť jaskyňa Stará Garda, nad asfaltkou pred Košariskom.
5Stará garda.jpg
5Stará garda.jpg 252.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čo zo začiatku vypadalo ako možno lesná cesta (aj podľa gps mapy) tak po prejdení množstvom kvalitnej žihľavy sa ukázala konečná. Odtiaľto som si to kúsok potlačil cez les až k jaskyni.
4Na lesnej ceste.jpg
4Na lesnej ceste.jpg 270.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta z predchádzajúcej fotky príde na peknú pokosenú lúku. Čo by to, ale bolo za lúku, keby na nej nevyrástli pytliacke drevené búdy...
3Pod Okopancom.jpg
3Pod Okopancom.jpg 265.95 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vždy ma zaujímalo, kam vedie táto cesta naľavo. Odpája sa z asfaltky pod Hviezdou a pokračuje až... na ďalších fotkách.
2Pod Hviezdou.jpg
2Pod Hviezdou.jpg 216.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja tohtoročná prvá návšteva Bieleho kríža na bicykli... :) Keď som sa sem teda konečne dnes vytrepal, čakal ma príjemný pohľad na oddychujúce a leto si užívajúce divé svinky.
1Letná pohoda.jpg
1Letná pohoda.jpg 286.34 KiB thumb_up0thumb_down

17.07.2010 - 19:28:46
00
danielica :y:
17.07.2010 - 19:58:08
00
ja by som mal jedno video len mi to jeho ucastnik musi odobrit..ps ale 25mbtove video sa sem asi dat neda :worried:
17.07.2010 - 20:02:12
00
wukie:
par slov k Tvojim foto:
2,3 fotka, ta cesta sluzila na zber dreva z kopca okopanec, nechali tam tie pekne luky, predtym tam bol krasny bukovy les...Rad tam obcas skocim, i ked viem, ze je to slepa cesta, ak nepocitam tu cestu, co si siel Ty, ta bola niekdey zjazdna na bike...:)
foto c. 4 to bola celkom fajn cesta, i ked na konci trosku strmsia, akurat, ze si z nej zbehol mierne doprava..:)
foto c. 5 - to nie je jaskyna Stara garda, tu si minul tym, ze si odbocil prilis doprava... Toto je vchod do Majkovej jaskyne dlhej cca 200 m...
foto c. 8 - zrovna po tejto ceste nepojde maraton...:) ta ktoru myslis, ide s touto paralelne ale asi 300 m vpravo v tomto mieste..:)

Inak to musel byt krasny vylet, rad tadial chodievam... Su to nadherne miesta, kde vela ludi nezabludi... ;)
17.07.2010 - 20:07:57
00
Laco: Vďaka sa doplňujúci popis, aspoň som sa dozvedel nové veci.
To pod Okopancom som prešiel naraz, nechcel (nemohol) som sa vracať, moc žihľavy tam bolo :(
K jaskyni: pomenoval som ju tak ako bolo na mape, ale aspoň viem, že na mape tých jaskýň veľa chýba :)
K maratónskej ceste: tak som si to zle pozrel na tej nejakej mape, zdalo sa mi, že je to ona :)

Som rád, že som prešiel doteraz pre mňa neznámu spojnicu-červená elipsa v mape medzi Volhoviskom a Kozím chrbtom, k červenej značke. Je to fajn cesta

K "výletu": Hej sú to končiny, kde veľa ľudí nechodí. Mňa nebaví jazdiť stále po tom istom, takže trasy kombinujem. Dlhšie som tu v okolí Bratislavy nebicykloval, tak som to chcel napraviť, ale dúfam, že najbližšie cca 2 mesiace budem bikovať v severnejších končinách Malých Karpát :)

letuareg: dúfam, že tých fotiek zvere z biku budem mať v budúcnosti viac, nie len danielice :)

Prílohy:

Mapa2.jpg
Mapa2.jpg 264.28 KiB thumb_up0thumb_down

17.07.2010 - 20:37:19
00
inak wukie dakedy by som stebou aj isiel..len este musim nabrat kondicku |(
ale co ma dnes nasralo tak bolo ze sedime na kosariskach a zrazu z volhoviska 1 endurak(brm brm) a dalsi a dalsi...nakoniec asi 7..hajzlici si to davali bez motora asi aby ich nikdo nepocul... :@
17.07.2010 - 21:14:55
00
large: rád budem mať spoločnosť. To s tou kondičkou by som potreboval aj ja. Prvých 20km až po Biely kríž bolo pre mňa "ťažších", potom sa to nejak rozbehlo :) Ale môžem to zvaliť na tie teploty a nie na tú spomínanú nekondičku :D

tie motorky: radšej no coment... :(
17.07.2010 - 21:29:14
00
Ako si možno niektorý všimli modrá značka z Pezinka na Babu už vedie inakade
http://img638.imageshack.us/i/modrv.jpg/
17.07.2010 - 21:52:14
00
Tie svinky vyzerajú, ako keby to už mali za sebou. Včera bolo nechutné teplo, ledva som došiel z PK do BA.
18.07.2010 - 07:36:18
00
wukie: krasne foto prasiatok z BK .. vyzeraju, ze ich teplo zlomilo tiez :D .. inak som sa rozfotil s fotakom tiez a som spooookojny :y: .. inak ta cesta dolava tusim Alan pomenoval Velky Vietnam :lol: .. ale som po nej nesiel este, preskumal som zatial len predchadzajuce 2 chrbty, ale tie su anti-bikove, tento musim pozriet :o (tie posedy ... no nenormalne sa rozmnozili za posledne 2 roky) .. len nech uz prestane byt takto teplo :sweat: ... vcera som zlomil svoj osobny rekord v pitnom rezime .. za cely den, resp. za 12 hodin presnejsie .. 10 litrov tekutin ... (mineralka,kofola,vinea).
18.07.2010 - 15:35:01
00
lto: som rád, že si spokojný a teda sa teším na nejaké to foto z tvojho foťáku :)
Ak by si mal záujem o nejaké rady ohľadne jeho vhodného nastavenia, fotenia a panorám, tak kľudne cez ss/email.
18.07.2010 - 20:18:55
00
Tešte sa zvery v MK :muscle: :muscle: :muscle:

edit: nieco pridavam :)

Prílohy:

Komentár súboru: :)
1.jpg
1.jpg 423.14 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2010 - 20:30:57
00
Psycho vylet roku alebo ako solo prejst na biku hrebenom BA-Brezova-BA za jeden den.

Tak so si dal dnes do drzky a prebehol hrebenom Malych Karpat ako noz maslom :-)
Sumar: 220,2 km (vyslo to tak, nechcel som zaokruhlovat), 4310 m vyskovych, priemerka 16,6 km/h
Najhorsie bolo bojovat so psychikou. Ked ide clovek sam a este k tomu tak daleko...
Popravde priamo do Brezovej p/Bradlom som nezbehol, cas ma kvaril a zdalo sa mi zbytocne zbehnut dole z hrebena asfaltom (bol som na razcestniku), radsej som presiel dalej po modrej na hrebeni. Fotky :mp: len ilustracne, nemal som cas :)

ked uz sme sa v sobotu stretli na stanici s romanomx, LTO a alanom - tu je vysledok:
tak sme to uspesne zvladli v sobotu spolu s mamutom tiez. zasli sme vsak az do brezovej.
zopar info:
Start hl. stanica BA 5.50, otocka BPB 12.30, obed D. Voda 13.15-14.00, kamzik 21.00.
Nakolko mamutovi odisla predna brzda a ja som zlomil spicu a ohol salter, islo sa trosku opatrne. mohol som radit najlahsie len do 2/8, ale dalo sa to vsetko vyjst.
Bol som prekvapeny, ze od Baby sme sli ako keby sme prave zacali - vobec som necitil tie km v nohach.
18.07.2010 - 22:22:56
00
keyboard_arrow_up