Pali65 : vsak ja s tebou suhlasim. Ale co sa tyka problematiky , nie su to hrusky a jablka, pretoze oboje je ovocie a rastie na strome. Ta problematika je hlbsia a zatial to nevidis. Mozno raz ..

Co sa tyka toho, ze nema kto co kde robit, aj som tusil, ze som to zle napisal, ale opravovat to nebudem, kto chce, pochopi, kto nie, tomu to vysvetlovat nebudem. Neber to v zlom. Diskusie na internete su problematicke, pretoze vela veci ludia, ktori sa nepoznaju, pochopia vselico nespravne. Pri osobnom kontakte je mozne povedat nieco spravnym sposobom podstatne jednoduchsie a ucinnejsie. Pisat niekde do fora veci, ktore su pomerne zavazne takym sposobom, aby to bolo uchopitelne a jasne, nie je vzdy jednoduche a casto si to vyzaduje pomerne znacny cas a taktiez aj schopnost to podat. Ako sa vravi, lepsie raz vidiet, ako 100x pocut. Aj dnesna doba je taka. Video a nemusiet premyslat. Nedajboze si polozit otazku ako to ten druhy mysli. Len hned odsudit a ohejtovat. Je niekedy usmevne, vidiet, ako ti, co broja proti hejtovaniu, to sami robia.

Napriek tomu ale si neodpustim otazky. Preco ti nestacia luzne lesy a chodis do MK ? 2x12 km je vela ? Preco nebyvas priamo pri horach, aby si nemusel cestovat ? Odpoved na tieto otazky /nepotrebujem aby si ich pisal na forum, to su pre teba/ imho v sebe skryvaju podstatu, o ktorej v tejto debate ide, resp. o ktorej ja pisem. Samozrejme, obcas ide aj o tu neznasanlivost, zial vdaka tomu potom vyzera, ze vsetci, ktori nieco napisu proti ebikom, ju v sebe maju, co je zase zovseobecnovanie a hejtovanie tych, ktori sa snazia poukazat na nieco ine.
11.10.2017 - 12:34:56
00
2x12km nie je veľa, robím to pomerne bežne, ale nemám tú cestu rád, lebo je úzka a vlastne až taká pasia to nie je. Tých 40km som urobil po hrádzi raz a potom som ešte pojazdil Karpaty, no tu je problémom čas. Toho asi máme všetci málo a s ním asi najviac súvisí heslo "e-bajk". Myslím si, že chápem, kam smeruješ, keď hovoríš o "problematike" ale aj tak mi to pripadá tak, že e-bajk je len akýsi symbol a stal sa stredobodom hejtovania asi tak, ako sa ocitol Pilát v Písme. Zamýšľam sa o veciach viac, ako sa to možno javí, ale nemáme priestor to rozdebatovať celé a už vôbec nie v téme Malé Karpaty.

Áno, zvažujem, že by som sa presťahoval bližšie k horám, ale to by som v tejto chvíli sťažil zas život mojej vysnívanej, ktorá opatruje svokrovcov, čo bývajú neďaleko. Stačí také vysvetlenie?

Áno, internetová diskusia je ťažká, lebo sa vyjadrujeme v skratke a nevidíme reakcie partnera v debate. Chcelo by to nejaký zraz napr. na Čermáku, tam niečo poopekať, dokončiť debatu a potom naštartovať motor a ísť... Hm, takto si to asi nemyslel :D
11.10.2017 - 12:53:16
00
No inak mne nepride, ze by aj tu na fore niekto vyslovene hejtoval ebiky. Skor kazde kriticke vyjadrenie je hned brane ako hejt. Ebike je super vec, moji rodicia ich maju a pre nich ako coskoro dochodcov to je paradna vec. Ale ked si to kupi zdravy mlady clovek, tak to je pre mna vyslovene luzer. A to nieje hejt, nemam voci takym ludom ziadne nenavistne pocity, ale holt ani ziaden respekt. Druha a samostatna vec je potom spravanie sa, napr. co sa tu preberal napr. ten ***** v integrale na ebiku co brazdi lesy okolo kamzika. Tam uz nejake pocity by aj boli.
11.10.2017 - 13:01:36
00
prepáčte, že preruším túto zmysluplnú debatu .. ale zajtra chcem ísť po dlhom čase na bajk do karpát .. v akom stave sú cerovka, vydrický, tbk, skala trail, trail sv. vrch a prípadne aj tie dh trate na kamzíku? aby som si aspoň trochu spravil routeplan
11.10.2017 - 13:04:51
01
neviem ale po robote o 16tej pojdem skusit :)
11.10.2017 - 13:07:34
00
jo a ešte aj zvážnice ma zaujímajú ... čo som bol posledne napešo tak zdá sa že sa intenzívne ťaží
11.10.2017 - 13:10:06
00
Cerovka prva polovica od zeleznej pohoda-predvcerom
Bluetrail- trosku mokrejsi v spodnej casti-predvcerom
Vydricky bez problemov, jeden padnuty strom co uz je tam dlho, da sa preniest- predvcerom
Tbk, v spodnej casti 3 je stahovanie dreva, je to rozbite treba opatrne- cerstvu info dam dnes
Svaty vrch, bez problemov - predvcerom
Skala a Banske predpokladam bude pod listim, a zrejme aj zapadane konarmi po vetroch ( aspon Banske bolo dost), pokial viem nikto to nebol upratat
Zvaznici zlta tz bk stupava v casti bystricke sa treba vyhnut po singli na sv vrchu
11.10.2017 - 13:14:49
02
cerovku som siel vcera pocas dazda, ak spomalis na tradicne blatovych castiach ani sa nezafrkas, v lese sa konecne neprasi. aj na SV3 som dal dobry cas lebo sa minionu tak nesmykalo.
11.10.2017 - 13:18:47
00
Na Bystrickom som si vcera vecer zablatil moje vyprate tretry. :( Tazba a po kontiky blato. Tam urcite nechodte!
11.10.2017 - 15:50:38
00
Alebo neperte tretry.
11.10.2017 - 15:52:25
03
Single v okoli race su uplne v pohode,na BKT su asi 2 blatka inac super,zajtra bude vsetko tip-top,treba zobrat volno na tieto dni a dobre zajazdit ;-)
11.10.2017 - 15:58:19
00
Tak uz dost smrdeli :D
11.10.2017 - 15:58:36
00
nj kebyze nemam zas roboty pkkt tak by som aj volno zobral...nevadi, pridu monzuny a budem dovolenkovat potom :D
11.10.2017 - 16:00:57
00
hmm dík všetkým :) hlavne aby bolo pekne od obeda
11.10.2017 - 16:05:59
00
Doplnam info: tbk 1 ,super grip
Tbk 2, suche
Tbk3 suche,dole stahuju drevo poslednych 50 metrov orba,prepoj po zvaznici na tbk3b orba. Tbk 3b do kamenolomu,super grip trochu viac listia.
11.10.2017 - 17:24:25
00
keyboard_arrow_up