DRIV3R88 napísal:
ale mne osobne pride lahsie zastavit a uhnut sa v rychlosti 5km/h ako v 40km/h.

no su dve moznosti ..
bud ten, co ide rychlo nevidi a potom ale ani ten co ide pomaly mestihne uhnut, ale potom ten co ide rychlo tam, kde nevidi je idiot,
alebo vidi a nespomali .. to su tiez idioti .. lebo jazdit zamerne natesno je tiez dost riskantne
Toto nevyriesis ziadnymi pravidlami, len tymi, ktori hovoria o ohladuplnosti, ale to zas nema nic s bajkom, to je vseobecna zalezitost. A ako vieme, ma zhorsuju sa tendenciu.

lapaloma napísal:
Ak iduci zhora ide tak technicky narocny usek ze brzdenie ohrozi jeho zdravie alebo aspon neprejdenie, tak tade lto slape hore v sedle. Toto forum je proste uzasne

Uplne pre tento priklad postaci si predstavit Konske hlavy este pred bulzoderovou akciou, ako zhora ide babenka, v ociach smrt, ziadna teleskopka a bud sa uhnes, alebo vleti do rigolu ... a Konske hlavy naozaj nie su ziaden problem vyslapat :) ... prikladov kedy a co a nemusi to byt ani nijak strmy kopec by bolo viac nez dost, ale na to potrebujes mat uz co to odjazdene a zaroven si uvedomit, ze v lese nie su len skakaci a dupaci, ale aj normalni bezni sviatocni cyklisti. Dnes sice teleskopka dost eliminuje problemy so zastavovanim v prudsom dolekopci, ale stane sa stale...
A co sa tyka nejakych vyslapov, dnes uz toho moc nevyslapem, ale niekedy si skus v prudsom dolekopci zabrzdit na mokrych korenoch,alebo smykavom prachu vedla rigolu, ak ti niekto neuvolni vhodnu stopu .. mozno budes prekvapeny :lol: .. a spomenies si na to, co som pisal.
04.09.2018 - 14:29:49
04
Ešte by som doplnil pre rýchlo jazdiacich smerom dolu, že sa po chodníkoch pohybujú aj turisti.
04.09.2018 - 14:34:15
01
Pre turistu je úkrok najmenší problém a neurobí ho len z jeho pochybného princípu.
04.09.2018 - 15:52:40
00
Nemusia ťa vidieť, môžu schádzať, sú zabratí do rozhovoru ....
04.09.2018 - 15:58:08
00
čiže pešechod nemusí, my musíme?
a nemali by tak náhodou musieť všetci? a uhnúť ten, čo to má napr. najľahšie?
04.09.2018 - 18:05:43
00
tulenik nechápeš čo chcem povedať, alebo nechceš?
Hovorím, že keď zjazduješ, nie si v lese sám a nemôžeš predpokladať že máš vypáskovanú voľnú cestu.
04.09.2018 - 18:15:03
09
Caute,
rad by som ujasnil situaciu ohladom pomenovania trailov v okoli Lozorna. Udrziavam trail Mociarna a Lozorno a poznam stavitelov ostatnych trati v okoli. V skratke, momentalne oznacenie trati v aplikacii Trailforks je spravne.

Najstarsie trate v okoli su trate Banske a Skala trail, myslim ze ich netreba predstavovat i ked trat Banske je momentalne bez udrzby.

Trat Lozorno bola postavena neskor a nachadza sa na kopci oznacovanom ako Strmok priamo nad vodnou nadrzou Lipniky. Tato trat je kratsia, obsahuje skoky, lavicu, tocky a konci pri asfaltke smerom k nadrzi Lintavy.

Trat Mociarna vznikla 3 roky dozadu ako altenativa odjazdu z trate Lozorno a ma teda rovnaky zaciatok. Trat bezi paralelne s lesnou cestou ktoru najdete na mapach oznacenu ako Mociarna z coho vznikol jej nazov. Tato trat je bez umelych prekazok a konci pri vodnej nadrzi Lozorno.

Posledny prirastok je trat Ohek flow trail ktory bol nedavno pridany i na Trailforks.
04.09.2018 - 22:16:35
014
-pdr- ako je na tom Mociarna? naposledy co som tam bol bola dost zasiahnuta tazbou(prerezavkou?)
05.09.2018 - 08:50:39
00
treba niekde nieco prerezat?


Naposledy upravil Tesak dňa 05.09.2018 - 22:20:46, celkovo upravené 1 krát.

05.09.2018 - 08:59:48
00
todam napísal:
-pdr- ako je na tom Mociarna? naposledy co som tam bol bola dost zasiahnuta tazbou(prerezavkou?)


Mociarna je prejazdna uz cca 3 tyzdne, nie je vsak prilis ujazdena a po tazbe je to trocha zmenena.
05.09.2018 - 09:09:24
02
Banske uz teraz asi nema zmysel ozivovat, kedze v lese to je uz s opadom listia ako na jesen, ale bolo by fajn keby sa podarilo buducu sezonu, bol to super trail, myslim ze chybal viacerym. Ak by sa viac ludi naslo, tak by sa to mohlo dat prehrabat v ramci jednej prijemnej akcie.:)
05.09.2018 - 09:37:39
01
to nejako nedava logiku aby sa ten trailik z kopca Mociarna k asfaltke volal Lozorno :D
a potom trail co ide smerom do Lozorna a konci pri Lozornskej priehrade ma nazov Mociarna :D
05.09.2018 - 09:38:04
01
V pripade trate Mociarna to logiku ma kedze Mociarna je cesta z kopca Strmok/Kopanicky k Lozorskej priehrade. Udolie kde ta trat konci ma nazov Mociarne. No uznavam ze nazvat tu druhu trat Lozorno nebol najlepsi napad ...
05.09.2018 - 09:52:24
01
ako to vyzera po tych dazdoch v lese- kamzik a okolie? bol niekto dnes?
05.09.2018 - 10:48:43
00
-pdr- tak to je super, ked to viac obschne zbehnem vyskusat ;-)
05.09.2018 - 11:31:17
00
keyboard_arrow_up