Pokračovanie foto a mapa:

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa úseku nad Rohožníkom. Išiel som tadiaľ prvý krát. Plne zjazdné a zaujímavé.
Mapa11.6.2011.jpg
Mapa11.6.2011.jpg 223.79 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri jaskyni na Slopoch.
19.jpg
19.jpg 153.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesnú cestu za Suchánkou strážil tento ušatý zver.
18.jpg
18.jpg 214.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Myslím, že toto pomenovávať netreba :) V lete bude zahalená do lešenia. Na veži sa plánuje rozhľadňa.
17.jpg
17.jpg 120.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok vyššie, z Plešivej hory je pekný rozhľad na MK. Vidieť až TV vežu na Kamzíku vo vzdialenosti 57km.
16.jpg
16.jpg 144.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Chtelnických pasienkoch. Dohľadnosť bola dobrá. Vidieť bol celý Považský Inovec a Tríbeč od Zoboru po Veľký Tribeč, Piešťany aj Hlohovec.
15.jpg
15.jpg 163.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vodná nádrž Chtelnica.
14.jpg
14.jpg 137.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Druhý sobotný výjazd. Tentoraz podvečer. Mal som dosť síl, trebalo ich využiť :) Poľná cesta na Výtek.
13.jpg
13.jpg 246.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dobrá Voda :)
12.jpg
12.jpg 153.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za posledné roky už ani neprejdem cez Rakovú bez toho, aby ma nenaháňal tento čokel. Lokalita pri hájenke, pes patrí lesníkovi. Teraz som na psie štekanie a naháňanie ma zastavil. Pes sa otočil a štekaním odišiel :)
11.jpg
11.jpg 182.33 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2011 - 00:26:27
00
MK nekončia na Pezinskej Babe alebo na Bukovej. Až v Bzinciach :D Alebo na Devíne? :rofl:

Na Košariskách :D
13.06.2011 - 10:14:04
00
K mojej sobotnej rannej trase by som dodal, že poľná cesta po Záhorí bola v úseku Lozorno-Kuchyňa pekne vlhká. Tráva na ceste bola plná rosy. To v spojení s pieskom vytvorilo úžasné podmienky :D Piesok som mal všade :) Bicykel pekne chrčal, reťaz dostala zabrať. Ešte že som išiel na starej reťazi aj kazete. Novej by som dal zabrať.

Pre zaujímavosť, ráno som čítal Sme.sk a tam článok Na bicykli po najkrajších oblastiach Malých Karpát Ten nadpis a následná trasa-skoro mi pri raňajkovaní zabehlo :lol:
Vidno to aj v tejto téme, všetko okolo MK sa tu točí len pre okolie Bratislavy...
Ale to je len môj pohľad, každý to vnímame ináč.
13.06.2011 - 11:19:49
00
K mojej sobotnej rannej trase by som dodal, že poľná cesta po Záhorí bola v úseku Lozorno-Kuchyňa pekne vlhká.



Kadial si siel z Lozorna do kuchyne po poli ? Ja som z Baby siel do lozorna po "hlavnej" a rad by som sa tomu v buducnosti vyhol ....
13.06.2011 - 11:23:06
00
nadpis sice trosku zavadza ..ale trasa je to celkom fajn ;-]
13.06.2011 - 11:27:50
00
Keso: treba to tu sledovať, trasu som tu dával už nespočetne veľa krát
napr. jej časť je vidieť aj tu (viď mapu nižšie), pokračuje sa okolo rybníkov k letisku Kuchyňa a následne do Kuchyne alebo ďalej do Rohožníka. Potom do Sološnice, z nej cez lúky do P.Podhradia, cez lúku pod Pohanskou a po poľnej ceste do P.Mikuláša. Ďalej som to poľom ešte neskúšal :lol: Ale vyskúšam. Cieľ si predstavujem v Jablonici a neskôr až v Senici :rofl:

EDIT: tu som o tej ceste písal prvý krát post479010.html#p479010


Naposledy upravil wukie dňa 13.06.2011 - 12:18:50, celkovo upravené 2 krát.

13.06.2011 - 11:31:23
00
Podaktorí na pive, podaktorí na Thajskom šaláte...


.. a podaktorí na štrku. Frajerka to zapichla pár krokov od terasy :tmi:
13.06.2011 - 11:56:43
00
Vcera sme si chceli s kamaratom prejst trat Karpatskeho MTB maratonu v Kuchyni a bohuzial sme v neznamom prostredi bez GPSka cestu do Kuchyne nenasli, resp. sme nevedeli ze uz po nej ideme (mal som len vytlacenu mapku maratonu). Ako je vidno na obrazku (na mape oznacene miesto cervenym kruzkom) cast cesty od Baby bola totalne blatista s jednym usekom krizovatiek asi 5 ciest (vpravo spojovacka na cervenu), kde sa to uz proste prejst bez uhony nedalo. Marne sme po okoli pri tom mieste hladali zltu znacku, prehliadli sme ju asi predtym. Napriek tomu ze sme zle odbocili sudiac ze ideme asi do Perneku, tak to bol pekny vylet. Naozaj peknou upravovanou cestou sme mali nadherne vyhlady po lavej strane na tri kopce. Nakoniec sme sa ocitli na asfaltke pri Drevarni, co sme vobec necakali, ale boli sme radi ze vieme kde sme :-) Tak sme si chceli prejst aspon cast trasy po Prostredny vrch, ale bohuzial pred Skalnatou sa prirutil tmavy oblak kvoli ktoremu sme zamierili na asfaltku smerom na Babu. Asi 20min sme museli preckat dazd pod stromami a potom nasledne po mokrej asfaltke dosjt spat ku autu v Limbachu. Celkovo sme teda spravili 44km.

Neviem aka je predpoved na nasledujuce 2 tyzdne ale to blato a kaluze okolo Prostredneho vrchu a cestou medzi Javorinou a Kriznicou asi tak lahko nezmizne, co bude pocas Karpatskeho maratonu dost zle...

Prílohy:

Komentár súboru: nedelny vyjazd
Vyjazd 12.6..jpg
Vyjazd 12.6..jpg 1.59 MiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: mobilove foto z blatisteho pola za Prostrednym vrchom
2011-06-12 11.16.29.jpg
2011-06-12 11.16.29.jpg 483.31 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2011 - 12:21:28
00
Neviem aka je predpoved na nasledujuce 2 tyzdne ale to blato a kaluze okolo Prostredneho vrchu a cestou medzi Javorinou a Kriznicou asi tak lahko nezmizne, co bude pocas Karpatskeho maratonu dost zle...
Ak ťa to "poteší", tak blato je pod Javorinou na tej ceste stále. Nemá tam čo vyschnúť, keďže sú tam pramene a stála premávka nákladných áut. Tiež som sa tam vždy dosť zašpinil. Tých lesných ciest tam nie je zase toľko, sú to iba krátke zbližovacie trasy z blízkych svahov, ktoré ústia na tú jednu lesnú cestu.
Lepšie je to obísť tak, že zo sedla Javorina neklesať dole po žltej, ale vytlačiť si prvý stupák po červenej TZT pod Čertovým kopcom, následne po dobrej lesnej ceste prejsť cez vrchol Javoriny (700vka) a klesať dole, až sa cesta napojí na tú čo ide do Kuchyne. Je to bez blata a krajší úsek.
Tu som to aj opisoval: post472279.html#p472279



Možno to niekto berie ako že tu stále spamujem, ale ja to beriem ako podelenie sa s návrhmi trás. Možno to niekomu pomôže a aj keď to nepozná, vyberie sa na tie miesta. Akékoľvek :)
13.06.2011 - 12:59:16
00
Lepšie je to obísť tak, že zo sedla Javorina neklesať dole po žltej, ale vytlačiť si prvý stupák po červenej TZT pod Čertovým kopcom...


No hej, to sme si aj vytlacili, ked sme sa od toho blata dostali kratkou (asi 150m) spojovacou cestou na cervenu TZT, len sme si mysleli ze sme stale niekde pred sedlom Javoriny (nemali sme tusenie ze uz na Javorine sme) a tak sme sli dalej a dalej, az mi to nedalo, ze preco stale niesme pri tom sedle :-) Uz sme boli asi skoro pod Certovym kopcom (tiez tam bol jeden blatisty usek, ktory sme obchadzali cez stromy), tak sme sa otocili a sli haldat tu zltu cestu, ktoru sme zrejme marne hladali medzi lesnickymi cestami na Javorine, kde sme si to opat tlacili proti svahu od toho blatisteho useku. Ked sme ju zase nenasli, tak nam ostavala posledna cesta smerom na zapad po ktorej sa rutila voda a tou sme aj nakoniec sli. Len sme si stale mysleli ze sme pod zltou (smer Pernek) a nie nad nou (smer Kuchyna) a preto sme z tejto cesty nespravne odbocili :-)
Skoda no, ale vylet to bol pekny ;-) ved o 2 tyzdne si to na maratone prejdeme...
13.06.2011 - 13:16:24
00
Na ukážku, jedna foto z dnešného výjazdu.
Môj srdcu blízky kopec :inlove: (585m n.m.) najvyšší v podcelku Brezovské Karpaty.

Aj ja tam rad jazdievam.
http://www.gps-tour.info/sk/92/detail.77597.html
http://www.gps-tour.info/sk/92/detail.62126.html
http://www.gps-tour.info/sk/92/detail.65376.html
13.06.2011 - 14:37:36
00
Pár foto z nedele.

Prílohy:

Komentár súboru: Žltá značka pri Pustej Vsi. Bývalý kameňolom.
7.jpg
7.jpg 131.57 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rozhranie Malých Karpát a Myjavskej pahorkatiny. Napravo Košariská, rodná obec MRŠ. Nad ňou 500metrové kopce MK.
6.jpg
6.jpg 252.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad späť.
5.jpg
5.jpg 182.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja prvá návšteva tejto poľnej cesty.
4.jpg
4.jpg 206.57 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zelená značka na Priepasné.
3.jpg
3.jpg 176.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Značená cyklotrasa okolo Bradla. Vyznačená minulý rok.
2.jpg
2.jpg 209.68 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mohyla MRŠ (543m). Miesto má atmosféru, na okolí nemá obdobu. Rád to tu navštevujem.
1.jpg
1.jpg 215.25 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2011 - 19:37:50
00
Pokračovanie foto+trasa:

Prílohy:

Komentár súboru: Skoro po celej dĺžke tejto asfaltky sa nachádza niekoľko desiatok závrtov (ľudovo lievikov), väčších aj menších. Oblasť patrí do Dobrovodského krasu, ktorý je po Borinskom, Plaveckom, Čachtickom a Smolenickom jedným z hlavných v MK. Tento závrt je pod kopcom Vrátno (576m) a má vybudovaný aj umelý vchod.
13.jpg
13.jpg 293.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Od žltej značky nad Komárovou sa dá jednoduchou skratkou dostať na koniec asfaltky - "otočky" na Zadnej Kýčery. Asfaltka má množstvo vyústení, či už na jednu stranu alebo druhú (Široká, Pod Skalky, Hlboký dol,...) Ústí za DV hradom.
12.jpg
12.jpg 136.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po ceste dole z druhého oficiálneho vrcholu Klenovej sa kúsok odbočí a je tu pekný výhľad. Červená značka je pár desiatok metrov nižšie :( Dole naľavo vidieť dolinu Čierne blato, bol tam utečenecký tábor, ale dva-tri roky dozadu sa samopodpálil... Patrí na Brezovú. Biela bodka od stredu naľavo je Mohyla na Bradle
11.jpg
11.jpg 247.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Medzi stromami na mňa dával pozor aj mladý paroháč :)
10.jpg
10.jpg 230.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z jedného vrchola Klenovej (585m). Pohľad na Pustú Ves s kameňolomom, napravo Tlstá hora, na pozadí Považský Inovec. Dá sa sem dostať po lesnej ceste-odbočke z červenej značky a následne chodníkom.
9.jpg
9.jpg 199.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hájenka Klenová. Je tu aj studňa, mala by sa tu dať nabrať voda, ale neskúšal som. Na trase zelenej značky.
8.jpg
8.jpg 258.31 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2011 - 19:38:07
00
no dnes som uz druhy raz videl v oblasti Cerveneho domceka mladeho danka - albina ..... snad sa mi ho raz podari odfotit, len predpokladam ze pri mojom bajkovani "fucim" a vsetka zver ma cas utiect \o/
13.06.2011 - 20:20:43
00
Nedaleko Cerveneho Domceka su aj lezoviska diviakov :lol:
13.06.2011 - 20:35:33
00
keyboard_arrow_up