V podstate na Duracerov podnet som si povedal, že skúsim znova dať Chabenec. Mám to pod nosom, takže stačí chuť a trocha času. Rozhodol som sa pre inú, než známu trasu: Lomnistá dol.-Asmolovova chata-sedlo Struhár, -sedlo Ďurkovej-Chabenec(zelená zn.)
Tentokrát to bolo: Jasenianska dol.,Kyslá-Bauková-Šifrová dol.-sedlo Stuhár, -sedlo Ďurkovej-Chabenec(modrá zn.)
Poviem vám taký hustý kopec som ešte nezažil. Na necelých 8km prevýšenie 1270m.(zač. Kyslá685, koniec Chab.1955mnm) Všetko pekne zjazdné na biku (tlačil som len asi 30 výšk. metrov), krásna príroda a občerstvovačka na záver. Pod sedlom ďurkovej je totiž chata(bez elektriky a s osádkou ďuro šikula a amplik ako vystrihnutá z kusturicu). Treba sa na nej zastaviť cestou späť. Ešte spomeniem, že úvodný úsek Predajná-Jasenie-Kyslá som vynechal, lebo je to 10 km po asfalte(auto). S ním by to bolo 1550 výškových metrov.
Myslím, že týmto som objavil najväčšie súvislé stúpanie zjazdné na biku na SK a zároveň otváram diskusiu na túto tému.
Aké sú tie vaše naj?


Naposledy upravil štulo dňa 08.08.2006 - 21:12:32, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2006 - 15:10:44
00
no moje najdlsie stupanie bolo myslim dole z vrutok na martinske hole, az hore na koniec asfaltky...neviem ci je na slovensku nejake dlhsie suvisle stupanie po asfalte...
07.08.2006 - 16:21:36
00
najdlhsie co som siel mam hned za domom.asi 11 Km vkuse hore kopcom.vyskovy rozdiel len okolo 600m.
07.08.2006 - 19:12:46
00
No mne sa pomerne dlhe zdalo byt stupanie na chatu pod Chlebom z Trusalovej, to som isiel po ceste ktorou zasobuju chatu
08.08.2006 - 14:30:45
00
stulo Myslím, že týmto som objavil najväčšie súvislé stúpanie zjazdné na biku na SK a zároveň otváram diskusiu na túto tému.


No myslím ze som ti nasiel konkurenciu :wink: ja som siel nieco tesne cez 18 km z Pustého poľa (cca 700 m.n.m.) až na Kráľovú hoľu (1946 m.n.m.) zo začiatku nadherna lesna cesta so vsetkymi druhmi povrchov (strk, kamene, blato, stekajuca voda ...) a potom zvysne km az na samy vrchol asfalt.... nadherne stupanie, myslim ze si to onedlho asi zopakujem znovu bola to pecka :) 8)

Ale aj cesta dole bol brutal....po pesom chodniku :oops: a potom sme narazili asi na 3 kilometrovy usek plny prevratenych stromov :roll: vid foto

Prílohy:

Komentár súboru: Pováľané stromy- posilovanie rúk :-P
Kráľová hoľa cyklo TRI.jpg
Kráľová hoľa cyklo TRI.jpg 297.28 KiB 1 thumb_up0thumb_down

Kráľová hoľa cyklo DVA.jpg
Kráľová hoľa cyklo DVA.jpg 209.13 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Záverečné stúpanie 1
Kráľová hoľa cyklo JEDEN.jpg
Kráľová hoľa cyklo JEDEN.jpg 224.41 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2006 - 20:51:13
00
Ty kokso tam je fakt krasne, mojim cielom je ist sa pozriet aj na Kralovu holu, ale kedze som az z Prievidze musim najskor vymysliet akcny plan. Tieto fotky su ale krasna inspiracia ako to vymysliet co najskor
08.08.2006 - 20:58:41
00
Ty kokso tam je fakt krasne, mojim cielom je ist sa pozriet aj na Kralovu holu, ale kedze som az z Prievidze musim najskor vymysliet akcny plan. Tieto fotky su ale krasna inspiracia ako to vymysliet co najskor


... a to este keby si vedel, ze kdeaky dedo uz tam bol. :P :P :P

Prílohy:

Komentár súboru: Pohlad na V.Tatry od Kralovej Holi.
KrHola.jpg
KrHola.jpg 121.92 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2006 - 21:31:30
00
Veľmi rád chodím na vysielače. Martinky - cca 14 km / 1000m zatiaľ 2x
Skalka - cca 11 km / 700 m - zatiaľ 4x
Kráľova Hoľa - bohužiaľ len 1 x - je to ďaleko
Sitno - 7,25 km/ 600 m- zatiaľ 12 x z toho tento rok 3x. Podľa mňa najkrajšie stúpanie čo zatiaľ poznám. Posledný km v priemere takmer 20%, maximum 27%. Na vrchole bufet. Proste nádhera.
Aj keď mám horský, všetky tieto stúpania som išiel po asfalte, až na začiatok Kráľovej Hole, kde je v prvej polovici len spevnená cesta. V najbližšej dobe plánujem Inovec.
10.07.2007 - 12:09:40
00
velmi pekne stupania:
Trencianske Jastrabie/300/ - Inovec/1042/ - nejakych 12 km, neviem presne, prevysenie: 742 metrov, cele po chatu je v pohodicke, potom pride trochen na skusku jazdca a potom pride psychicka cast, kde sa pred vami objavi stojka ze hladite do neba a hore este kusok vidno vysielac - prekrasny pohlad :lol:

2. smerovka za Obycami - Velky Inovec/900,6/ - tiez 10-12 km sa mi zda - ale nie az take strme

Klatova Nova Ves/199/ - Javorovy vrch/730,6/ - dlzka: 9,74 km, prevysenie: 525m; pod javorak v pohodicke ale poslednych 200-300 metrov by nedal nikto, nutne tlacit :lol:

Solčany/182/ - Velky Tribec/829/ - dlzka: 11,69, ale da sa aj kratsie cez les, prevysenie: 647m, zo sedla pod tribecom hore je to lahodka, kamene a dost velke, ale potom neskor sa to ukludni, ale je aj tam jedno pekne stupanie, kde vsetci tlacili ako mohli a len MATT tahal v pohodicke. matt gratulujem



in conclusion: stupani je vela, mohol by som o tom napisat knizku, ale toto take moje najznamejsie :)
10.07.2007 - 12:25:13
00
Ty kokso tam je fakt krasne, mojim cielom je ist sa pozriet aj na Kralovu holu, ale kedze som az z Prievidze musim najskor vymysliet akcny plan. Tieto fotky su ale krasna inspiracia ako to vymysliet co najskor


chris: aj ja ked to prvy krat videl fotky, chytili ma za srdce + ked som kukol do mapy ze tam sa da pekne vyjst, aj ja planujem, uplne v pohode mozem ist, len je to tazsie s dopravou, ale keby sa nieco kulo, napis, veeeeeeeeeeeelmi rad sa pridam :)
10.07.2007 - 12:29:16
00
Ja tam tiež plánujem ísť tohto roku. Mám síce 20 ročnú škodovku, ale odvezie na streche 4 bicykle. Zatiaľ som tam bol len raz v 5/2003. Vedľa cesty bol ešte sneh. Pripadalo mi to ako by som bol v Alpách. Aj asfaltka cez kosodrevinu sa u nás len tak nevidí.
10.07.2007 - 15:32:26
00
Ti co byvaju v okoli ruzomberka mi urcite daju zapravdu ze najkrajsie suvisle a asfadove stupanie je z podsuchej (550) az na zotavovnu pod smerkovicou (1350) (len 9 km) odkial sa da po chodniku aj bez tlacenia vyst na Janosikovu kolkaren (1450) alebo na skalnu alpu (1460)
11.07.2007 - 22:18:57
00
V podstate na Duracerov podnet som si povedal, že skúsim znova dať Chabenec. Mám to pod nosom, takže stačí chuť a trocha času. Rozhodol som sa pre inú, než známu trasu: Lomnistá dol.-Asmolovova chata-sedlo Struhár, -sedlo Ďurkovej-Chabenec(zelená zn.)
Tentokrát to bolo: Jasenianska dol.,Kyslá-Bauková-Šifrová dol.-sedlo Stuhár, -sedlo Ďurkovej-Chabenec(modrá zn.)
Poviem vám taký hustý kopec som ešte nezažil. Na necelých 8km prevýšenie 1270m.(zač. Kyslá685, koniec Chab.1955mnm) Všetko pekne zjazdné na biku (tlačil som len asi 30 výšk. metrov), krásna príroda a občerstvovačka na záver. Pod sedlom ďurkovej je totiž chata(bez elektriky a s osádkou ďuro šikula a amplik ako vystrihnutá z kusturicu). Treba sa na nej zastaviť cestou späť. Ešte spomeniem, že úvodný úsek Predajná-Jasenie-Kyslá som vynechal, lebo je to 10 km po asfalte(auto). S ním by to bolo 1550 výškových metrov.
Myslím, že týmto som objavil najväčšie súvislé stúpanie zjazdné na biku na SK a zároveň otváram diskusiu na túto tému.
Aké sú tie vaše naj?



...len chcem pripomenut ze som na chabenec nesiel ani jednou so znamych a spominanych ciest . Z juznej strany je to celkom v pohode, je tam niekolko moznosti...no pochadzam vzhladom na polohu chabenca so severu (DK) a tak som musel troska improvizovat.:wink: ....z Liptovkej Luznej po asfalde na Prievalec a potom po nie moc znamej zvaznici cez divocinu az na hlavny hreben (pod Latiborsku holu), odkial som si uz duril asi 13 KM po hrebeni NT az na Chabenec a a musim povedat ze tato cast NT je na MTB asi najvhodnejsia......mozno najkrajsi usek na XC na Slovensku
11.07.2007 - 22:35:48
00
keyboard_arrow_up