Nazdar Bikeri,

chcel by som sa spýtať na Neusiedler See RadWeg B10 a to na jej časť,m ktorá vedie cez Maďarsko, resp. na úsek medzi Illmitz a Morbisch am See.
Ako to tam vyzerá??..je to taká cesta ako celá B10 v Rakúsku??..ide to mimo cesty či to vedie po hlavnej ceste??..

Ďakujem za všetky referencie na túto tému :D
11.06.2010 - 16:22:18
00
Na rakúskom území to vedie mimo okresných ciest. V dedinách sa využívajú aj miestne komunikácie alebo hlavné cesty s cyklistickým pruhom. Mimo dedín po cestách, ktoré prevažne využívajú poľnohospodárske stroje alebo iba peší a cyklisti. Celá B10 však nie je asfaltová sú na nej aj šotolinové úseky, ktoré sa dajú prejsť aj s cestným bicyklom čo však uberá na komforte jazdy. Tieto úseky sa dajú aj alternatívne obísť po súbežnej okreske. Na maďarskej strane to nepoznám, keďže som tento úsek nikdy nešiel a skrátil som si okruh využitím kompy medzi Illmitzom a Morbischom. Cena vtedy na osobu a bicykel spolu bola 6 EUR. 8)
12.06.2010 - 22:04:33
00
Isiel som ju uz davnejsie (cca 2 roky), ale co si pamatam, tak v Madarsku je to o dost horsie.
Cyklocesta sice ide 95% casu po samostatnom chodniku, ktory kopiruje okresne cesty. Je vsak dost rozbity a obcas prekvitnuty travou. Na MTB v pohode, na cestaku to bude znacne nekomfortne. Da sa ist samozrejme po okresnych cestach, ktore su vsak vyuzivane autami viac ako v rakuskej casti cesty.
15.06.2010 - 12:18:30
00
keyboard_arrow_up