Neadresoval.
02.11.2022 - 12:02:30
00
V takom pripade ale bolo vhodnejsie zacat niecim ako
Pani, neblaznite...
02.11.2022 - 12:06:55
00
Jaroh čo konkrétne sa vyjednáva so správou parku?
13.11.2022 - 19:07:03
00
Napríklad nezrušenie oficiálnej cyklotrasy na Kráľovu Hoľu ... tá hrozba bola vážna, aktívne sa do toho zapojil SCK a BBSK a hádam je to nateraz odvrátené...
Pokiaľ viem, tak zatiaľ bez úspechu napríklad boli nejaké rokovania na severe NT ...
Uvidíme, je tam nový direktor, či sa to nejako prejaví ... , ale ak sa budú zbytočne publikovať porušenia návštevného poriadku, tak je to voda na mlyn tým názorom v národnom parku, ktoré nechcú cyklo.
13.11.2022 - 19:17:08
01
Ja raz chcem napísať na správu parku, prečo sa niekde na NT (napr. Hiadeľ, smer Kečka, chcem tam ísť na ďalší rok) môže ísť po hrebeni, je tam ofiko cyklotrasa, ale v Kráľovohoľskej oblasti nie....chcem ísť na Andrejcovú na biku, lebo pod ňou bývam, ale zase, kým to nie je povolené, tak tam nepôjdem.
O tej Kráľovej holi som vôbec nevedel....to mi príde dosť na hlavu, že to chceli zrušiť.
13.11.2022 - 19:22:36
00
Chceli to zrušiť najmä pre to, že s masívnym nástupom e-bajkov jazdí hore viac ľudí, pričom potom hore na hrebeni jazdia, kade nemajú a časť bajkerov nejde dole po asfaltke, ale po turistických chodníkoch. V podstate to tolerovali, kým sa ešte na KH jazdilo "za vlastné" a tak to neprekročilo nejakú mieru únosnosti, ale odkedy tam chodia ľudia na e-bajkoch, tak to podľa správy NP už tú mieru prekračuje.
13.11.2022 - 19:38:49
02
To je tak ked radsej zakazat ako nieco riesit. Z KH ide viacero chodnikov preci jeden nezdielat pre bikerov, a kludne aj zo zakazom ebikov :-). Hreben na Andrejcovu by bol velke lakadlo, hajlajt na Slovensku na to sme vsak este nedorastli.
13.11.2022 - 20:18:34
04
Hm, no hej, to dáva zmysel. Keď si niekto požičia e-bike na Šumiaci tak najskôr pôjde hore k vysielaču. Čo som bol v lete tak e biky prevažovali nad klasikou.
Mňa trochu hnevajú tie veľké protiklady v NT, kde miestami boli/sú veľké holoruby, ale na druhej strane cyklovozenie mimo lesných ciest nie je možné.
A zase v kráľovohoľskej oblasti nie sú porobené klasické singletraily, skôr len normálne lesné cesty. Teda, ak niekto viete o singletrailoch v tejto oblasti, tak mi napíšte súkromnú správu.
13.11.2022 - 20:20:31
00
Len opravím, že vozenie nie je v NP možné ani po lesných cestách.
13.11.2022 - 20:22:28
00
Lesnou cestou myslím klasickú dvojkoľajovú cestu pre lesné vozidlá, ktoré sú značené Céčkom.
13.11.2022 - 20:31:51
00
Hej, ak je lesná cesta označená "C", tak tam je jazdenie legálne. :-)
13.11.2022 - 20:33:04
00
Vždy keď to spomenieš, tak rozmýšľam či tu trepeš bludy, alebo fakt žijeme v krajine, kde môže nejaký úradník rozmýšľať a rozhodovať o takej absurdnosti.
Predsa tí čo kašlú na návštevný poriadok a neidú dole asfaltkou, budú rovnako kašľať aj na cyklotrasu. Ale chata príde o trištvrte zákazníkov, požičovne bikov o 90%, hneď o niekoľko pracovných miest v hladovej doline menej. To ich postavia dole k rampe, aby cyklistov otáčali? Určite aj v dedine ľudia menej zarobia na ubytovaní, aj vyberača parkovného môžu zrušiť. Toto všetko pre spokojnosť jedného magora s pištoľou za opaskom...
Odpoveď nepotrebujem, ja som posledný, komu nejaká cyklotrasa bude chýbať, len mi to nejako nevychádza.
13.11.2022 - 20:33:52
04
Netrepem bludy, iba opisujem situáciu. A prosím váž slová a nenazývaj prosím iných ľudí magormi len preto, že sa ti nepáčia. Toto nie je fórum Nového času.
13.11.2022 - 20:37:36
00
Čo z celého fóra ostalo? Iba komerčné smeti.

Ty asi pána Mgr. poznáš lepšie, ale ja mám pocit, že polovicu pracovného času sedí na Prašivej a chytá bikerov. Myslím, že v NT sú aj vážnejšie problémy, ktoré by mohol riešiť. Keď len tých zberačov, ale s tými sa mu asi oplatí byť za dobre. Cyklista mu auto podpáliť nepríde..
13.11.2022 - 20:49:38
00
tak s takymito neprijemnostami treba pocitat, ked jazdis kde by si nemal, Ja som mal tiez tu cest, nejake tie blocky mal aj od zberacov :-)
13.11.2022 - 21:22:34
00
keyboard_arrow_up