Nazdar borci,
rád by som sa pozrel na hrebeň NT, viem o pololegalite tejto akcie ale túžba prejsť si to je silnejšia ako morálne zábrany :) Rád by som išiel zo Šumiaca na Kráľovku a odtiaľ až na Donovaly. Veľmi by som uvítal postrehy ako to vyzerá s prejazdnosťou jednotlivých úsekov (hlavne Ramža - Čertovica a Štefánička - Ďumbier), či existujú nejaké obchádzky po zvážniciach alebo treba niesť. Kľudne aj PM. Ďakujem.
26.09.2011 - 11:36:25
00
tusim ze si tam v zivote nebol , ked sa pytas takuto somarinu...
osobne som si presiel donovaly-certovia-nizna boca, 2 dni cez 50km a nosit by som bike teda nechcel :tmi:


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 26.09.2011 - 11:50:21, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2011 - 11:42:10
00
predstav si ze som tam uz bol, je mi jasne ze v centralnej casti dumbier, chopok zvaznice ani nic podobne nenajdem, ide mi o to najst co najlepsie riesenie ako si prechod co najlepsie uzit a preto prosim o radu skusenejsich..

a dakujem ti za super radu, verim ze aj ty sa podobnych v buducnosti dockas ked budes nieco potrebovat
26.09.2011 - 11:49:33
01
mám pocit že zihadlo mal na mysli popadané stromy a kosodrevinu...ja čo som počul len od peších, tak to nie je žiadny med...ale piso bude mať isto nejaké tipy... :)
26.09.2011 - 12:28:20
00
dalsia vec je dlzka tohoto hrebena je 80km...prejst to za 1 den nemozne..4dni na peso a 2 dni na skialpoch, to treba poriadne makat, cast od kralovky po andrejcovu je pomerne zjazdna.. dalej to po certovicu nepoznam,co som cital bol tam slusny polom,turisti s tym mali tiez problem,lokalita certovica-chopok je cista tlacenka po sutroch.. dalej to tiez nieje ziadna vyhra...
prestuduj si stranku hiking.sk ,mali by tam byt info o stave hrebena od turistov..
26.09.2011 - 14:15:58
00
A dalsia vec chlapi, nehnevajte sa na mna, ale na co sa drbete s bajkom tam, kde sa to naozaj nepatri ... a potom sa tu cudujeme roznym nesmyselnym zakazom a obmedzeniam bicyklovania v lese, za ktore si podla mna z casti mozeme aj sami, cela cyklisticka verejnost. Jedna strana su hlupe zakony a nesmyselne zakazy, ale tak isto sa tu nerobi ziadna osveta, ako sa spravat na bajku v lese, aky teren je vhodny a nevhodny pre horsky bicykel ... to je na rozsiahlu diskusiu ... uz len cakam, kedy niekto navrhne zjazd z prielomu velkou studenou dolinou ... OMG :tmi: A ako tu uz bolo spomenute, asi si tam naozaj este nebol ako turista.


Naposledy upravil seth dňa 27.09.2011 - 10:44:50, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2011 - 14:28:13
00
"...Jedna strana su hlupe zakony a nesmyselne zakazy..."

"... chlapi, nehnevajte sa na mna, ale na co sa drbete s bajkom tam, kde sa to naozaj nepatri..."

Vysvetlil by si mi prosím ťa definíciu pojmu "tam kde sa to nepatrí"? Nepatrí sa špárať v nose, prdieť v prostriedkoch MHD a podobne ale tvoje slová ostávajú pre mňa záhadou. Nie som žiadny anarchista, zákony sa snažím rešpektovať ale momentálne existuje doslovne na každom kroku, kdekoľvek sa len pohneš, toľko zákazov, príkazov, obmedzení a predpisov, že rešpektovať všetky je jednoducho pritiahnuté za vlasy. Hrebeňovku NT chodí x peších turistov, nevidím dôvod prečo modifikovaná verzia so zvážnicami nie je prístupná pre cyklistov. Myslím, že bicyklom nezničím chodníky a flóru ani neohrozím/nevyplaším faunu o nič viac ako desiatky peších turistov. Nikoho nemienim svojou jazdou obťažovať ani obmedzovať, pri stretnutí peších im dávam samozrejme prednosť.

Ad tvoja poznámka ohľadne zákazov a obmedzení bicyklovania v lese, za ktoré si vraj môžeme sami. Neviem v ktorom paralelnom vesmíre žiješ, ale dľa mojich informácií je za spomínanými zákazmi jedine silná poľovnícka lobby s bujnými kontaktmi na MP SR.

Samozrejme si musel zopakovať, že som v NT nebol ani ako turista :) Neviem čo už na toto povedať a z čoho si tak asi usúdil, zrejme keď niekto žiada o radu musí byť úplný tĺk, ktorý ešte v živote nevyliezol zo svojho valala. FYI túto hrebeňovku som prešiel v zime aj v lete a patrí k mojim srdcovkám.

Na záver si neodpustím pár osobných invektív na adresu nicku seth. Nabudúce, keď nebudeš mať napísať čo k veci, nepíš prosím ťa nič. Zbytočne zasieraš fórum a nasieraš ľudí. Ak je dôvodom tvojej ofenzívy, že ti nedala žena alebo namiesto teba dala niekomu inému, vyrieš si to nabudúce s ňou a neotravuj na fóre. Ďakujem za pochopenie.


Ad zihadlo5: Neplánujem to ísť za jeden deň, myslím že 2 by mohli byť optimum. Myslím, že z KH do sedla Priehybka by to malo byť OK, potom sa dajú využiť zvážnicové obchádzky po Čertovicu. Od Štefáničky existuje modrý traverz cez chatu Kosodrevina, mal by to byť zjazdný chodník cez kosovku ale nie som si tým istý. Myslím, že z Krížskeho sedla by to už malo mať zase hôľny charakter.
26.09.2011 - 14:55:23
02
Ide cisto o moj nazor, ktory so mnov nemusis zdielat. Som toho nazoru ze hrebenovka NT nie je vhodna oblast pre cykloturistiku a s tymi osobnymi injektivami opatrne, lebo naozaj mozu byt osobne.

OT Ej ty, ty, ej ty, ty nemal si sa biti, nebol by ti zatal valaskou do riti ...

Proste brzdi hormon, peace!
26.09.2011 - 15:13:05
10
israfel.
NT sú Národný Park. na hrebeni je pohyb cyklistov zakázaný.
skús sa zamyslieť, ci turisti dokážu rozlíšiť blbca ktorý porušuje zákazy od slušných cyklistov.
A skús sa zamyslieť, prečo maju cyklistické organizácie sťažené vyjednávacie podmienky s ochranármi???
presne pre takých blbcov, čo niesú schopní dodržiavať zákazy.
Ako môžu byť ochranári ochotní sa s cyklistami dohodnúť na nejakých pravidlách, keď cyklisti porušujú zákazy a dohody?....
27.09.2011 - 07:40:56
00
Zase sa tu nehrajme na svatych. Tie zakony obmedzujuce pohyb cyklistov su naozaj hlupe a porusuje ich v podstate kazdy. Len ma tak napadol Cyklo Camp Spis z tohto roku - zjazd z Tomasovskeho vyhladu po turistickej znacke urcite nebol koser (a mozno ani samotna pritomnost cyklistov na vyhlade samotnom - ci sa mylim?) A to bola organizovana akcia, ktorej sa zucastnilo vela pritomnych.. Tak by som radsej s vyrazmi ako "blbec" zaobchadzal opatrne...
27.09.2011 - 09:47:01
00
Nikto sa tu nehra na svatych, niektore zakony su hlupe a nezmyselne, ale ine zase nie. Ja osobne vidim rozdiel medzi obmedzenim pohybu napr. po lesnych cestach len v case pracovneho pokoja v ramci NT a samotnym pohybom po hrebeni NT.

Mne to pripada, ze sa nevieme dohodnut cyklisti sami medzi sebov, hlavne si treba hned vykrykovat komu kedy zena dala a nedala, dalsia kulturna diskusia ... takto sa asi bavia aj pani co zastupuju lesnikov, polovnikov, ochranarov, cyklistou ...

Len pre info - http://www.napant.sk/np/np_letak0.htm#cyklo
27.09.2011 - 11:06:47
00
Akurát toto leto som prvýkrát išiel z Ďumbiera cez Chopok na Sedlo Poľany a veru som si párkrát želal, aby som tam mal bike :) Ale pravdupovediac, ja si myslím že ísť hrebeň NT na biku je už aj trochu provokácia...
27.09.2011 - 14:53:13
10
https://picasaweb.google.com/109582511603166006225/109NTOkoloDemanovskejDoliny#5651926826916678450
27.09.2011 - 16:16:00
01
A dalsia vec chlapi, nehnevajte sa na mna, ale na co sa drbete s bajkom tam, kde sa to naozaj nepatri ... a potom sa tu cudujeme roznym nesmyselnym zakazom a obmedzeniam bicyklovania v lese, za ktore si podla mna z casti mozeme aj sami

Zakazy tohto typu nemaju s tymto nic spolocne .. hraje sa ina liga, kvoli ktorym zakazy su. Je jasne, ze nema velky zmysel sa trepat bajkom na Gerlach, ale jazdit po asfaltke, ci zvaznici niekde, kde je povedzme NP, zmysel ma (a takych prikladov sa najde dost). Len zakon je nezmyselny...ale to najdolezitejsie je spravanie sa voci druhym .. a to casto je u bajkerov problem .. kdekto ma v oblube preletiet vo velkej rychlosti okolo turistu .. to je to, co je problem.


Naposledy upravil lto dňa 27.09.2011 - 20:06:07, celkovo upravené 1 krát.

27.09.2011 - 20:03:21
00
dalsia vec je dlzka tohoto hrebena je 80km...prejst to za 1 den nemozne..

To je vyzva :) .. kolko je to prevysenie ? Inak ale 80km sa musi dat prejst za jeden den peso :^) ... ja teda urcite nie .. mne by to trvalo aspon 4 dni :D .. ale su poniektori nemenovani borci, co by to mohli zvladnut :lol:
27.09.2011 - 20:05:48
10
keyboard_arrow_up