Ak je úzky chodník, tak by mal uhnúť ten čo ide dole. Predsa len to má ľahšie ako ten čo ide hore. xpat, presne ako písal tmax nie si v lese sám, a keď jazdia poniektorí ako burani (ako si to pekne popísal) tak sa potom nemôžeme diviť pripínačkám na GreenBiku, preznačenej trase na Stupavskom, "zapratávačovi" na Kobyle a podobným "príjemnostiam"
Na Rohatke ti nepôjde nikto hore. Ostatné tu v Karpatoch sa dá jazdiť obojsmerne.
23.08.2012 - 09:46:58
00
Než sa tu rozprúdila táto debata, mal som napísaný tento príspevok, ale nemal čas ho dopísať a odoslať :)
Síce sa to do tejto témy nehodí, ale čo už.

Modra je presne jedna z, dalsi trail je koziarka. Jasne, ze sa budes snazit mi uhnut, ale v lepsom pripade ja musim spomalit z 30/40 na 10. V horsom pripade skoncim doskrkany v krikoch, kam som si to uz asi 3 krat kvoli horekopcom slapucim a uhybajucim sa polozil.
Za tie vaše traily dolekopcom po modrej turistickej značke z BK do Rače (a aj iných TZT značených) by som som nedivil, keby vám niekto strčil do výpletu drevo. Je to v prvom rade úzky turistický chodník, kde majú prednosť turisti. Neviem prečo by som sa tam ako turista mal vyhýbať nejakým cyklistom rútiacim sa dolekopcom. Vlastne viem, ináč by do mňa vrazili.

K tej prednosti v lese ako to vnímam a ako to robím ja:
-štandardná lesná cesta, či hore kopcom, či dole, vždy jazda po pravej strane.
-kamenistá lesná cesta, kde je len v strede vyjazdený chodník, po bokoch sa nejazdí- prednosť má ten čo to šlape hore kopcom. Na rovinatom úseku vzájomné uhnutie.
-štandardný lesný chodník: na rovine vzájomné vyhnutie, ak niekto šlape hore kopcom má prednosť.
-čím strmší chodník alebo úzka cesta tým samozrejme “horšie“ pre toho kto to šlape hore
-keď sa ide v tomto prípade dole kopcom, nestojí to takmer nič keď sa zastaví nabok a nechá sa prejsť cyklista šlapajúci hore kopcom

Nad toto všetko je turisticky značený chodník alebo cesta, kde má jednoznačne prednosť peší turista. Čím rýchlejšie cyklista obehne (takmer zrazí) turistu tým rýchlejšie nech si na nejakom zjazde rozbije papuľu a nech ho ratuje pre mňa za mňa aj helikoptéra.

Aj keď sa to niekomu nemusí páčiť, osobne nesúhlasím s vyznačovaním Céčiek na turisticky značených úzkych chodníkoch (lesné cesty by sa ešte dali). A prečo? Na to nech si nájde odpoveď každý sám. V lokalitách kde je málo cyklistov a turistov by to nebol problém, problém je to tam kde je ich na malom priestore veľa...

matvej: ja dnes nie.
23.08.2012 - 09:57:55
00
Ahojte, ja dnes tiež nemôžem. Ale Vukie by mohol niečo vymyslieť na víkend.
23.08.2012 - 10:07:06
00
matvej11: u mna to stale plati, takze idem.

zatial sa mi este nestalo, ze by sa mi uhol biker iduci dole kopcom...
23.08.2012 - 10:23:03
00
walec: aha, tak to je smutné.

Ešte možno doplnenie príspevku o zaujímavosť. Keď niekto nedokáže vyšlapať nejaký kopec a tlačí bicykel, tak je tiež vhodné nezaberať stopu tým, čo to vedia vyšlapať. Ale s tým som problém nikdy nemal, vždy sa ľudia po mojom poprosení "s dovolením" slušne vyhli, niektorí aj povzbudzovali :)

K dnešnému výjazdu: ako som písal dnes nepôjdem a na víkend je to počasie také neisté, či na denný, či na nočný výjazd. Takže nebudem zbytočne nič navrhovať a sľubovať.
23.08.2012 - 10:41:48
00
Fuha, som vravel ze toto je na samostatnu temu ;) Ale ze zo mna okamzite spravite burana (tmax, milsu), vraha turistov (vukie), zodpovedneho za sypanie pripinaciek a zapratavanie konarmi (milsu) a poprajete mi drevo do vypletu (vukie), to som vcelku necakal. No ste tu taka vskutku prijemna a tolerantna particka.
23.08.2012 - 22:30:46
00
No a zamyslel si sa aj sam nad sebou? Podla toho, co pises, porusujes vsetky bikerske pravidla. Tak vobec nerozumiem, co tu chces kazat o tolerancii.
24.08.2012 - 00:03:33
00
matvej, walec: boli ste na výjazde? Ako bolo?
cez nasledujúcu noc by malo byť pekne, až do rána a predpoludnia :)
24.08.2012 - 06:27:52
00
ja som nebol nikde necakane som zhnil v praci :(
na dnes hlasaju nejake burky tak uvidime...
24.08.2012 - 07:42:07
00
Dnes by to šlo, pokial naozaj nebude búrka, tak by sme mohli niečo vyšpekulovať. Som za rakúsko, nejaké poľné cesty.
24.08.2012 - 08:15:03
00
vukie: ja som bol, ale iba cez M. Slavin, BK a okusil som singlac za Vydricou.

matvej11, vukie, palo1707: ak bude nocak, som za :-)
24.08.2012 - 08:32:21
00
Ja sa možno nepridám, keďže mám v pláne iné lokality ako Rakúsko, prípadne skororanný výjazd do MK. Podľa počasia uvidím, rozhodnem sa na poslednú chvíľu, čiže na mňa neberte pri dohadovaní ohľad.
24.08.2012 - 09:02:15
00
Dnes by som sa na nocak pridal asi aj ja, idealne Rakusko, ale som za hocico pekne :)
24.08.2012 - 10:33:48
00
ja dnes zaváram uhorky.... :doh:
24.08.2012 - 10:34:44
00
Ja sa možno nepridám, keďže mám v pláne iné lokality ako Rakúsko, prípadne skororanný výjazd do MK. Podľa počasia uvidím, rozhodnem sa na poslednú chvíľu, čiže na mňa neberte pri dohadovaní ohľad.
Ak by bolo večer pekne s dobrou predpoveďou na noc, chcel by niekto ísť na nočný výjazd ďalej do MK?
Také Rakúsko sa dá bez problémov hocikedy cez pracovný týždeň. Nechcem sa vám do toho miešať, len dávam návrh.
Určite by som chcel ísť na Homoľu, Čermáka (pre vodu), kľudne aj kolečko cez Sklenú hutu, Červený kameň. Teoreticky, ľahkými lesnými cestami (aj asfaltkami) až pred Lošonec. Späť povedzme cez Čmeľok-svietiaci radar. Čiže žiadne, že do 23:00 byť doma :)
24.08.2012 - 11:04:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up