Zdravím,

začiatkom júla plánujem pobikovať juh súostrovia Lofoty v Nórsku. Časovo, tak max 7 dní čistého bikovania. Malá ochutnávka.
Mountain Biking, Ryten - Lofoten - Norway ! thumb_up0thumb_down

Ak by sa chcel niekto pridať, tak píšte.
Daniel
05.03.2017 - 20:31:03
00
mohol si aspon ramcovo napisat co a ako ...
13.03.2017 - 22:01:56
00
Ja žijem v Oslo. Takže v pláne mám zobrať vlak do Bodø a odtiaľ trajektom na juh Lofot. Potom pobikovať (+-7 dní) podľa tejto mapky:
http://mtbmap.no/#12/67.9982/13.1410
Sú tam vyznačené zaujímavé treky. Prespávanie v chatkách v kempoch.
Návrat do Osla rovnako ako príchod.
15.03.2017 - 22:03:43
00
Ak máš naozaj záujem nájsť niekoho zo Slovenska, mal by si tú logistiku lepšie premyslieť. Letieť do Osla a potom stráviť deň v nie zrovna lacnom vlaku nieje ideálne. Tipujem, že letieť priamo do Bodø by sa zase asi predražilo na poplatkoch za bike (1-2 prestupy). Tiež sa moc nedá naplánovať počasie, môže byť celý týždeň zle a letenky nepustia.
Lepšie by asi bolo autom, ale to je zase týždeň málo (keď iba cesta zaberie 5 dní). Auto by sa hodilo aj na Lofotách, zdajú sa malé, ale presuny po asfalte by dali zabrať.
Ja som bol na Lofotách 2x a je to asi jediné miesto, kde mi bike moc nechýbal, ale vedel by som si predstaviť pojazdiť aj tam. V inom termíne by som o tom aj uvažoval, na začiatok júla už mám program.
iná mapa
15.03.2017 - 23:14:25
00
Nazdar, uvedomujem si, že to bol odvážny pokus. Myslím, že pre niekoho zo SVK, je stále najlepšia alternatíva letieť do Osla a potom vlakom do Bodø. V predstihu sa dajú zohnať lístky okolo 55EUR jednosmerne za vlak + bicykel. Autom by sa to predražilo, teda pokiaľ by nešli 3-4 ľudia.
Dík za mapku, na tej čo som postol ja, sú priamo vyznačené treky od ľudí čo tam už boli.
17.03.2017 - 22:29:59
00
keyboard_arrow_up