Turistická je na jednom úseku dosť strmá. Pre deti určite.
12.06.2023 - 19:33:02
00
A ktoru trasu by ste si radsej vybrali, ktora sa vam viac paci? Osna dolina, alebo Zahradska dolina+Rudna magistrala?
12.06.2023 - 19:42:56
00
Keď pôjdete Osnou dolinou, tak sa vyhnete tomu rozbitému úseku, ktorý spomínal lukas6s8p
12.06.2023 - 19:54:14
00
minuly vikend som sa tam motal https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1390049/bicykel-morning-mountain.html
cez Obycke luky - Inovecke sedlo to bolo v pohode. som sa tam pomotal a skusal aj znacku slapat a mne to islo :-) ale odporucam normalne po ceste po c-cku. cele stupanie je v pohode. bolo sucho a ten kusok tazby sa dal prejst - neviem ako teraz po burkach.
ak nieje nutne navstivit priamo vrchol Vojsin tak tiez treba ist po tom c-cku co je v mape a obchadza vrchol. je to pekny usek.

co mas tu druhu trasu tak cervena z Kostolian po Byv. horaren Skycovsky mlyn neviem ci vobec existuje okrem znaciek na stromoch. ja som ju skusal len raz pred par rokmi a vykaslal sa na to - ten usek sa da pohodlne obist cestou okolo. brany smerom na luky pod kruhom sa potom netreba lakat - ak bude zatvorena tak otvorit a zavriet. nevynechaj zrucaninu Hrusov - deckam sa bude urcite pacit. tak isto si treba spravit koliecko okolo obory po tom naucnom - je to strkova cesta. zubre su casto v zadu pri plote.
tiez cervena nad Lovcami po vodna nadrz zikava bola zorana pred par rokmi a neexistovala. teraz som sa tam ani neskusal pozriet a obisiel po ceste vid hore odkaz.

obe trasy su pekne. ta cez Inovec narocnejsia. ta k obore ma viac lesneho asfaltu, menej technicky narocna.
12.06.2023 - 20:37:12
00
K tej druhej trase, cestu z Hrusova do J.kostolian cez Skycovsky mlyn poznam. Pred 1.5 mesiacom som to isiel, ale opacne, Skor by ma este zaujimalo, ako je na tom ten kratky usek cervenej od pred hlavnou cestou (od zvernice po hlacnu cestu medzi Topolciankami a Skycovom) ,
12.06.2023 - 21:11:35
00
Nejak uz moc riesis:) hlavne hrusov a oboru netreba vynechat. Ja by som možno skusil aj novu rozhladnu nad skycovom alebo benat nech to je s výhľadmi. Ten Inovec je podla mna nuda ale teda moc zarasteny. Obycke luky a Benat sa mi ale pacil.
12.06.2023 - 21:40:38
00
mne sa prave jazdenie Obycke-Inovec-Drozdovo velmi pacilo - take pekne xc-cko

k tej dotazovanej cervenej nemam aktualne info - ako som pisal nad Lovcami bola zorana, a este na jednom mieste bola strhnuta cesta po burke a brodil som, ale to je par rokov stare - verim ze to bude cele zjazdne a tiez to tam bolo celkom pekne
12.06.2023 - 22:07:10
00
pm24 Inovecky okruh som ti vyklikal clockwise :)
Stupania su plynulejsie, zbytocne sa neklesa do dolin, nejaky ten asfalt (vratane kludnych statnych ciest), obcerstvenie.
V uvode kusok za Brezovym stalom na cervenej TZT treba prekladat 1x rebrikom cez ohradu. Pokial budete dvaja dospeli nemal by byt problem.
Obcerstvenie Jednota v Lehote, Drozdovo, chata pod Inovcom byva cez tyzden zatvorena.
Otazne je, kedy planujete ist. V lete moze byt na odkrytom Vojsinskom hrebeni pekny hic.
Ten zaver z Inovca je maximalisticka verzia vratane Benatu a trailu. Trail aj pre deti by mal byt v pohode. V praxy bude asi realnejsia kratsia alternativa Obycke luky - Jadova a asfaltom spat do Kostolian.
Na chalupe pri sedle Kuchyna byvali problemove male psy, ale naposledy tam bol klud. Mozno ich uz stali, uvarili a zjedli :lol:

Prílohy:

Inovec-okruh.gpx [41.54 KiB] Zobraziť na mape

12.06.2023 - 23:49:20
01
keyboard_arrow_up