Dnešná koštovka trailu nad Ružínom dopadla dobre, fšeci prežili, nikto sa nezrúbal do priehrady. Fotky a ohlasy zúčastnených snáď pribudnú neskôr :wink:
05.04.2009 - 18:22:22
00
vyyzivnee to bolo :D singlac je peknyyy
05.04.2009 - 20:57:35
00
davhan, napis daco viac. chceme pocut zazitky 8) fotky nemas_?
ak sa mi bude dat, buduci vikend by som chcel okuknut singlik i ja.
05.04.2009 - 22:54:23
00
Dnes sme pokrstili upravený singel MARGIT. Osem bikerov uf uf...ozaj to bolo náročné na techniku (aj keď tlačenia sem tam) ale aj kondične...Kto si zobral len 0,5l vody tak asi strácal chuť...ale pri nástupe chodníčka to bolo "koštovka" podarená....Ešte že v Margecanoch bola Pizza a kofča a nealko pifčisko....ktoré padli na úrodnú pôdu aby nasítili nás....chlapcov na biku.

Vrelá vďaka zúčastneným...a skoré uzdravenie....a Mrazikovi za planning...(dúfam že ste poniektorí nešli vlakom :wink: )
ešte zopár fotos....ostatne pridám zajtra...

Prílohy:

Komentár súboru: Dám či nedám tu 180-ku...?
Fotografie-0217.jpg
Fotografie-0217.jpg 708.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jožiho 4-tý kilometer do cieľa :-)
Fotografie-0216.jpg
Fotografie-0216.jpg 586.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: I tak še dalo...:-( to bude brigada....
Fotografie-0215.jpg
Fotografie-0215.jpg 639.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jan a Stano
Fotografie-0214.jpg
Fotografie-0214.jpg 646.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Janove "merunky"
Fotografie-0213.jpg
Fotografie-0213.jpg 668.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mrazik ten čo to spískal... :-)
Fotografie-0212.jpg
Fotografie-0212.jpg 634.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Partička bikerov
Fotografie-0211.jpg
Fotografie-0211.jpg 669.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Partička bikerov
Fotografie-0210.jpg
Fotografie-0210.jpg 699.83 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2009 - 22:59:20
00
vcera to bola parada, je tazke zhrnut vsetky zazitky do jedneho prispevku, velmi pekny singlac, aj ked trochu narocny, na ten zvysny usek by sme mali spravit nejaku brigadu, je tam este co robit...mam pocit, ze co sa profilu tyka, ta prva cast by mozno bola aj jazdivejsia, neboli tam take strme useky, a hlavne nabuduce musim so sebou vziat fotak a zohnat svetla na bike...vcera sme to museli v Kysaku zabalit a ist na vlak, potme bez svetiel medzi autami je to na mna privelky adrenalin

PS:...nech lastovicka odpociva v pokoji :cry:
06.04.2009 - 08:29:11
00
Po dlllhej dobe zase pridám pár riadkov a možno aj motiváciu na pekný výlet.

Už dlho, predlho :lol: som rozmýšľal nad pokračovaním cesty vedúcej cez starý Bujanovský tunel na kopec. Vždy to jazdím rovnako - Margecany, tunel, hore po šotoline, dole po asfalte a potom od priehrady už podľa nálady. Na vrchole stúpania cesty z tunela, v miestach kde končí šotolina a začína straý asfalt sa v smere z Margecian pripájajú dve cesty, obe zľava, obe smerujú ďalej do kopca, pri oboch je značka zákaz vjazdu :) Dnes som konečne nabral guráž a skúsil pokračovať po tej, ktorá smeruje ďalej akoby na Lodinu. Cestička je pomerne úzka, zarastená vegetáciou a zrejme málo používaná. Nenechal som sa ale odradiť jej stavom, žihľavou, blatom a ťahal ďalej. Po cca 1,5 km je križovatka, zľava z kopca sa pripája úvoz, po ktorom lesáci ťahajú drevo do doliny, dole a doprava. Pokračoval som rovno, zase na zarastenú cestu. Stúpanie sa zväčšuje, až na jeden cca 100 m úsek je to ale celé zjazdné. Hore na hrebeni sa ukážu pekné výhľady na Margecany a Lodinu, cesta pokračuje okolo stožiaru mobilného operátora až na križovatku s modrou TZ - tu je na výber či pokračovať na Hornádske lúky doprava, alebo doľava nad Klenov.
Žiaľ, do bikemap.net to nenaklikám, cesta vedie takmer stále popod stromy a ani na satelitnej snímke ju veľmi nevidno... :(
07.06.2009 - 13:09:06
00
KOJSOVKA 2009 11.7.2009 sobota
SUMAR:
Enday
Mrazik(senior)
Drotar
MajoBull
JerryMouse
Strapaty...?
Marek001
Lenka001
Siki
Wilki?
vladika
06.07.2009 - 21:16:34
00
par fotiek z vasho kraja
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?f=7&t=13311&p=300196#p300196
12.07.2009 - 16:04:03
00
Aby som unikol horúčavam, splnil plány môjho zamestnávateľa :mrgreen: a ešte sa stihol povenovať rozrastajúcej sa rodinke, vymyslel som fintu - vstanem ráno o 5:15, niečo zhltnem a hybaj na bike. Prvé kilometre idú teda riadne ztuha, ale po pol hodinke je to už OK.

V sobotu ráno som si splnil dávny plán a vyšľapal na Galovú cez Veľký Ružínok, doteraz som neviem prečo chodil hore aj dole len Malým Ružínkom... Asi som sa bál, že ten Veľký bude až príliš veľký :wink: Musím povedať, že sa mi toto stúpanie dolinou veľmi ľúbi, príjemný chládok, studničky z vodou, pomerne dobrá a hladká cesta so serpentínami v hornej polovici; ideálne na semisliky a "chrta", ktorého som osedlal. Nebyť toho, že mám vzadu kazetu na cesťáka, dalo by sa celé stúpanie vyšliapať na prostrednej placke.
Dole som sa spustil cez priehybu pod Sivcom k mostu pri Bradane a potom už len po asfalte domov. Bolo štvrť na deväť a na slnku začínalo peklo. Ja som už mal svoje odjazdené 8)
19.07.2009 - 12:58:29
00
Aby som unikol horúčavam, splnil plány môjho zamestnávateľa :mrgreen: a ešte sa stihol povenovať rozrastajúcej sa rodinke, vymyslel som fintu - vstanem ráno o 5:15, niečo zhltnem a hybaj na bike. Prvé kilometre idú teda riadne ztuha, ale po pol hodinke je to už OK.

V sobotu ráno som si splnil dávny plán a vyšľapal na Galovú cez Veľký Ružínok, doteraz som neviem prečo chodil hore aj dole len Malým Ružínkom... Asi som sa bál, že ten Veľký bude až príliš veľký :wink: Musím povedať, že sa mi toto stúpanie dolinou veľmi ľúbi, príjemný chládok, studničky z vodou, pomerne dobrá a hladká cesta so serpentínami v hornej polovici; ideálne na semisliky a "chrta", ktorého som osedlal. Nebyť toho, že mám vzadu kazetu na cesťáka, dalo by sa celé stúpanie vyšliapať na prostrednej placke.
Dole som sa spustil cez priehybu pod Sivcom k mostu pri Bradane a potom už len po asfalte domov. Bolo štvrť na deväť a na slnku začínalo peklo. Ja som už mal svoje odjazdené 8)

..co dodat...ked pridu vianoce..napisem ujovi "Mrazikovi"...ze aj ja chcem...vstat..tak rano bez toho aby tak skoro .....to bola cesta do prace...
Ps:..aj zamestnavatela :-)
A nakoniec....tak toto je model..konceptu...skutocneho bikera..... :wink: ...len tak dalej...Mrazik...
19.07.2009 - 17:37:45
00
to Enday: asi je to jediná cesta, ako nezabudnúť bicyklovať a stihnúť aj iné, nemenej dôležité veci.
Mimochodom, tá tvoja morzeovka... ...ma vždy... ...dojme... :lol:
Už sa nauč písať a správne používať trojbodku.
19.07.2009 - 17:48:30
00
Po cca 1,5 km je križovatka, zľava z kopca sa pripája úvoz, po ktorom lesáci ťahajú drevo do doliny, dole a doprava. Pokračoval som rovno, zase na zarastenú cestu. :(


ja som to nedavno na tejto krizovatke pustil doprava, po par desiatkach metrov sa lesná cesta skrutila kolmo na vrstevnice a nabrala priecny prosil bobovej dráhy,
urcite som prevaril brzdovu kvapalinu, ale ustal som to, az na jeden 20metrovy usek s polmetrovymi vymolmi,
tato zvaznica vyusti na cestnu asfaltku, ktora vedie od Maleho Ruzina opopri trati a vjazdu do Bujanovskeho tunela a okolo jeho odvetravacej sachty az k tebou spominanej modrej TZ
12.08.2009 - 23:01:00
00
to Gejza: keď som spomenutým úsekom pred časom prechádzal, akosi som predpokladal, že to bude o pár metrov nižšie "hnusný" úvoz, lesáci sa nezaprú - no skrátka keď tadiaľ ťahajú LKTčkom spílené kmene a následne to vymyje voda, inak to vyzerať nebude.
Odkiaľ si šiel? Z Margecian, alebo zhora, z Bystrej?
13.08.2009 - 09:34:03
00
Sli sme od Plejsy, Zakarovce, Margecany, chata Marica a ked sme vysli na vrchol, prislo mi preukrutne luto pustit to dole asfaltkou. Stoji to za to skusit. Vyssie zdvihy tu pridu vhod.
13.08.2009 - 09:45:25
00
Na Kojšovke je úplne iný svet - slnečno, teplo, davy ľudí, inverzia ako vyšitá.
Ak to vydrží do zajtra, tak si dám repete na biku, dnes som sa absolútne nešportovo (ale rodinne...) vyviezol k Erike autom a ďalej tlačil až hore kočík s juniorom.

Prílohy:

Kojšovka.JPG
Kojšovka.JPG 135.3 KiB thumb_up0thumb_down

Kojšovka ostrovy.JPG
Kojšovka ostrovy.JPG 181.83 KiB thumb_up0thumb_down

21.11.2009 - 14:50:56
00
keyboard_arrow_up