NO... :clap: fantastikuš :y: :y: :y: úúžas :o
ta teraz si mi vsadil radneho chrobaka....... :bug: :bug: :bug:
21.11.2009 - 15:12:25
00
fakt to vyzera "mnam", kto ma aky navrh na odjazd z KE ?
21.11.2009 - 18:52:56
00
Ako som si v sobotu sľúbil, tak som v nedeľu spravil.
Na Kojšovku som sa vyštveral cez Kojšov http://www.bikemap.net/route/120596
Pri hornej stanici sedačky ma pohľad na zjazdovku presvedčil, že pôjdem po vrstevnici, teda po maratónskej trati na asfaltku vedúcu z Idky. Ak sa tadiaľ vyberiete, pripravte sa na prenášanie bikov cez pováľané konáre, prebieha tu ťažba dreva. Ako inak...
Od Eriky som sa spustil po žltej TZ, teda chvíľu po asfalte smerom na Perlovú dolinu, potom už doprava do lesa. Príjemne ma prekvapilo, ako sucho tu bolo - žiadne blato, suché lístie a teplo.
Nad Izbicou - Zimmerplatz - som žiaľ začal experimentovať a hľadať cestu, ktorá by viedla ďalej po vrstevnici, nechcel som totiž zjechať až dole, do Perlovej doliny.
Natrafil som na známu lesnú cestu a tešil sa, že cez kopček prejdem nad Kojšov. Zle som však odbočil, ocitol sa na lúke pri poľovníckej chate. Tu cesta skončila a mňa napadla geniálna :rofl: myšlienka nevracať sa, ale pokračovať poľovníckym chodníkom.
Skrátka, chodník bol po chvíli nezjazdný a ja som pol hodiny znášal bike šmykľavým terénom z kopca dole do doliny. Samozrejme, do Perlovej doliny. Takže na záver som pohodovo zišiel po asfalte na hlavnú a domov.
Pekne bolo. Aspoň už viem, kadiaľ viac nepôjdem :D
22.11.2009 - 17:34:11
00
Tak dnes som si dal taku super "koštovku", v rodnom kraji a samozrejme nemohol pri tom chýbať Mrazik :-), a ozaj sa podarilo...Teplota tesne pod nulou, ale chuť nenormálna.(prirovnal by som to k rezňu a zemiakovému šalatu). Dali sme Jaklovce-odbočka na Perlovú dolinu a po cca 300m smerom na Jaklovcu ku vykrívaču...po novej "dialnici"...vidieť kam sa vkladajú peňáze z Eurofondov:-). Aj by som dal ze koľko km , ale computer na broachovom biku, "primarzol"....zastal na 30kmh/h...a nastaveniu obvodu kolesa....co uz...mozno pridá info Mrazik :y:

a taktiez v sobotu som neodolal a dal som si Singel po Turzove.....taktiez chutovka.... :y:

Prílohy:

27122009124.jpg
27122009124.jpg 598.31 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mrazik...
27122009123.jpg
27122009123.jpg 490.95 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rehotači...ale nam kosa nebola, ale preco fon mrzol....Hmmm
27122009122.jpg
27122009122.jpg 481.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cestou necestou....
27122009120.jpg
27122009120.jpg 241.4 KiB thumb_up0thumb_down

27.12.2009 - 23:32:47
00
Enday, nuž mne to doma ukázalo na cca 25 km, ale to som ešte trochu pomotal po okolí.

Dnes som si dal repete, ale opačne. Novú lesnú diaľnicu - oficiáliš protipožiarnu cestu :puke: - som skúsil zísť smerom dole. Je to nuda, hore som zaradil veľkú, rozbehol to na 40 km/h, cestou dole som pred ostrými zákrutami trochu pribrzdil a už som bol v Jakloviach :yawn:
Je mi smutno za pôvodnou cestičkou, tá bola super v smere hore i dole ;(
Celkom ma pobavili tie značky obmedzujúce rýchlosť na ceste na 30 km/h, miestami len na 15 km/h.
28.12.2009 - 18:57:43
00
Zdravim Mrazik.....


Naposledy upravil CT13 dňa 01.01.2010 - 21:42:15, celkovo upravené 1 krát.

28.12.2009 - 19:33:57
00
Volovské vrchy jedno z najkrajších oblasti ake som mohol kedy prejsť na bike.
A tak malo bikerov z tej oblasti....
31.12.2009 - 14:18:13
00
Akoze málo, bajkerov je dost len sa nejako nevedia sgrupit :D
21.03.2010 - 21:25:26
00
Aj keď je to na Spiši,
Príloha:
Komentár súboru: Lom na Kurtovej z diaľky,Helcmanovce v popredí.V Prakovciach a Gelnici asi prší, podľa mrakov úplne vpravo
DSC00957.JPG
DSC00957.JPG 186.7 KiB thumb_up0thumb_down

skôr je to vo Volovských vrchoch, takže dám aj sem pár fotiek zo včerajšieho výšľapu na "Letisko" a následne na Hutnú hoľu.Nad 900m ma prekvapilo poletovanie snehu.Na Kloptaň sa mi už nechcelo, lebo som nemal dosť času a radšej tam vyjdem za krajšieho počasia-výhľad z rozhľadne stojí za to.Dole som zchádzal po zelenej do Mníška, ale to nie je na bike, aspoň vrchná časť nie.
Príloha:
Komentár súboru: Cez Google Earth to vyzerá asi takto
Volovské vrchy.jpg
Volovské vrchy.jpg 236.36 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Hutná hoľa
DSC00959.JPG
DSC00959.JPG 369.24 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Hutná hoľa-1095 m
Na Hutnej holi.jpg
Na Hutnej holi.jpg 304.48 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Hutná hoľa
DSC00962.JPG
DSC00962.JPG 363.37 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Komentár súboru: Hrebeň Hnileckých vrchov- Slovinska skala v pozadí
DSC00956.JPG
DSC00956.JPG 222.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hutná hoľa
DSC00963.JPG
DSC00963.JPG 345.36 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2010 - 12:26:39
00
Vďaka za typ na výjazd, dávam do plánu. Pozeral som na tvoju trasu v bikemap.net. Z toho letiska je na hoľu nejaký chodník alebo cesta? Je to zjazdné na biku?
11.04.2010 - 16:05:13
00
Dole som zchádzal po zelenej do Mníška, ale to nie je na bike, aspoň vrchná časť nie.

Mohol by si blizsie popisat ako vyzera ta zelena? vobec to nie je zjazdne?
11.04.2010 - 16:26:58
00
Čo sa týka zjazdnosti, hneď na úvod, na rovinu poviem, že nie som v oblasti mtb nijak skúsený a ani môj bike nie je na to stavaný.(najzákladnejšia pružinová vidla s nízkym zdvihom, crossové prevodníky, geometria rámu).Kupoval som ho v 2005 ako cesťák, hlavne na asfalt a ľahšie poľné cesty.Je to crossový bike aj keď na tú dobu pomerne solídnej konštrukcie.Posledné tri roky ho používam asi nenáležitým spôsobom a dostáva zabrať aj "vďaka" mojej telesnej konštrukcii (190 cm, 115 kg).Ale jednoducho ma to baví.Samozrejme riešim nový, pravý mtb bike a som rozhodnutý pre 29ers, ktorý asi najlepšie vyhovie mojim potrebám na obyčajné XC.(nikdy zo mňa nebude downhill-er, či pretekár-nemám na to postavu a už ani vek).Takže je ťažké odo mňa požadovať zhodnotenie zjazdnosti jednotlivých úsekov.Pre mňa bol úvod zelenej z Hutnej hole do Mníška dosť strmý, navyše je tam veľa popadaných stromov a vymleté od topiaceho sa snehu.Určite, ale nie som sám, ktorý na týchto miestach na biku bol (čo ja viem, minulú sezónu prešiel celú spomínanú zelenú Kloptaň-Mníšek aj majobull, určite aj niekto iný).K trase Helcmanovce-Letisko.Prvá polovica je fungel nová asfaltka, natiahnutá v 2009 s dokonalým asfaltom (keď ho lesáci neza.... blatom a konármi).Od skládky nad zanedbanou chatou "Chanaska" je to šotolina.Z Letiska sa dá aj rovno zjazdovať do Mníška, spočiatku strmé a kamenisté, nižšie sa to napojí na zelenú, ale načo to robiť.Na Hutnú hoľu z Letiska-tak to miesto volajú miestny lesáci, vedie krátka lesná cesta, ktorá je zjazdná cca 100 m.Potom je to kua strmé :lol:Pre zjazdnosť tohto krátkeho úseku späť platí tiež-pre mňa strmé, ale povrchom o.k.Samotná Hutná hoľa ako cieľ výjazdu, bez pokračovania na Kloptaň určite nestojí za to.Prakticky nič odtiaľ nevidieť.Ja som bol včera tlačený časom a počasím.Pokračovanie na Kloptaň po zelenej je spočiatku zarastená nahusto čučoriedkovým porastom a hlbokou trávou, neskôr singel cez les a samotný vrchol potom treba tiež vytlačiť-strmé a kamenisté, ale nič strašné.Rozhľadňa na Kloptani a výhľady do oblasti Kojšovky cestou, si ale myslím, že stoja za to.Z Kloptane sa dá zísť aj do Prakoviec, tam je to v úvode opäť dosť strmé, neskôr o.k.Pridám pár fotiek.Ale som sa rozpísal :lol:
Príloha:
Komentár súboru: Kloptaň z Google
Pohľad na trasu na Kloptaň.jpg
Pohľad na trasu na Kloptaň.jpg 240.89 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Na Kloptani-posed a vrcholová kniha
Vrchol Kloptane s posedom.jpg
Vrchol Kloptane s posedom.jpg 487.47 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Na Kloptani-posed a vrcholová kniha
Vrchol Kloptane s posedom.jpg
Vrchol Kloptane s posedom.jpg 487.47 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Pohľad západným smerom z rozhľadne
Hlavný hrebeň Volovských.jpg
Hlavný hrebeň Volovských.jpg 205.21 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: z rozhľadne
Pohľad na JV z rozhľadne-okolie Moldavy.jpg
Pohľad na JV z rozhľadne-okolie Moldavy.jpg 343.72 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: z rozhľadne
SZ pohľad z rozhľadne-okraj Mníška.jpg
SZ pohľad z rozhľadne-okraj Mníška.jpg 298.43 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Rozhľadňa na Kloptani
Drevená rozhľadňa s núdzovým bivakom na Kloptani.jpg
Drevená rozhľadňa s núdzovým bivakom na Kloptani.jpg 423.97 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Oblasť Kojšovky
Kojšovka a vrchy okolo Perlovej doliny.jpg
Kojšovka a vrchy okolo Perlovej doliny.jpg 316.08 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Okolie Gelnice cestou na Kloptaň po zelenej
Pohľad na Hnilecku dolinu cestou na Kloptaň.jpg
Pohľad na Hnilecku dolinu cestou na Kloptaň.jpg 295.6 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Pokračovanie zjazdu do Mníška-po zelenej TZ
Pokrčovanie zjazdu-miernejšia čast-po zelenej.jpg
Pokrčovanie zjazdu-miernejšia čast-po zelenej.jpg 326.38 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: Pokračovanie zjazdu do Mníška-po zelenej TZ
Pokrčovanie zjazdu-miernejšia čast-po zelenej.jpg
Pokrčovanie zjazdu-miernejšia čast-po zelenej.jpg 326.38 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Komentár súboru: Začiatok zjazdu z Letiska do Mníška,nižšie sa napája na zelenú, ale načo odtiaľ zjazdovať
začiatok zjazdu z Letiska.jpg
začiatok zjazdu z Letiska.jpg 475.48 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil kucharik dňa 11.04.2010 - 21:13:39, celkovo upravené 2 krát.

11.04.2010 - 21:03:44
00
Kua, mrzol mi internet, zato tá duplicita dvoch fotiek, soráč :lol:
11.04.2010 - 21:06:35
00
Z Kloptane(a) - neviem či je to ten Kloptaň, alebo tá Kloptaň je to cele jazditelne az do Mniska, ja som tam minuly rok zjazdoval s deckom v sedacke a v pohode - akurat som asi v polke uvaril brzdy, tak sme museli chvilu chladit.
p.s.
fotky su z hrebenkovky KOSICE - Kojsovka - Kloptan - Mnisek - Stara voda

Prílohy:

kojsovka.jpg
kojsovka.jpg 59.96 KiB thumb_up0thumb_down

konecne vidim.jpg
konecne vidim.jpg 88.9 KiB thumb_up0thumb_down

na kloptan.jpg
na kloptan.jpg 104.23 KiB thumb_up0thumb_down

rozhlad na Klopt..jpg
rozhlad na Klopt..jpg 69.78 KiB thumb_up0thumb_down

zjazd do Mniska.jpg
zjazd do Mniska.jpg 99.88 KiB thumb_up0thumb_down

12.04.2010 - 09:54:32
00
Z Kloptane(a) - neviem či je to ten Kloptaň, alebo tá Kloptaň


Toto nikdy neviem ani ja :D
Takže vyjadril sa kompetentnejší, len k aktuálnej situácii, pár padnutých stromov tam teraz je, ale snáď ich v dohľadnej dobe odstránia a tie vymleté rigoly sa eróziou počas sezóny zarovnajú :y:
Už dlhšie ma láka hrebeňovka Kojšovka-Kloptaň po červenej magistrále, len som to ešte nespácha, snáď túto sezónu :)
12.04.2010 - 10:27:36
00
keyboard_arrow_up