Prešovčania mal by niekto záujem prejsť Levočské planiny z Levoče do Prešova zajtra 14.10.2007 ?
Trasa vedie z Levoče z Mariánskej hory cez Uložu, Krúžok,Pavľany,do Oľšavice.
Ďalej cez Bišár ,Striebornú horu do Nižného Slavkova. V prípade pekného počasia sú odtiaľ nádherné
výhľady na Spiš, Vysoké Tatry, Levočské hory a Branisko. Je to asi 35 až 40km po teréne. Do Levoče by sme sa
dostali vlakom z Prešova do Spišskej odchod o 8:02. Zo Spišskej asi 10 km asfalt do Levoče. Z Nižného Slavkova
do Prešova asfalt asi 50 km. Možno by mal záujem aj niekto s Košíc odchod rýchlika Dargov o 8:18. Návrat
do Košíc je možný z Lipan vlakom.
Ak má niekto záujem ozvite sa!
13.10.2007 - 11:34:59
00
Mnohi presovcania uz na zajtra program maju: http://www.sck-saris.sk/?strana=akcia&aid=18
13.10.2007 - 12:44:34
00
Mnohi presovcania uz na zajtra program maju: http://www.sck-saris.sk/?strana=akcia&aid=18

Viem o tom ale minulý týždeň bola Lajoška teraz toto a mám taký ciťák, že pre počasie to je posledný termín kedy sa to dá ešte tohto roku na biku prejsť. V tomto ročnom období je to jedna z najkrajších trás aké poznám.
13.10.2007 - 15:06:37
00
Prešovčania mal by niekto záujem prejsť Levočské planiny z Levoče do Prešova zajtra 14.10.2007 ?


To vyzera velmi zaujimavo. Zajtra nemozem ale uvital by som zaznam z gps ak niekto bude robit alebo podrobnejsi popis - do buducna. D.
13.10.2007 - 16:49:27
00
Prešovčania mal by niekto záujem prejsť Levočské planiny z Levoče do Prešova zajtra 14.10.2007 ?


To vyzera velmi zaujimavo. Zajtra nemozem ale uvital by som zaznam z gps ak niekto bude robit alebo podrobnejsi popis - do buducna. D.


Buhužiaľ z gps asi nebude nič vyzerá to tak, že pôjdem sám, v Prešove je
akcia SCK ukončenie sezóny. Ak by bolo jasné, že bude na budúci týždeň
pekne tak by som to presunul ale predpoveď nie je veľmi priaznivá.
Táto trasa je veľmi zaujímavá a dá sa pokračovať z Nižného Slavkova do
Vyšného Slavkova tam znova do terénu prejsť nad Lačnov , ďalej popod Bachureň smerom na Dubovické žliabky a ďalej do Sabinova. Zo Sabinova nad Ražňany znova do terénu až do Župčan a odtiaľ sa dá prejsť na Kvašnú vodu na lesnú trasu z Prešova do Košíc. Tak by sa otvorila celkom parádna terénna magistrála z Levoče až do Košíc. Keď budem mať za dlhých zimných večerov čas tak hodím mapy na fórum.
13.10.2007 - 20:07:21
00
Táto trasa je veľmi zaujímavá a dá sa pokračovať z Nižného Slavkova do
Vyšného Slavkova tam znova do terénu prejsť nad Lačnov , ďalej popod Bachureň smerom na Dubovické žliabky a ďalej do Sabinova. Zo Sabinova nad Ražňany znova do terénu až do Župčan a odtiaľ sa dá prejsť na Kvašnú vodu na lesnú trasu z Prešova do Košíc. Tak by sa otvorila celkom parádna terénna magistrála z Levoče až do Košíc. Keď budem mať za dlhých zimných večerov čas tak hodím mapy na fórum.


Apage satanas! Nebude to potom uz trocha dost kilometrov? Skusil som hodit do Skoda routeplanner Levoca Presov Kosice - dalo 105 km a ak by to tahalo az k Sabinovu tak to bude este viac. Ale aj tak si z toho nieco vyberiem vyzera to zaujimavo.
13.10.2007 - 20:19:30
00
Táto trasa je veľmi zaujímavá a dá sa pokračovať z Nižného Slavkova do
Vyšného Slavkova tam znova do terénu prejsť nad Lačnov , ďalej popod Bachureň smerom na Dubovické žliabky a ďalej do Sabinova. Zo Sabinova nad Ražňany znova do terénu až do Župčan a odtiaľ sa dá prejsť na Kvašnú vodu na lesnú trasu z Prešova do Košíc. Tak by sa otvorila celkom parádna terénna magistrála z Levoče až do Košíc. Keď budem mať za dlhých zimných večerov čas tak hodím mapy na fórum.


Apage satanas! Nebude to potom uz trocha dost kilometrov? Skusil som hodit do Skoda routeplanner Levoca Presov Kosice - dalo 105 km a ak by to tahalo az k Sabinovu tak to bude este viac. Ale aj tak si z toho nieco vyberiem vyzera to zaujimavo.


Samozrejme nie je to asi na jeden záťah ale dá sa to jazdiť po úsekoch alebo ako dvojdňovka s ubytovaním napr. Renčišov Buče , Lipovec alebo Holcia v Dubovici. A ak by sa našli maníci ,ktorý by to poznali z
Levoče ďalej na západ smerom na Poprad ,Vysoké Tatry atď. tak by to mohla byť celkom pekná tour a ak by to bolo ešte aj vyznačené ale to je asi science fiction
13.10.2007 - 20:53:42
00
mohlo by sa to zorganizovať neskor možno vyjde počasie
16.10.2007 - 20:18:34
00
Ja som to v nedeľu prešiel sám, chlapci predpovední sa trochu sekli v počasí.
Slnko striedali snehové prehánky ,bolo pomerne chladno ale bol som na to oblečený. Stúpania ma dostatočne zohrievali a nádherné výhľady ma nechávali zabudnúť na vietor a chlad. Aj ked hore už boli zbytky snehu terén nebol rozmočený. Až na druhú polovicu zjazdu do Slavkova kde je dažďami vymytá cesta je celá trasa zatiaľ super zjazdná. Ovcami vypasené planiny nemajú chybu, mal som dojem že jazdím po golfovom ihrisku. A slnkom zaliata Strieborná lúka s výhľadom na masív Braniska bola na záver bonusom celej trasy. Ak by sa súčasný stav počasia ešte udržal tak by sa to dalo prejsť ale predpoveď na víkend a ďaľšie dni nie je veľmi priaznivá.
Ja túto trasu chodím aj pešo a v zime na bežkách.
17.10.2007 - 09:26:12
00
keyboard_arrow_up