Zdravím riderz.
Už dlhšie mi myseľ zapĺňa jedna malá myšlienka, a kvôli tomu sa nemôžem poriadne sústrediť na iné dôležitejšie veci :D , tak mi musíte pomôcť. Ako rodený Žilinčan, odroscený v strmých ihličnatých lesoch, večne sa tam vracajúci, si po roku na Cerovej dráhe pri Bratislave neviem zvyknúť na to, že v okolí Žiliny nie je žiadny MTB trail.

Mali by ste bikeri zo Žiliny a blízkych chotárov záujem spraviť prvý legálny namakaný MTB trail v Žiline? Jasné, že by to nebolo v mestskom lesoparku, ale v blízkych horách, tak nech sa prosím dedinčania nehnevajú, že ich pchám do Žiliny :) .

Vyzeralo by to asi tak, že by sme sa 2 mesiace hádali o lokalite, náročnosti, dĺžke (lebo aj na veľkosti záleží :) ), prevýšení. Potom by sme asi pol roka až rok zháňali povolenia. A potom by sme asi 2 roky robili samotný trail. A skončilo by nás 2x menej ako začalo. Čo vy na to? Samozrejme zadarmo, chodilo by sa tam aj po práci, ale hlavne cez víkendy, ženy by nám to vyčítali ešte viac ako to, že chodíme jazdiť, a celkovo by sme v tom utopili dosť veľa času, ale ten pocit keď sa vydrbete na vlastnom traili ..... to je naozaj na nezaplatenie ;) :D .

Tak čo vy na to? Bola by ochota, alebo stačia lesné cesty a turistické chodníky s agresívnymi zberami čučoriedok? :)
03.08.2010 - 18:46:19
00
tak lakavo si to popisal ze by som sa aj pridal :-D
03.08.2010 - 19:39:40
00
Rozsirit ten kusok pod Chatou pod Suchym vrchom , tak to by bola parada :inlove: .. akurat neviem, kto by sa tam stale chodit stverat :lol: .. btw, stavat trial v Ziline to nie len okopavanie , ale aj neustale boje s :hug: :hug: :hug: .. neviem, neviem |(

ps: inak sa tomu da pomoct tak, ze budes trvalo byvat v BA :D
03.08.2010 - 20:53:50
00
Velmi rad sa pridam :handshake:
03.08.2010 - 23:49:07
00
Ja som rozhodne ZA. :y:

Niečo som už staviať začal dávnejšie, no zostalo to tak, to je však o inom.

Medvede nie sú problém, max. tak výhovorka. :)
04.08.2010 - 00:18:47
00
aleved, ked som bol onehda na stretku vo Varine, tak tam nad Lysicou a Vadicovom boli celkom pekne chodnicky, niektore uz vtedy mali C-ckove oznacenie.......
to bolo tusim pred dvoma rokmi vtedy som si vravel, ze tam musim prist castejsie a uz sa mi to nepodarilo :$
ako vyzeraju teraz???
04.08.2010 - 08:19:40
00
Vyzerajú stále dá sa povedať rovnako, akurát ten nad Vadičovom už je oficiálne cyklotrasa. A Oďo Ďurčanský sa oň aj staral, raz sme ho stretli, keď ho prekopával.
A čo sa týka toho singletracku, tak ideálne by bolo využiť staré lovecké chodníčky a tie nejak obnoviť. V okolí je ich mnoho a niektoré sme už aj preskúmali, však Katko :D
04.08.2010 - 08:25:58
00
njn :$ ale tak to je v končinách pre bežného smrteľníka nedostupných :D
04.08.2010 - 08:26:59
00
No len, aby som Ťa tam Iceman na tých "loveckých" chodníčkov aj nenačapal, lebo bude zle :wasntme:
04.08.2010 - 11:17:26
00
Medvede nie sú problém, max. tak výhovorka. :)

Ani :hug: s motorovou pilou ? :D
04.08.2010 - 11:24:19
00
A mali by ste viac záujem o plynulý XC trail s peknými výhľadmi a pod, alebo o niečo "hravejšie" smerom dole aj hore? Prípadne nejaké malé trvácne preliezky na spestrenie ?
04.08.2010 - 20:47:18
00
Myslim, ze vacsine ludi by sa pacilo nieco ako je okolo Vretena alebo nad Ovciarskom, takze skor XC bez nejakych vacsich skokov a preliezok (tie v okoli aj tak moc nevydrzia).
04.08.2010 - 20:57:21
00
suhlasim so Zigom :y: skokov prekazok tu v okoli mame dost ;)
05.08.2010 - 11:31:41
00
Vyzerajú stále dá sa povedať rovnako, akurát ten nad Vadičovom už je oficiálne cyklotrasa. A Oďo Ďurčanský sa oň aj staral, raz sme ho stretli, keď ho prekopával.
A čo sa týka toho singletracku, tak ideálne by bolo využiť staré lovecké chodníčky a tie nejak obnoviť. V okolí je ich mnoho a niektoré sme už aj preskúmali, však Katko :D


Mohol by si mi blizsie urcit trasu toho singlika? Velmi ma to zaujima. Minule som "zabludil" do Vadicova, tak by ma to zaujimalo. Diik.
05.08.2010 - 22:25:35
00
Ja som za niečo hravejšie smerom hore aj dole ... najlepšie by boli aj nejaké skoky, s možnosťou obídenia. ;)
05.08.2010 - 23:47:51
00
keyboard_arrow_up