Chystam sa zajtra na pojazd po zobore ale neviem o ziadnych dobrych zjazdoch v tom okoli.
Bol som tam len raz a to na 1,5 po ceste .
Preto sa vas chcem opytat na nejake dobre zjazdy zjazdne na HT najlepsie by bolo keby tie trasy boli napr. po znacenych turisti. cestach alebo zacinali a koncili pri niecom znamom aby som sa tam nestratil.
Uz som sa asi moc rozpisal jednoducho napiste trasu z nitry alebo z drazoviec odkial mam ist hore a kade sa spustit dole THX
14.08.2007 - 11:12:58
00
no, priprav sa, ze si poriadne precvicis techniku :)

a odkial chces prist? na zobor sa na biku najlepsie dostanes asi po klasickej turistickej od liecebneho ustavu(sem-tam budes tlacit, mozno aj viac, zavisi podla tvojich schopnosti). no a potom mozes ist na drazovsky kostolik - co je celkom v pohode zjazdik alebo smerom na zibricu(neviem ako si zdatny, ale predpokladam tak polovica trate je tlacenie resp nosenie biku :) ) a odtial zo sedla pod zibricou sa dostanes napr do stitar takym zjazdikom celkom kludnym. a zo stitar mozes ist potom bud smerom na jelenec atd alebo zase zjazdom(este predtym musis prejst zo stitar do hrnciaroviec, ale to je v pohodicke) po asfaltke dole do mesta...vsak napis kebyze volaco
14.08.2007 - 14:20:21
00
myslim ze po cervenej az na tribec je uplne idealne :lol:
14.08.2007 - 16:22:27
00
moznosti je viac, ak ides zo solcian, tak nemusis ist az do drazoviec, ale do podhoran:
1)a odtial po zltej az na meskov vrch, kusok po neznacenej luke (alebo zelenej?) az sa dostanes na modru a po somarskej luke (modra) az hore na pyramidu pripadne zobor (netlaci sa)
2) odtial po modrej pripadne je tam usek aj po neznacenej (dost siroka lesna cesta) do sedla pod zibricou a odtial cervenou na zobor (tam sa aj tlaci, niekde aj pri zjazde)
3) drazovce hore na kostolik a odtial chvilu po neznacenej, ale pomerne frekventovanej neskor po modrej az k LU a tam je viac moznosti - po zltej na meskov vrch a dalej ako 1) (myslim, ze kusok sa tlaci) - modrou az hore, aj tam by si asi tlacil alebo neznacenou poza LU, kde sa netlaci a tusim sa neskor napaja na cervenu
a zjazdy ako hovoril pali pripadne 1) opacne
samozrejme lepsie je ukazat, ako popisat, aj by som sa podujal, ale zalezi od terminu, zajtra pravdepodobne nie
14.08.2007 - 21:25:46
00
3) drazovce hore na kostolik a odtial chvilu po neznacenej, ale pomerne frekventovanej neskor po modrej az k LU...


preco mam pocit, ze cela trasa z drazoviec po liecebak je znacena?
15.08.2007 - 12:38:44
00
to PaliG, je to mozne, priznam sa, ze som tie znacky neregistroval, preto som si asi myslel, ze tam nie su, v takom pripade by to mala byt modra turisticka znacka, ak sa nemylim
15.08.2007 - 13:37:30
00
dokonca je to tusim znacene ako cyklotrasa, takze v poho aj v septembri :)
15.08.2007 - 17:35:12
00
ano, okrem "cyklomagistraly" okolo rieky je to jedina znacena cyklotrasa v okoli nr...mam vsak taky pocit, ze ilegalne :)
15.08.2007 - 21:13:54
00
chlapi poradte co bude lepsi zjazd zo zobora na podhorany cez trojchotar alebo cez meskov vrch.
radsej by som bol za nieco kde sa dlhsie povozim a nebudem musiet moc zosadat z biku pri zajzde .
btw poradte aj ktora varianta bude lepsia smerom hore z podhoran na zobor.
17.08.2007 - 19:00:09
00
tak nakoniec sme zvolili po zltej na meskov vrch a odtial na zobor celkom dobry singlac to bol ale kratky a dost kamenisty.
18.08.2007 - 16:07:52
00
tam je kameniste vsetko :)
18.08.2007 - 16:33:25
00
tam je kratke vsetko :)
ale asi ste zvolili lepsiu variantu, tam tlacit nemusis vobec, na trojchotar som este nesiel vobec, neviem ci sa to da, skor do sedla pod zibricou
19.08.2007 - 07:41:18
00
fotky su tu : http://www.matejmojzes.sk/training/trai ... ningid=258
19.08.2007 - 10:29:28
00
ps no myslim ze tlacit treba iba posledne metre pod zoborom po zelenej to by asi nevysiel nikto mal som co robit dole a nie hore
19.08.2007 - 10:32:24
00
jasne, asi som to automaticky bral, ze idete na pyramidu, tam sa netlaci, inak, skoda tych km na asfalte...pomerne slusna cesta terenom vedie z podhoran cez zirany, jelenec, lefantovce, az do oponic a myslim, ze aj dalej, zial, nestihol som poradit, mali by ste aj viac nastupanych m aj nejake zjazdy...
19.08.2007 - 22:56:07
00
keyboard_arrow_up