Menil uz dakto v 55ke olej? Aky olej tam mam kupit kde ho kupim najlacnejsie?
posledný komentár: 30. 11. 2025 o 17:05
posledný komentár: 28. 7. 2025 o 8:44
posledný komentár: 26. 6. 2025 o 20:39
posledný komentár: 30. 11. 2025 o 17:05
posledný komentár: 28. 7. 2025 o 8:44
posledný komentár: 26. 6. 2025 o 20:39
Tie objemy olejov platia vo všeobecnosti, ak sa chystáš an výmenu pohľadaj pomocou googlu ... momentálne nemám po ruke k 55kám nič.
Tlmiaci olej nevymeníš, je tam natalkovaná patrona, ktorá je prakticky nerozoberateľná.
to od kedy?
mnozstva oleja si hladaj tu - podla rocnika a modelu, separatne podla lavej a pravej nohy
http://www.marzocchi.com/template/contenuto.asp?LN=UK&IDFolder=777
Oem 55R bude podla toho co som videl zvonku klasicka ssv damping takze v kazdej nohe plastova trubka zospoda opreta o negativnu pruzinu s priepustnym ventilom na spodku. Takze tlmiaci olej je zaroven aj mazaci. Odhadom 110-150ml, pri plne stlacenej vidlici s vybratou pruzinou zhruba 50-55mm od okraju nohy. Presne cisla ale radsej najst na stranke, ja som lenivy. Vyska hladiny jak u kazdej marz potom urcuje progresivitu konca zdvihu. Cim viac oleja tym vacsia.
Olej kupis bud u olejarov tlmicovy alebo v motorkarskych obchodoch 7,5wt.
edit: pisu tam L160 P200 ale je viac verzii, co mas
http://www.marzocchi.com/Template/contenuto.asp?LN=UK&idC=1689&IdFolder=777
Tieto natlakované patróny robí Suntour, vidlu som videl otvorenú, preto viem, čo píšem. Je to proste lacná OEM vidla.
http://media.photobucket.com/image/marzocchi%2055r/flyag1/IMG_2621.jpg
Zdalo sa mi ze prve 55Rky mali ale totiz open bath ako mala stara generacia (ssv ventil).Aspon to aj tabulka potvrdzuje. Zlom musel nastat asi niekedy na sezonu 08. Alebo som uz natolko osprosteny?
Ked som bol pri vymene zabehoveho oleja u jednej z prvych 55R tak po odobrati zatiek na nas ziralo nic, takze predpokladam ze to same jak u starych DJ ssv. Viac sa nepatralo, vylial sa stary olej, nalial novy a hotovo.
Pozeral som na to v shope cez pult a kecali sme u toho o inych veciach. Zrak mam horsi ale ziadne patrony tam neboli.