Zadrzat ho nemaju dovod. O zbrojak by ale mal prist, lebo jasne porusil niekolko paragrafov.
28.09.2021 - 18:06:31
00
šak mu zadržali zbrojný pas aj zbraň ... ;-]
28.09.2021 - 18:39:05
00
Pravidlo, pride isto o zb.preukaz na skusobnu do 10 r. Tak to je nastavene co viem. Musia to ale preverit .
28.09.2021 - 19:00:15
00
Kenai napísal:
Taka cedula by mala byt pre polovnikov.
Nieco v style pozri dva krat - oblast s vyskytom ludi.
Clovek 2 nohy diviak 4.
Ak vidis svetlo nejedna sa o diviaka zo svietiacimi ocami co ti ho dedo pri vine spominal, ale skor o cylistu alebo turistu.
Ak nemas prehlad o celej palebnej zone nemozes streilat.
Obraz z FLIR NIE JE dostatocne identifikovanie ciela!
Cez vegetaciu sa nestriela ani ked viem co v nej je.

A sup na kazdy posed. :headbang:


A mal som napisat, diviak nema ani kolesa....
img.joj.sk
https://www.noviny.sk/slovensko/633391-do-auta-v-ktorom-sa-viezli-deti-vletel-naboj-z-gulovnice-polovnik-tvrdi-ze-to-bola-nehoda-pri-vyberani-zbrane-z-auta?fbclid=IwAR0q2_Ora_3NFP3PovAm9DB672wLcyXiaaPImVrbYLjcfLUznTAcepH_n5o

Som zvedavy ako to dopadne, lebo ak dotickeho nezavru, tak to je dobry sposob ako sa vyvliect z pokusu o vrazdu ked netrafis. Ja som len nechtiac vystrelil.
01.10.2021 - 08:49:52
00
V každom prípade okamžité odobratie zbrojného preukazu....bo to výrazne porušil pravidlá o zaobchádzaní so zbraňou....
01.10.2021 - 13:29:23
01
Kenai pri vrazde musis mat umysel. Keby niekoho trafil, bude sudeny iba za zabitie/ublizenie na zdravi. Vid tento hajzel https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/526093-odvolaci-sud-kona-v-kauze-zabitia-filipinca-henryho-acordu/
01.10.2021 - 16:09:46
01
Mas pravdu samozrejme. ale v praxi umysel sa tazko dakozauje alebo vyvracia. Ak sa nenajde motiv tak tazko dokazes umysel. A na opak to, ze niekto najde motiv este neznamena ze bol umysel. Priklad. Ak zastrelim moju milovanu zenu mal som umysel, Nie, ale ma na moje meno zivotku a naraz je umysel na svete. A to ze som to urobil akoze pri cisteni zbrane je len moja sikovnost to kamuflovat za nehodu. A opacne ak nahodne zastrelim cloveka iduceho okolo len tak zo sportu, Ako mi dokazu umysel, ked som ho ani nepoznal ? Za to ze som vystrelil z okna ? To len tak trocha fikcie pre pobavenie. Pre mna accidental discharge (alebo podla nepresne nechceny vestrel) je ked si strelis pod nohy/do nohy pri manipulacii, do vzduchu z dlhej, do kuta v obyvacke ked si myslis ze je prazdna a nie je (ako nemenovany kamarat). Nie nieco hentake. To ze niekto necha nabitu nezaistenu zbran v polohe, kde sa moze pred usite dostat nahodne okolo iduca osoba a potom este pri manipulacii s nou stlacit spust a spachat neico hentake, je podla mna umysel. Umyselne porusovanie predpisov, ktore moze viest k usmrteniu nahodnej osoby. Preco? Neviem, ale nahoda vyzera inak.
02.10.2021 - 13:57:51
00
nie je pravidlom zaistovaci mechanizmus, tieto gulove zbrane su velmi jednoduche konstrukcie. Mozno ju aj natiahol niekde v lese, zabudol na to a vystrelila az pri zavadeni o spust v aute. To si realne viem predstavit.
02.10.2021 - 16:46:17
00
no, ale nehovori zakon toto ?

(8) Poľovník je povinný vybiť zbraň
a) po ukončení individuálnej poľovačky alebo po každom pohone na spoločnej poľovačke,
b) pri prekonávaní prírodných prekážok a pri vystupovaní alebo zostupovaní z posedov,
c) pri vstupe do obydlia, vstupe do intravilánu obce, ukladaní a preprave v dopravnom prostriedku,
d) pri prechode cez cudzí poľovný revír, ak tento zákon neustanovuje inak.
(9) Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so súhlasom a za podmienok, ktoré určí užívateľ tohto poľovného revíru.
02.10.2021 - 20:28:10
03
Ono je to jednoduché aj bez zákonov a nariadení. Len ch.uj naloží nabitú guľovnicu do auta. Zobrať zbrojak a aj zbrane. Nabudúce to môže. Dopadnúť horšie.
02.10.2021 - 20:33:58
00
nejako takto ? :D https://darwinawards.com/darwin/darwin1999-15.html
02.10.2021 - 20:39:59
00
jaaj more, ja som napisal len technicku poznamku a ako to asi prebehlo, jasne ze je to fas ako oči. Chodil som na turistiku s kamaratom, ktori tychto borovičkarov - poziciam si vyraz nemusi, takze poznam takmer vsetky ich povinnosti :-D raz som bol dokonca svedkom, ako sa takmer pustil do zeleneho muzika, - my sme vychadzali z lesa, on podisiel k nam, ze kde je zver, ci sme nieco videli a palicu mal uz v pohotovosti... jasne, ze sme videli hafo, ale to sa nestihol dozvediet
02.10.2021 - 20:41:29
00
Kenai ak ta niekto videl, ako mieris z okna s puskou na pleci, mame umysel. Ak si pri tom na kamere, alebo si den predtym v krcme vykrikoval, ako vystrielas tych co ci jazdia pred domom, mame umysel. Ak ta naopak videli, ako vytahujes pusku z kufra a vystrelila, umysel tam nebol. Detto ak sa dokaze, ze sa strela odrazila od steny, alebo vyletela z garaze cez zatvorenu branu, tak zjavne tvoj umysel nebol zabit niekoho v okoloiducom aute.
V tychto pripadoch ide o nedbanlivost


Podľa Trestného zákona je trestný čin spáchaný z nedbanlivosti vtedy, ak páchateľ:

a) vedel, že môže spôsobom uvedeným v Trestnom zákone porušiť alebo ohroziť záujem chránený Trestným zákonom, ale bez primeraných dôvodov sa spoliehal, že také porušenie alebo ohrozenie nespôsobí (tzv. vedomá nedbanlivosť), alebo
b) nevedel, že svojím konaním môže také porušenie alebo ohrozenie spôsobiť, hoci o tom vzhľadom na okolnosti a na svoje osobné pomery vedieť mal a mohol. (tzv. nevedomá nedbanlivosť)
02.10.2021 - 22:01:36
01
OK, OK.... mas pravdu, Len prax nebyva tak jednoducha. Vid priklad ked chlap zastrelil kamarata "vybitiu" zbranou zo srandy. Chcel ho vraj postrasit a ono to vystrelilo. Bol tam umysel ? Ak mu verime ze to bolo pokus o srandu tak nie. Ale ak mu neverime, bola to chladnokrvna premyslena vrazda. A svedkovia su tu v tomto pripade na nic.
03.10.2021 - 22:46:03
00
Iste, ideal je ked sa pachatel prizna a jeho vypoved sa porovna s dokazmi.
Priklad co uvadzas tiez vedia rozlusknut svedkovia, napr ak poculi ako sa pred vystrelom hadali, alebo videli ako jeden druhemu chodil za zenou alebo dlhoval peniaze atd atd. Ak sa ziadny motiv nenajde a tiez ani dokazy o umysle, uzavrie sa to ako neumyselne zabitie a dotycny si to aj tak odsedi.
04.10.2021 - 12:34:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up