Poľovnícke revíry na Slovensku sú ako chovné stanice, pravidelne sa v nich zver prikrmuje aj keď to nie je potrebné s cieľom, aby počty zveri boli čo najvyššie, aby bolo celoročne čo regulovať.

Presne tak. Vidim to vsade, kam sa v lese pohnem. Ale nebyvalo to tak, zacalo to takto narastat niekedy od roku 2007. Co je ale zaujimave, ze v zakone je explicitne (ak som to dobre precital) napisane, ze zver sa nesmie prikrmovat, okrem vynimky extra velkej zimy (vela snehu a dlho). Ale raz mi to niekto vysvetloval, ze zacne jeden v revire .. nanosi zradlo, zacne mu tam chodit zver, susedny revir je potom chudobny na zver, tak zacne aj ten krmit a uz to ide. Prenajom polovnych revirov je ta pociatocna zloba.
01.12.2014 - 10:22:21
01
u nás je to to isté, kedykoľvek v roku idem okolo nejakého krmelca, tak tam čosi majú. napríklad minulý rok si podľa mňa absolútne nevyžadoval prikromovanie, keďže ani nebol sneh a ani nemrzlo. najhoršie je aj tak to že tú zver vábia na tú stravu, keď vyklopia za tatru silážu na lúku. a kto niekedy išiel okolo silážnych jám, tam vie akú to má výraznú arómu.. mám dojem že je aj zakázané poľovať na zver ktorá sa kŕmi pri tých krmelcoch. akože nebudem tvrdiť že to u nás robia, lebo som ich pri tom nevidel, ale verím tomu, že ten siláž by tam nevozili len tak.., navyše keď majú v jeho tesnej blízkosti dva posedy..
01.12.2014 - 11:10:05
01
scontent-b-vie.xx.fbcdn.net este aby sme sa teperili niekde za zverou, nebodaj este do kopca. navezieme repu 20m od posedu a ked nieco pride hrdinsky to skolime. - sveraz narodniho lovu.
01.12.2014 - 14:49:14
00
20m je vela .. byva aj 10m, sak istota je istota :D .. jeep vedla posedu :lol:
01.12.2014 - 14:52:56
01
A o tom to je, pri krmelcoch sa lovit nesmie. Preto sypu zradlo kusok od konca hlavne aby mu nevadilo slnko, vietor fukal spravnym smerom a ked trafi aby zver padla kusok od auta.
Potom si povedia, ze su Lovci.
V telke som pozeral dokument z alp kde lesnik cca 14 dni sledoval cez spektiv stado , vyselektoval kus nevhodny na chov a potom prisiel s lovcom. Lesnik monitoroval cez dalekohlad, urcil vyselektovany kus a nez sa lovcovi podarilo strelit stado nieco vyplasilo a bol koniec, vlastne ho potom dostali inokedy ale toto ja povazujem za lov.
Lenze u nas nemame alpy, zato mame nenazranych "lovcov" co kludne daju dole chovny kus lebo prave isiel okolo.
01.12.2014 - 17:00:41
01
alpy by som moc za priklad nedaval, tam vykynozili vsetky medvede, aby nezabijali dobytok a neplasili turistov.
raz sa im Slovensko ponuklo, ze im nejake moze dat zadarmo, lebo ich mame premnozene, a rakusaci nas vysmiali ze ci nam uplne nej*be
01.12.2014 - 17:47:36
00
Tak oni tam uz nemaju ani lesy poriadne, kde by sa chudak maco schoval ..
01.12.2014 - 17:48:56
00
to si urcite nemyslim, alpy su obrovske a nie vsade su komunikacie a turisti ci lyziari. uz aj mensie hory vedla alp (rax, schneeberg...) su dost velke a divoke na to aby sa tam zmestilo zopar medvedikov
01.12.2014 - 17:55:55
00
zmestia sa kade tade, ale dobrovolne ich veru nechcu
01.12.2014 - 18:06:14
00
ja tiež pridám nejakú fotku, nech to tu nevyzerá že ich tu ohováram bez dôkazu, takto "zakŕmujú" u nás, sem tam im tam aj nejaké mäso hodia, skvostný pohľad pre citlivejšie povahy..

Tá ich lenivosť prišla podľa mňa najmä s tým ako má každý ten terénny vrak, ľahšie tým aj vozia to krmivo a ešte im to umožnilo aj viac pytliačiť. kedysi keď niečo strelili, tak sa potrebovali viacerí zorganizovať aby to odniesli, dnes si to sám strelí, autom príde až k tomu, ak sa nedá tak si to na navijaku pritiahne a je samostatný, takže nikto o ňom ani nevie a nemusí nič hlásiť hospodárovi.

Prílohy:

DSC_0057.jpg
DSC_0057.jpg 362.68 KiB 1 thumb_up0thumb_down

01.12.2014 - 18:14:13
00
to si urcite nemyslim, alpy su obrovske a nie vsade su komunikacie a turisti ci lyziari. uz aj mensie hory vedla alp (rax, schneeberg...) su dost velke a divoke na to aby sa tam zmestilo zopar medvedikov

Ale akosi tam chybaju stromy. Je to cele jedna velka holina :)
01.12.2014 - 18:16:03
00
vrchne casti nad 1600-1700 metrov ano, ale vsade nizsie su rozlahle lesy.
01.12.2014 - 18:18:11
00
Nam sa EU montuje do vsetkeho tak treba dat na vyber, bud zoberu medvediky co su tu premnozene alebo ciganov co su tu tiez premnozeny. Ale ciganov len tych neprisposobivych ty slusny su chovny. ;)
01.12.2014 - 18:40:35
00
Neviem preco kamaratom polovnikom nedoprajete - taky následník tronu Frantisek Ferdinand skolil za život 270.000 ks zverov po celom svete, vcera bezal o nom dokument v TV. Paradoxne sa ocitol sam medzi ulovkom aj manželkou..
Inak mam znameho polovnika a je to tak ako pisete , prikrmuje aby si zastrielal. Ako je rok dlhy, tak jeho rodina maso nekupi...
01.12.2014 - 19:43:44
00
radsej nechodte na Maltu, 400 000 obyvatelov a z toho 15 000 polovnikov :D
01.12.2014 - 19:58:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up