prevrátim naruby a periem v práčke spolu s uterákmi... prvý výjazd má voda ešte takú mentolovú príchuť po prášku ale inak pohoda...

ale aj Savo nie je zlý nápad....
01.07.2009 - 20:44:41
00
Ak sa ti raz niekam pleseň dostane, tak pomáha len tvrdá chémia. Stačí, aby ostalo pár spór a po naliatí sladkej vody sa množí ako besná...


Vodovody, studne, nadoby na vodu, ktore sa po starocia pouzivali, hrnce, flasky, pohare ... netusim co vsetko este je ohrozene plesnami srovnatelnym sposobom. Zajdite si do vinneho sklepa a pozrite ako sa pracuje s hadickami, kostovackami ...
A napriek tomu ludstvo prezilo. Netreba byt az prilis haklivy. Pred par generaciami sa 90% populacie kupalo len sobotu (cela rodina v jednej vode) a o umyvani ruk sa uvazovalo snad len po kydani hnoja. Treba sa len snazit minimalizovat rizika ale bez ponarania sa do extremov.

Vacsina hygienickych poziadavok je len vysledkom zapasu vyrobcov cistiacich prostriedkov a zakaznika. :P :P :P
01.07.2009 - 20:48:41
01
Ano a potom stavali morove stlpy tym co zomreli.
Ja som raz spravil taku blbost, ze som si do camelu dal kofolu, na druhy den som vycistil iba vodou a o tyzden som pri piti citil divnu pachut. Hadica bola skôr tmava ako priesvitna, ale silna chemia to vyliecila. Totizto taka voda sposobuje hnacky a zaludocne problemy. :wink:
01.07.2009 - 20:59:29
00
Trocha morbidne, ale ak by to bolo ako pises, tak by museli morove stlpy stavat kazdy mesiac a baca s honelnikmi by poletovali so spustenymi gatami, bo skoda casu na vytahovanie ... Nic netreba prehanat - samozrejme, aby sme sa vratili ku camelu, oplachnut pokial mozno teplou vodou. Samozrejme ked vidim nanos tak pouzijem Savo, ale hrozy z plesni, ktore boli spomenute hrozia len bikerom z prehnane sterilneho prostredia. Iste aj tebe sa stalo, ze si na ture vykonal vsetky stupne telesnych potrieb a potom az ta chytil hlad zobral do tych ruk chlieb zjedol a prezil.

BTW Zaujimavo to riesia arabi prava ruka je cista a pouziva sa k jedeniu (samozrejme rukou) a lava je necista a pouziva sa k utieraniu zadku. Nemusim snad zdoraznovat, ze ked najblizsia oaza s vodou na umyvanie je 500 km daleko tak je to celkom prakticke.
01.07.2009 - 21:11:10
00
Vsetci zrejme narazaju na to, ze sa mozno na tu hadicku preniesla farba z batohu. :evil:

toto ma fatk nenapadlo :D batoh je zeleny..
01.07.2009 - 21:33:45
00

S tým Savom máš pravdu mne to raz poradil jeden pán bez trvalého bydliska,ktorý si takto robí vodu na pitie keď si nevie ináč zohnať.Ale odkial berie na to Savo?..... :roll:


Výhodou Sava je,že on sa v tej vode rozloží na vstrebatelné beznásledkové čiastky
01.07.2009 - 21:45:58
00
Budem sa opakovat: tablety na zubne protezy hodene do vody v rezervoare. Od vecera do rana nepoznanie.
01.07.2009 - 22:07:54
00
Je síce pravda, že za posledné roky urobila medicína taký obrovský pokrok, že už každý človek je chorý...
Na druhej strane, neviem či to množstvo napríklad alergikov je len výsledkom pokroku medicíny, alebo aj tým, že do seba hádžeme rôzne umelé hmoty, ktoré sa našim organizmom nepozdávajú a nevedia ich zvládnuť.

Pišta, naši predkovia to možno nepreháňali s hygienou, ale aj priemerný vek bol o hodne kratší. Alebo inak - koľko našich predkov chlípalo sladkú vodu z camelov?

Výhodou Sava je,že on sa v tej vode rozloží na vstrebatelné beznásledkové čiastky

Si o tom presvedčený? Škoda, že sa tu už dávno neukázal pán docent plutvonožec. Ten má možno úplne iný názor.
01.07.2009 - 22:28:23
00
Na tom čo napísal Jashnim o Save niečo bude, ak to tom pise aj výrobca . Ale ak zoberiem objem camelu tak ... :roll:
07.07.2009 - 22:12:55
00
Prave som cistil vak opat Savom. Este tam neboli viditelne znaky plesne ale uz bol z vnutra trocha slizky aj po vyplachnuti horucou vodou. Dal som troska Sava a horucej vody, poriadne pomixoval, vyplachol a je ako novy. :D
07.07.2009 - 23:13:04
00
Savo a saponat na riad klasika,lebo nic lepsie neexistuje ! :idea: :lol:
07.07.2009 - 23:19:37
00
Páni toto sa mi spravilo v hadici. To je už pleseň však. Ako to odtiaľ do stanem?

Prílohy:

IMG_0127.JPG
IMG_0127.JPG 31.61 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2009 - 08:40:24
00
ako pise jfab vyssie-tabletky na protezy.Hodis 1-2 do napoly naplneneho camelu a nechas postat cez noc,rano poriedne povyplachovat horucou vodou a mas to :) nezabudni nechat hadicku(uzatvorenu samozrejme) visiet pod camelom,nech sa tam tie tablety po rozpusteni dostanu.
11.09.2009 - 08:47:38
00
Tie tablety mozu byt good,skusim vyskusat. Ja som hadicu aj vak cistil doteraz "wc cistic gel" vydenzifikuje, odstrani vodny kamen, aj plesne... Obcas ho dam len do hadicky a po cca 30-60 min vyplachnem. odstrani vsetko. Vyhoda, ze ho skoro vzdy mame doma co sa o save povedat neda, ale aj ten som skusal a sajrajt tam ostal. Pred naplnenim som ho este raz vyplachol. Po prvom naplneni iontakom mal taku cocacolovu prichut.
11.09.2009 - 09:01:47
00
Hentakú zasratú hadicu nezvyknem mať,ale keď už je asi z polovice taká,tak na na koniec drátu namotám vatu párkrát ju prebehnem hore dolu a je ako nová,vyzerá to že tak budem asi musieť urobiť hneď zajtra keď tak pozerám na tú moju :P
11.09.2009 - 19:30:28
00
keyboard_arrow_up