Bez problémov som používal Savo, nič netrebalo drhnúť, všetka černota a slizkosť zišla sama. Nechal som ho pôsobiť tak jeden deň, potom vyliať a napustil som tam nejaký sirup, malinovku a podobne, aby to chytilo normálnu chuť. A žijem. :) Kvôli takémuto čisteniu už preto nepoužívam rezervoár ale flašu s hadičkou.

Ja som raz to savo skúšal. Celkom to fungovalo, len jeden výjazd som mal pocit, že pijem savovú limonádu :|
09.03.2009 - 09:31:14
00
... Idealny by bol Hydrapack v kombinacii s naustkom od Camelu. Niekto to spominal, ze sa mu to podarilo. Je tam rozny priemer hadicky. AKO?

:idea: Nepoznam detaily Hydrapacku, ale ak ma hadicka mensi priemer nez naustok, pomaha strcit koniec hadicky na chvilu do vriacej vody a nasunut na naustok.

...skôr mám výhradu k tomu novému uzatváraniu od Hydrapaku...tie plastové lamely čo sú tam nalepené a nasúva sa na ne tá modrá lišta sa mi čoskoro odlepia... :roll:

Dlhodobo odporucam vaky Source (Deuter). Su celkom cenovo pristupne (voci Camelbaku), zatvaranie mi uz roky funguje perfektne a tesni (na rozdiel od Camelu) a vojde dnu ruka na uplne vysusenie utierkou po preplachnuti (z casu na cas pouzijem vatovy tampon do spojov/rohov, ked sa tam nazberaju zvysky z iontaku). Ak sa vak po pouziti a preplachnuti vytrie do sucha, ziadne pliesne sa ho nechytaju. Naustok (Camel) je problem - zo zahybov sa pliesen neda vycistit ani vatovym tamponom, ani sofistikovanejsim sposobom ( :wink: vata namotana za zahnutu uzku zubarsku pinzetu). Nepomaha ani Savo, ocot, kyselina citronova, ..., silikon je proste porezny. Na hadicku pouzivam DIY vyterak na sposob puskoveho s kuskom flanelu prestrceneho na konci.
09.03.2009 - 10:16:26
00
peter ja s tým hydrapakom nemám žiadny problém...len sa po stranách odlepili tie lamely, tak to dám reklamovať...systém samotný je takmer totožný ako na tom source/deuter rezervoári...čo sa týka koncovky camelu...pravidelné čistenie vatovou tyčinkou nedá plesniam žiadnu šancu...gumový náustok dám dole pre lepší prístup a to kolienko s uzáverom tiež poriadne prečistím...
09.03.2009 - 10:31:46
00
...čo sa týka koncovky camelu...pravidelné čistenie vatovou tyčinkou nedá plesniam žiadnu šancu...

... pravidelné čistenie naustku som zanedbal :( (akosi sa mi nechcelo vzdy stahovat dole gumicku), a potom to už nešlo vyčistiť...
09.03.2009 - 10:42:41
00
no aj ja som to zanedbal prvý krát... :oops: potom som si kúpil nový a poznajúc následky ho čistím pravidelne...rovnako to bolo aj s tým prvým rezervoárom od hydrapaku...tam sa ale ten bordel zvykol tvoriť práve pri tom suchom zipse a to už sa čistí horšie...origo 3l camel používam len pri pešej turistike do deuter-u a ten je v podstate bez chybičky... :arrow: vždy je to len o tom či je človek lenivý to po použití očistiť... :mrgreen:
09.03.2009 - 10:46:48
00
A robi sa plesen aj ked sa to da poriadne vysusit?

A otazka - davate si aj humus teda iontak do vaku? Ja som si kupil Hydrapak len niekedy na jesen teda som ho mal zo 3 krat a len naplneny vodou - inac paci sa mi system, ze sa to da prevratit a tak pekne umyt a zavesit na vysusenie - preto sa vlastne pytam ci aj po poriadnom presuseni sa tam moze spravit plesen....
09.03.2009 - 11:18:52
00
ja tam iné ako ionťák ani nedávam... :wink:
09.03.2009 - 11:41:22
00
Ja tiez nie :wink:
Ak sa poriadne presusi, plesen sa robi ovela pomalsie, aj to len v zhyboch, kde zostanu zvysky iontaku a opatovnym zvlhcenim sa tam zrejme zacne mnozit. Pomaha vycistenie zhybov z casu na cas vatovymi tamponami.
09.03.2009 - 13:04:06
00
Naustok (Camel) je problem - zo zahybov sa pliesen neda vycistit ani vatovym tamponom, ani sofistikovanejsim sposobom ( :wink: vata namotana za zahnutu uzku zubarsku pinzetu). Nepomaha ani Savo, ocot, kyselina citronova, ..., silikon je proste porezny.



Skúšal si neriediť to savo (resp. len mierne)? Pokiaľ je to klasické, s chlórnanom, tak myslím že pleseň musí ísť dole, netreba to veľmi riediť.
09.03.2009 - 13:18:10
00
ja len poriadne preplachnem cistou vodou a zavesim aby to odtieklo do vnutra nieco este strcim aby boli steny od seba vzdialene a je to....ziadna plesen sa este neobjavila...pouzivany od aprila08
09.03.2009 - 13:28:38
01
Skúšal si neriediť to savo (resp. len mierne)? Pokiaľ je to klasické, s chlórnanom, tak myslím že pleseň musí ísť dole, netreba to veľmi riediť.

Myslim, ze som skusal aj neriedene. Problem je v tom, ze ta plesen je tak zazrata do porov, ze aj ked sa tam dostanem zubarskou pinzetou s vatou a sucham ju mechanicky, nejde prec.
09.03.2009 - 14:49:14
00
Ja ho cistim pudrom na protezy od kedy som ho ukradol babke. Potom som jej vzal aj take sumive tablety na protezy a ziaden problem s nim nemam. Akurat ked sa dobre nevyplacha tak ma na vyjazde taku divnu chut :P
09.03.2009 - 18:06:53
00
Obdivujem všetkých, ktorým nevadí používať splesnené veci... Nič lepšieho, ako spóry plesní nemôže pre váš organizmus byť. Nezistíte to rýchlo, ale za pár rokov (možno desiatok) sa vám váš organizmus poďakuje. Totiž, nie z každej plesne sa dá vyrobiť penicilín, niektoré majú skôr opačný účinok.
Dovidenia na patológii, priatelia...
09.03.2009 - 20:34:38
00
už som to tu raz spomínal, ale nechce sa mi to hľadať - obyčajný špagát (ja používam taký na balkón na prádlo) na konci spraviť dvojitý resp. trojitý uzol (podľa hrúbky hadice), pekne dva uzlíky za sebou cca 5 cm, prepchať suchou hadicou!!!! vytiahnuť voľný koniec z druhej strany, napustiť vodu a pomaly ťahať. by ste sa divili aké veci by aj z tej na pohľad čistej hadice vyšli. 8) Patent pending.

Ja som robil to isté v kombinácii niť + tičinky do uší hadica vyzerala čisto ale tie tičinky teda nie :lol:
Ja vzdy rezervoar prepláchnem vodou aj hadicu potom sa snažim čo najviac vody dostať von potom ho nafuknem vzduchom a nechám tak :D. Zatial vzdy bol zvnútra suchy a plesninu ani nič podobné som nezahliadol.
09.03.2009 - 21:02:58
00
No čítam tu o sušení a čistení a tak ma napadlo - umyť a nechať vodu vo vaku... čo vy na to????
09.03.2009 - 21:13:29
01
keyboard_arrow_up