Nazdar lidi, chcel som sa spytat na nejake vase rady alebo podnety ako jazdite na tom jesennom listi, na co si davate pozor ako brzdite a tak ???

uz som sa dvakrat vysypal, sice nic dramaticke ale predsa len boli to zbytocne paady...

vsimol som si, ze predna brzda ma na listi asi taku ucinnost ako na lade...takze brzdim iba zadnou a co vy ???
09.11.2005 - 12:03:52
00
aj ja si teraz radsej pomaham zadnou codim len po cestach ktore poznam a viem predpovedat ked ma co asi bude cakat.a drzim volant pevne v rukach:-))))
09.11.2005 - 13:30:35
00
maxxis swamthing 2,35 zakusuju sa jak hovado. pustaju len ked je toho listia az az moc na kope. a bezva jazda po asfalte :-)
09.11.2005 - 15:20:59
00
Veeelmi opatrne. :)
09.11.2005 - 15:59:46
00
vidim ze geroy presunul diskusiu o listi sem :) ...ja teda s listim ziadny problem nemam, jazdi sa na nom makkucko a na suchom sa brzdi este vcelku v pohode, kedze sa vzdy nazbiera pred koleso a v podstate brzdis na hline, horsie je to s mokrym, zhnitym a pod....jasne ze v technickych pasazas moc prednu pouzivat netreba, ale inak to na nom fici krasne, lebo neriesis kazdy suter a nechas to na vidlu, tuto hore v Karpatoch su tie lesne cesty a chodniky celkom v pohode, takze vela prekvapeni som tam nenasiel :)
09.11.2005 - 18:32:59
00
listy lubim... raz som isiel z cermaka na hubalovu boli tam kolaje po traktoroch a tak sem tam som mal listy asi tak do metra... paradica len sa to potom dostalo medzi kolecka zadneho prehadzovaca... a to uz sranda nebola... normalne som zablokoval cely chod retaze. sem tam sa mi zadari treba uznat :-)
09.11.2005 - 19:59:26
00
quido, to sa ti tam dostalo kolko listia? taq o takom som este nepocul... mne sa tam vzdy dostane len zopar listov a tie sa bud rozdrtia (tie suche) alebo tie zvysne tri vyberiem doma.

na cestach, ktore nepoznam sa snazim prednou brzdit minimalne. a na listi aj menej klopim zakruty, jednemu chalaniskovi, co isiel predo mnou, sa to vypomstilo... :)
09.11.2005 - 20:41:19
00
no na listi teda neklopim ani ja... na jednej strane je sice vsetko ovela krajsie a pekne to susti ale v listi sa vsetky tie sutre a konare a hlavne rigoly su pekne pozakryvane....nehovoriac o tom, ze sa mi kazdu chvilu nejaky list dostane do kolies a rapota to tam :)

pri beznej jazde 90% brzdenia riesim prednou...mozno aj preto, sa teraz citim tak trosku "na holickach"

najhorsie je ked si to clovek sviha po vyjazdenej ocistenej cesticke a v zakrute ho to vynesie do listia, tak to je uplna katastrofa, ani brzdit ani zabocit ....
10.11.2005 - 12:35:11
00
Už len si ustlať do toho lístia:-)))
10.11.2005 - 16:05:08
00
no akurat som prisiel a konecne som sa dnes v nom vyvalal :D ma vynieslo a rovno do takeho zlabu...no co uz, ale bolo to celkom elegantne myslim, konecne som skrabol helmu :)
10.11.2005 - 18:27:07
00
vravis ze si pokrstil prilbu? taq to ti gratulujem. :) zlaby su super aj bez listia! :) vtedy to aj viac boli...

inu, tie "rigoly" su jako zlaby na vodu krizom cez cestu?
10.11.2005 - 21:36:22
00
nie tento bol normalne od prudu vody co tece pozdlz cesty, resp. po ceste, nie napriec, problem bol v tom, ze bol pod 20cm listia a nevidel som kadial z neho von...tak som si pockal rym ma v nom rozhadza a elegantne som zalahol :) by ste neverili ale normalne som sa tomu padu potesil, som nespadol ani nepamatam, som vstal cely nateseny a hned som sa pochvalil kamoske, co isla pozadu a nevidela to :D ...
10.11.2005 - 21:53:40
00
pri zjazde po listi sa pošmyklo predné koleso na koreni do strany a následne do rigolu a..... bike bol porstený :-) ešte že som nešiel rýchlo :-))
Inak je to nádhera, ked dojdeš na križovatku ciest v lese a cesty niekto vygumoval a posypal tam lístočky. Prekrásna príroda.
11.11.2005 - 08:34:14
00
Jazda po lese pokrytom 20cm listia je uplna nadhera, je to skoro ako po snehu. Pokial nie je mokro tak nemam niejake problemy s brzdenim ako tu niektori pisu???
12.11.2005 - 20:08:38
00
autorovi temy:
celkom ma geroy zarazilo, vzhladom na tvoje prispevky, s akou temou si vyrukoval a aj postojom k nej. nuz ale k teme. podla mna jazda na listi je otazkou techinky jazdy a plastov. ja som zvykol jazdit agresivne vzorky vacsich sirok .napr.ritchey z-max, hutch.bulldog, tioga factory xc aj dh sirky 2,1+. momentalne uz pod 2,3 ani neuvazujem. a co sa brzdenia tyka nemyslim ze sa u mna nejako meni technika brzdenia. predna brzda rules. pravdupovediac mi nestaci ani 160kotuc. na jar prechadzam na 180. jemnejsie vzorky ale pochopytelne problemy pod brzdenim mozu mat. ale uprimne pre nezavodne jazdenie nevidim dovod pouzivania nejakych semislickov a pod. a v jeseni toboz.
13.11.2005 - 18:03:29
00
keyboard_arrow_up