som nasiel pekny priklad toho, ako moze byt lavka pre cyklistov peknou architekturou.

je vazne neuveritelne, co dokazu postavit v cechach. keby som narazil na nieco take na slovensku, uveril by som skor tomu, ze som sa prave naucil ohybat cas a priestor

http://www.archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=2470

Prílohy:

alavka_kadan.jpg
alavka_kadan.jpg 191.01 KiB thumb_up0thumb_down

11.03.2010 - 17:32:06
00
kraaasne, este mi to pripomenulo nieco podobne v susednej krajine... ano, aj takto sa daju efektivne minut peniazky z dani... kto umi, umi... :clap:
11.03.2010 - 17:47:59
00
som nasiel pekny priklad toho, ako moze byt lavka pre cyklistov peknou architekturou
Nachadza sa to sice v CR ale stavali to urcite slovaci. Preto je to take pekne :y:
11.03.2010 - 17:51:55
00
kraaasne, este mi to pripomenulo nieco podobne v susednej krajine... ano, aj takto sa daju efektivne minut peniazky z dani... kto umi, umi... :clap:
A tu tí ****** na vysokých postoch len trepú o tom ako sa tie cyklotrasy nedajú všade budovať.
Krásny príklad.
11.03.2010 - 17:59:13
00
Nie je to fotka zo Salzkammergut ? :o .. okolo toho jazera ?
11.03.2010 - 18:17:14
00
no napad super ale zeby to bolo zrovna pekne alebo by to zapadalo.. :puke:
take veci sa daju postavit aj z dreva, aj ked to bude mozno nakladnejsie a pracnejsie, ale hlavne to nebude bit tak do oci..
11.03.2010 - 18:59:54
00
Na preklenutie kratkych usekov, kde by sa inac nedalo dostat, beriem. Ale povazovat to za nieco pekne nedokazem ani po 6 pive, pricom znesiem iba 3.
11.03.2010 - 19:05:57
00
Z bezpečnostného hladiska a životnosti by nebolo vhodné zbúchavať to z dreva. Si predstav ako ťa hnilá doska pošle do roklinky. Betón a oceľ to je materiál tretieho tisícročia tak nebuďte spiatočníci. hehe Nemóže byť v lese len samé drevo! hehe
Ste chodili na drevársku priemyslovku keď ste takí zdrevenelí?
11.03.2010 - 20:32:44
00
turbi: drevo zo zelezneho stromu vydrzi viac .. ale .. kto asi tak z tehto materialu nieco robi ,ze :(
11.03.2010 - 20:43:28
00
turbi: mas pocit ze napr stary most v BA sa rozpadava? alebo napr. niektore mostiky v karpatoch, su tam odkedy sa pametam stale tie iste.. v dreve sa nevyznam presne, ale niektore druhy vydrzia nechutne dlho..
11.03.2010 - 21:01:35
00
otázka znie ináč za určitý obnos penazí chceme spraviť viac km a uznávam menej esteticky ako je na obrázku alebo menej z dreva? ťoť otázka
11.03.2010 - 21:29:39
00
tu cenovu otazku nedokazem porovnat, ale toto vypada neskutocne otrasne, mi to pripomina lesne asfaltky, to je tiez turistika v prirode jak hovado..
11.03.2010 - 21:34:23
00
Z bezpečnostného hladiska a životnosti by nebolo vhodné zbúchavať to z dreva. Si predstav ako ťa hnilá doska pošle do roklinky. Betón a oceľ to je materiál tretieho tisícročia tak nebuďte spiatočníci. hehe Nemóže byť v lese len samé drevo! hehe
Ste chodili na drevársku priemyslovku keď ste takí zdrevenelí?


..ja som zdrevenely :lol: kedze som na tu drevarsku chodil.. ale teraz stavebna takze som aj zbetonovany a aj zocelovany :lol:

..Pokial by bolo o drevenu konstrukciu starane.. a bola by pravidelne udrziavana tak posluzi bezpecne dlhe roky.. ! Co vsak v nasich koncinach neni mozne.. Tu ked sa nieco z dreva postavi.. uz s tym nikto neurobi nic.. az kym to samo neodhnije a neodpadne.. :envy:

Pokial ide o ten mostik.. mne to vobec nereze.. do prirody prirodne materialy ... dal by sa poostavit kludne bezpecny mostik s kombinaciou ocel+drevo .. posobilo by to omnoho estetickejsie a prijemnejsie ak ta ocelova raroha prisroubovana o skalu :puke:
11.03.2010 - 22:43:23
00
turbi: mas pocit ze napr stary most v BA sa rozpadava? alebo napr. niektore mostiky v karpatoch, su tam odkedy sa pametam stale tie iste.. v dreve sa nevyznam presne, ale niektore druhy vydrzia nechutne dlho..

Stary most sa rozpadava.. :lol: preto ta rekonstrukcia.. a ta lavka tiez neni prave najbezpecnejsia..

Drevo vydrzi dlho.. prakticky kazdy druh... pokial ho osetrujes.. Neustale sriedanie vysokej vlhkosti v lese a potom priameho slnka+casty pohyb po povrchu spravi aj z dubu sparatka

...vsetko je len o pristupe ludi..

pokial ide o financnu stranku.. tak je jasne ze drevena lavka bude konstrukcne omnoho narocnejsia ako ocelova.. tak isto aj praca... zvarat vie kadekto.. ale tesarov je pomenej -z coho vychadza dost velky cenovy rozdiel
11.03.2010 - 22:48:23
00
a este jedna taka mala drobnost.. radsej by som sa strepal na drevenu lavku ako na tu mrezu :lol:
11.03.2010 - 22:51:53
00
keyboard_arrow_up