Čaute ludia ako ste natom s prilbami? Je niaký zásadný rozdiel v druhoch a tvare? Alebo keď mi sedí tak je dobre?!
Inak máte niaké skúsenosti s policajtmi - keďže prilba má byť zo zákona povinná!
A používate ŠILT alebo OKULIARE???????
29.10.2005 - 11:56:28
00
no ano su zasadne rozdiely medzi prilbami aj ked ti vsetky prijdu rovnake... a sice vacsinou v moznostiach uchytenia a nastavenia, je dobre ak si vies nastavit tu plastovu obruc okolo hlavy presne na mieru, potom ani nemusis mat zapnuty remienok no aaaa,

zo zakona prilba povinna este u nas nie je...

a mam na prilbe aj silt aj okuliare...obe su uzitocne ...
29.10.2005 - 17:44:18
00
Ahoj geroy
ja síce nemám prilbu na tú plastovú obrič.
Ale si si istý že pri páde ti neskĺzne z hlavy?
29.10.2005 - 18:33:44
00
Integrály si treba kúpiť! :-)
29.10.2005 - 19:32:38
00
ja prilbu berem aj ked idem len o ulicu vedla. niekomu to pripada chore, ale je nevycislitelne co moze prilba zachranit. viem z vlastnej skusenosti. ovsem nerobi zazraky, to je jasne.

ja som si vybral tu co mi najlepsie sedela, lebo predsalen v nej travim dost casu, ani po upnuti okolo obvodu hlavy a pod bradou mi nevadi a nebrani v pohybe, co je tiez podstane.

dobra vec su vynimatelne a polohovatelne vnutorne "vankusiky", aby sa dali oprat a tak. a odvetravanie nech je poriadne. na starej prilbe som mal dokonca aj protihmyzove sietky spredu, ale moc sa mi to na ten ucel neosvedcilo ;)

silt jednoznacne odporucam, okrem toho ze tieni ociam, tak pripadne haluze odvadza od tvare a od oci...

okuliare detto.
29.10.2005 - 20:25:36
00
no jasne! tu sietku proti (asi) hmyzu som mal aj ja! hovadsky dobre to fungovalo! ale len pri hmyze velkosti slona lebo tie diery... :) ja som s prilbou zacal jazdit furt odkedy som nazivo videl jedneho kamosa, ktory napalil do nejakeho stromu, ktory sa mimochodom nasledne zlomil :) . keby nemal tu prilbu taq ma celo prehlbene do polky hlavy...

furt jazdim s okuliarmi aj so siltom. je to dobra vecicka... jednak na haluze ale do lesa si skoro vzdy bravam cire okuliare aby som viac videl, taq vtedy je ten silt sobry na slnko.
29.10.2005 - 23:04:26
00
No tak prilbu som kupil kokosu od authora a je straasne velika.ale nosim na bikrosku a ked davam nieco vatsie....
30.10.2005 - 08:44:43
00
prilba musí byť.(aj na sídlisku videl som, ako dve autá sejmli chlapa na biku) niekedy to obtažuje si ju zobrať. šilt som sundal, lebo s toho bolí krk. keď idem cez konáre v kritickom momente na zlomok sek. zohnem hlavu a nastavím prilbu. šilt by mi aj tak urvalo a hlavu by som preistotu sklonil aj zo šiltom. jazdím s brílami ale jedny som stratil a asi 3 mesiace som jazdil bez aj na dvoch maratónoch a je to riadna hlúposť.
30.10.2005 - 18:29:06
00
Svojho času, pred dvomi rokm,i manželku prilba zachranila pred minimálne otrasom mozgu. Ohrozilo ju auto, musela prudko zabrzdiť, spadla, tukla hlavou (naštastie ju mala v prilbe), o zem. Ked sme potom prilbu prezerali bola puknutá a bol do nej vrazený asi 1 cm kameň.
Ja som som sa citil nesvoj, ked som vyšiel prvý krát s prilbou. Malé decko kričalo na mamku - "taky veĺký ujo a hra sa na pretekára".
Zvykol som si a bez prilby ani meter.
04.11.2005 - 18:39:44
00
Jaska treba nosiť prilbu. A tý čo hovoria že je to blbosť a je to smiešne by nemali ani sedieť na bajku, alebo sú to také týpky čo v živote neprešli ani poriadnu trasu a trepú tri na dve. Treba prilbu a ak niekto jazdí troška v tvrdších terénoch tak aj integrál sa zíde :-)
07.11.2005 - 23:15:22
00
no ja to poznam z obidvoch stran.. rozbil som na hlave dve prilby a to nie som nijaky zjazdar ani nic tak.. proste v obidvoch pripadoch neovplyvnitelne okolnosti. mimochodom najviac vaznych urazov sa nestane ked robis "nieco vacsie" pretoze vtedy si "nabudeny" a viac davas pozor, ale prave vtedy ked robis "nieco mensie" napriklad ides "kupit rozky" lebo vtedy podcenujes situaciu. takze asi tak
a z druhej strany: videl som uz niekolko ludi, ktori bez prilby skoncili na zemi a jedneho ktory sa preto uz v zivote nepostavi na nohy...
08.11.2005 - 11:24:19
00
No ja som tiez za nosenie prilby.tiez som si ju kupoval az ked som spravil kotrmelec a pristal som lebkou v aute.tiez sa mi okolie vysmievalo ,ale postupom casu som ich predsa len presvedcil.teraz nosi helmu hadam kazdy koho poznam.myslim si ,ze helma sa stala akymsi ukazovatelom vyspelosti kazdeho cyklistu.jednoducho ,ked niekoho vidim bez nej ,pomyslim si o nom ze je to len
obycajny rakosnik,ani mu nezdvihnem ruku na pozdrav.:-)) inak s tym zdravenim ,dakedy mam dojem ,ze som sa asi pozdravil nejakemu teliatku.len hladi ako pako:-)
08.11.2005 - 15:50:17
00
O čom to tu je? Bez prilby ani na krok. Robím tak už niekoľko rokov a to som ju ešte ani raz pri páde nepotreboval. Dúfam, že ani nebudem. 250 gramov na hlave je určite menej ako navždy vegetiť pod 2500 kg hliny.
08.11.2005 - 18:35:33
00
no, tych 2500 kg hliny je trochu, ale mas pravdu a vsetci sme ta pochopili. inu, s tam zdravenim, ono niekedy sa aj nestiha. ako napriklad ja niekedy nastiham, keby som mal niekoho pozdravit taq sa aj vytrem. ono niektory "ti bez prilby" su nejaky ubohy. prave dnes som jednemu oprotiiducemu na takom singletraily uhol trochu do kopca do hustiny a ten ani bu ani be. ani sa na mna ten chudak nepozrel ze by pokyval hlavou alebo co! proste niektory ludia to beru ako samozrejmost. co uz...
08.11.2005 - 19:34:57
00
su to sraci a trapny vykendaci co potom machruju pri pive aky su MTBeckari resp DHilaci
08.11.2005 - 20:53:11
00
keyboard_arrow_up