Zdravim vsetkych,potrebujem radu,pomoc.Robil som si videa s Go Pro Hero2 a potom ich v programe sony vegas 11.0 zostrihal do 11 minutoveho videa,ked som ho dal ulozit vysledna velkost bola cez 68 Gb v AVI formate,skusal som aj vo formate wmv ale kvalita bola hrozna.To vysledne AVIcko som skusal aj konvertovat do roznych formatov ale kvalita bola hrozna tiez.Viete mi poradit v akom formate ho mam ulozit aby bolo vidiet kvalitu videa,ostrost a hlavne je to rychle,natacane pocas jazdy s nastavenim na 720p a 60fps ,povodne videa su vo formate MP4,viete mi niekto prosim poradit???Vopred dakujem
05.09.2012 - 00:30:25
00
Do akých formátov môže ukladať sony vegas? Ty si to určite uložil v nejakom nekomprimovanom formáte, tak potom to stačí prehnať cez Freemake Video Converter alebo AviRecomp. Asi dva najlepšie free konvertery.
05.09.2012 - 02:23:30
00
Ja pouzivam Avidemux na strihanie aj niekedy konvertovanie videa a uplna pohodicka. Kedysi som pouzival tiez Vegas, kedze sa tam daju robit rozne efekty, ale stracal som kvalitu videa. Takto mi staci orezat video a ulozit v povodnom formate, bez konvertovania je to rychle a kvalita 1080p ostane. Cez Audacity zmixujem aj hudbu, ktoru v Avidemuxe vlozim ako zvukovu stopu.
05.09.2012 - 08:35:45
00
Pokial sa jedna len o konvertovanie tak odporucam Total video converter. Je tam moznost zmenit uplne cokolvek na cokolvek. Casto upravujem videa z mobilu kde uz par minut ide cez giga. Niektori privitaju moznost premenit video na mp3 alebo wav. Takze sa da takto lahko ziskavat hudba priamo z youtube. V Sony Vegas renderujte do wmv ale bacha na framerate. Mal by byt rovnaky ako original video inak bude video divne rozmazane.
05.09.2012 - 09:07:52
00
asi si nepouzil komprimaciu - ulozil si surove video, so sony vegas som robil davno, ele urcite tam bola moznost komprimacie, netreba na to dalsi program
nejake navody http://www.tvfreak.sk/modules.php?name=News&new_topic=9
05.09.2012 - 09:18:29
00
Pouzij 2pass Xvid kompresiu. 11m video by sa ti malo vojst do cca 500MB v 720p kvalite. Xvid ma dobry pomer kvalita/kompresia.

Osobne davam renderovat video bez zvuku a zvuk samostatne a potom ho spojim vo VirtualDubMod.

Ak si ulozil video bez kompresie (to 68gb) tak ho mozes skomprimovat vo VirtualDub programe.

Mrknem sa doma by som mal mat este ulozeny video tutorial prave k Xvid.
05.09.2012 - 09:36:40
00
v súčasnej dobe radšej H.264, koho by ešte bavilo pozerať sa na štvorčeky...
05.09.2012 - 09:52:52
00
bedo - presne tak. H.264 je standard ak chce clovek videom oslovit a nie len podat informaciu.
05.09.2012 - 11:05:53
00
Ved prave,pozerat sa na tie stvorceky ma dohana k sialenstvu hlavne po takom case co som stravil vytvaranim toho videa :).V tom sony vegas su aj ine moznosti ulozenia stale skusam ine formaty ale je to vsetko na ukor kvality,ulozil som si hned aj to ,,surove,, video a pouzil Freemake Video Converter ale tie videa su stale kockate.Skusam stale rozne sposoby v tom sony vegase aby som nemusel pouzivat konvertor no zatial je to len o skusani.Ak to zlyha skusim vase doporucenia.Zatial mam pocit,ze kvalita tej kamery mi je na dve veci :).Pani z Go Pro by mali niekde hodit aj navod ako si ulozit zostrihane videa z ich kamery v takej super kvalite ako z tych ich reklam :).Ja s tym iba zacinam takze som z toho riadna lama.Inak ma tu niekde skusenosti s tou kamerou?
05.09.2012 - 11:17:07
00
Tak este raz. Uloz Windows media video format a zvol pozadovanu kvalitu. Hlavne taky isty framerate ako toci gopro. Asi 30 teda. Ine robili problemy. Alebo uloz surovy a skus pouzit Total video converter kde mas x moznosti.

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 112.4 KiB thumb_up0thumb_down

05.09.2012 - 11:25:03
00
vyskusam,dam vediet,dakujem
05.09.2012 - 11:35:11
00
no zatial vyzera najlepsie verzia MP4 HQ 1280x720 60fps,35 Mbps VBR,ma to cez 2.17GB v prehravaci je to fajn uvidim este ako to bude vyzerat na youtube.
06.09.2012 - 00:06:37
00
ono vela spravi aj ake rozlisenie pouzijes v "projekte." ja uz som sa tak vela krat popalil a cela robota bola na zmar... a ked mam jednoduche video, kde ani nebazirujem na nejakej konkretnej hudbe, tak pouzivam YouTube Videomaker -normalne si upnem videa a tam as to da jednoducho postrihat... jedina nevyhoda je, ze clovek si nemoze vybrat hocijaku hudbu ale len co su certifikovane na YT ale vzdy sa tam da najst nieco podla klucovych slov :)

a inac páni z GoPro maju aj navody ;) a ked to neboli oni tak je toho plny internet aj ku konkretnym programom na strihanie
06.09.2012 - 00:16:27
00
hod potom link...ja som tiez expermentoval s go pro rendermi ale nepamatam sa co som tam daval... :D
06.09.2012 - 00:18:44
00
Swifty50s sak hod meno podla coho to najdem na youtube,mna zaujima ake maju skusenosti s tou kamerou aj ostatny a taktiez vysledne videa ake su z toho.Inak ja osobne som cakal kvalitnejsie fotky aj videa co sa tyka sytosti,velmi pekne je to ked mas fakt,ze pekny slnecny den ale trochu mrakov a uz je to take tie farby take nesyte,viem,ze vsetko nemoze byt dokonale ale na tie uputavky co som videl kade tade bola realita trosku ina,viem,vsetko sa da upravit,nakoniec ved aj ja som musel doupravovat :)
06.09.2012 - 00:35:41
00
keyboard_arrow_up