Cavte, mate v praci nejake benefity, alebo lepsie moznosti, ked chodite do prace na bicykli? Zaruky, stojany, klietky, SBS?

Trochu ma zaraza, ze u nas je to tak, ze: Mame klasicke stojany, su tam SBSkari, ktori davaju karticku "bajk" pri vstupe a pri odchode sa odovzdava + su tam kamery. Aj napriek tomuto "zabezpeceniu" ti ale nic negarantuju, cize aj ked je tam SBS a kamery a bajk ti ukradnu, nedostanes ziadnu nahradu skody. Cize SBSkar moze prist s karboskou, ukradnut ti bicykel a nikomu sa nic nestane, nikto to neriesi. Uz poznam x ludi, ktorym tu ukradli bajk a maju oci pre plac..(vsetko normalne zamknute bajky)
Teraz nam tu dali "novinku" nove uzasne klietky s odomykanim kartickou pre bicykle.. jedine, co mi fakt nejde do hlavy, ze si za to pytaju 120eur za sezonu, teda 240eur rocne! Za klietku, a aj tak ti negarantuju, ze ti nik neukradne bajk, resp. ze ked ti ho ukradnu, tak ti neuhradia skodu.
V tejto dobe mi to pride ako uplny nezmysel a vysmech pre tych, co si dovola ist na bajku do prace..

Co si o tom myslite vy, ake to mate vy u vas v praci?
16.08.2019 - 14:06:12
00
bajk mam hned vedla seba takze som kludny
16.08.2019 - 15:18:41
01
Riesenie je jednoduche - chodit do prace na bajku s hodnotou +- 50 € a zamykat ho zamkom s hodnotou +- 5 €. O take zlodeji nemaju zaujem.
16.08.2019 - 16:10:24
05
to pre mna nie je riesenie.. Dobry bajk som si kupil prave preto, aby som bol rychlejsie v praci.. Ist pomaly po ceste s autami je o zivot, ist po chodniku este vacsi, cyklochodniky su asi len mytus, ktory este nikdy nikdo nevidel na Slovenskych cestach.. :D
16.08.2019 - 16:14:35
00
No, ked to nie je riesenie... Potom napis kolko dni / tyzdnov si sa na nom vozil kym ho ukradli. :)
16.08.2019 - 16:16:45
01
cinges v situacii aku popisujes je najistejsie mat bajk na pracovisku tak aby si ho videl vacsinu casu (kamos mal bajk v praci a ukradol mu ho kolega - preto pisem, ze by si ho mal aj vidiet)
inac budes len pisat, ako sa co neda ...
a ano - je to naho*no riesenie - ale momentalne je to tak :(
16.08.2019 - 16:27:35
00
Ak zamestnavatel tvrdi, ze nezodpoveda, tak to neznamena, ze to tak je, vid zakonnik prace:


§ 151

Pracovné podmienky a životné podmienky zamestnancov
(3) Zamestnávateľ je povinný zaistiť bezpečnú úschovu najmä zvrškov a osobných predmetov, ktoré zamestnanci obvykle nosia do zamestnania, ako aj obvyklých dopravných prostriedkov, ak ich zamestnanci používajú na cestu do zamestnania a späť s výnimkou motorových vozidiel. Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov vymedziť podmienky, za ktorých bude zodpovedať aj za úschovu motorových vozidiel. Túto povinnosť má aj voči všetkým ostatným osobám, ak sú pre neho činné na jeho pracoviskách.

§ 193
Zodpovednosť zamestnávateľa za škodu na odložených veciach
(1) Zamestnávateľ zodpovedá za škodu na veciach, ktoré si u neho zamestnanec odložil pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním na mieste na to určenom, a ak nie je také miesto určené, potom na mieste, kde sa obvykle odkladajú. Za veci, ktoré sa do zamestnania obvykle nenosia, zamestnávateľ zodpovedá, len ak ich prevzal do úschovy, inak najviac do sumy 165,97 eura.
16.08.2019 - 16:35:33
02
tymto zamkni zadne kolesa a ram o stojan
https://www.bike24.com/p2274928.html

tymto predne koleso o stojan
https://www.bike24.com/p274958.html

a niecim ako toto prichyt sedadlo/helmu
https://www.bike24.com/p27045.htm

a zamkni bike najlepsie tam kde je vela dalsich so zlymi zamkami (lanka)
16.08.2019 - 16:44:51
00
Bicykel mi neukradli, ukradli kolegom a inym ludom v budove. Bajk mam zabezpeceny dobre, ale akakolvek zamka sa da karbobruskou prepilit, a kedze poznam, aki su SBSkari, tak im to nebude robit ziadne problemy. Skor ma zaujima, ako to vy mate nastavene v praci. Jeden chalanisko pisal, ze mu tiez v praci ukradli bajk a firma mu ho cely preplatila - 2000e +-.
U mna ma zaraza, ze proste ti nik nic negarantuje, ponukaju ti klietku za 240e rocne, a tiez to nic negarantuje.
16.08.2019 - 17:15:46
00
Garantuje ti to vyššie citovaný zákon, "Zamestnávateľ je povinný... " a "zamestnávateľ zodpovedá..."
16.08.2019 - 21:23:58
01
My mame spolocnu klietku v biznis budove s viacerimi firmami. Cize zabezpecenie velmi podobne. Pochybujem, ze pri vacsich firmach alebo v bizniscentrach to niekde je ovela lepsie.
Za 3 roky viem len o jednom neuspesnom pokuse o kradez, po ktorom zvysili zabezpecenie. Upokojuje ma trochu, ze nemam najhodnotnejsi kusok (ak neratam zimu). Urcite mam jeden s najspinavsich kuskov a mam jeden s najlepsich zamkov v klietke. Snazil som sa co najviac znizit riziko kradeze, ale aj tak len verim a modlim sa aby som nemal tu smolu.
Kazdy zlodej si zvazuje riziko / zisk. Cim lacnejsi bike a lepsi zamok, tym nezaujmavejsia kradez. Ak sa takto parkuje bike za 2000, tak to asi ziaden zamok nepomoze. To riziko za to proste stoji.
19.08.2019 - 00:47:34
00
Zlodeji vacsinou nie su ziadni cykloexperti. Ukradnu bike, ktory najlepsie vyzera. Je jedno, ci je jeho cena 200, alebo 2000 Euro. Podla toho, kde som pracoval, som mal bike na roznych miestach: v pivnici, na dvore za budovou, v arealy pred vchodom, v nepouzivanych sprchach, v kancelarii, pred budovou pri chodniku... Teraz ho mavam v kancelarii.
19.08.2019 - 07:30:03
00
keyboard_arrow_up