Bol som sa dneska povoziť a postretal som asi 30 "bikerov". Vždy keď idem na bike cez týždeň a stretám bikerov, odzdravia, uhnú sa, usmejú sa, hocičo. Ale dneska z tých 30 odzdravil jeden, dvaja aspon zdvihli hlavu, ostatní nič. V lese uzučká cesta, vidím chalanov ako zjazdujú, uhnem sa do kríkov; ani náznak vďaky. O 2 km ďalej na úzkej štrkovej ceste (rovina) sa vyhýbam "víkendovým bikerom" do žihlavy. Opäť ani náznak vďaky. V zjazde na 3 metre širokej ceste musím ísť po rozbitom okraji, lebo pánovi a dáme sa uhnúť nechce. A dorazilo ma, keď sa mi za uhnutie vo výšlape poďakoval motorkár...

Neberte to ako vyplakávanie sa, ale ono to dosť pokazí zážitok z jazdy. Vždy je príjemnejší výjazd, keď stretnete bikerov, s ktorými sa pozdravíte, prehodíte pár slov. A nemusíte ich vôbec poznať.

Ak máte podobné skúsenosti, môžeme dať dokopy takú menšiu "etiketu bikera". Nič si od toho nesľubujem, ale snáď to prispeje aspoň k tomu, že "bikeri", ktorých v lese pozdravíš nebudú na teba čumieť v zmysle "nie si ty trochu drzý?"
18.06.2006 - 15:53:26
00
zdravit je podla mna slusne. ked niekoho stretnem v lese a nemusi to byt iba biker tak ho pozdravim. aj dnes som v lese stretol nejakych faganov co tam opekali som pozdravil pozreli tak nechapavo ale pozdravili. a ked som sa cez les dostal do susednej dediny tak som pozdarvil aj miestnych obyvatelov a tiez v pohode odzdravili. raz darmo v okoli Ziliny ziju slusny ludia. mozno niekde pri Blave su moc namysleny a nezdravia :D
18.06.2006 - 16:20:33
00
tak ja jazdim momentalne len v karpatoch, mam taky pocit ze cim lespi bajk tym vacsi magor. Odzdravi tu fakt malokto. Ak niekto povazuje bicykel len ako nahradu squashu ci fitnes tak nemozme cakat nejaku bajkersku spolupatricnost. No a este k tomu je to BA... Ale cest vynimkam. :wink:
18.06.2006 - 16:30:56
00
zdravit je podla mna slusne. ked niekoho stretnem v lese a nemusi to byt iba biker tak ho pozdravim. aj dnes som v lese stretol nejakych faganov co tam opekali som pozdravil pozreli tak nechapavo ale pozdravili. a ked som sa cez les dostal do susednej dediny tak som pozdarvil aj miestnych obyvatelov a tiez v pohode odzdravili. raz darmo v okoli Ziliny ziju slusny ludia. mozno niekde pri Blave su moc namysleny a nezdravia :D


toto bolo v okoli Piestan :). Zacinam rozdelovat vikendovych a nevikendovych bikerov :). Ak mate nejake navrhy na body etikety, sem s nimi
18.06.2006 - 16:31:09
00
Moja najneprijemnejsia skusenost- pred dvoma mesiacmi som volal sanitku k jednemu skaredemu padu, dvaja ci traja typci presli okolo a nezastavili sa. Krv tiekla po ceste, fest rozbita tvar, 100% nas videli. Nastastie sa nasli aj dvaja, ktori tu pomoc nasmerovali k nam. Tym co sa tvarili ze nevidia neprajem aby raz takuto pomoc potrebovali
18.06.2006 - 16:37:27
00
Jasne,ze nejaka spolupatricnost,alebo ako to nazvat by existovat mala.Ved to ju uplne normalna vec,ze v lese sa jednoducho ludia zdravia...Napriklad ked idem na turistiku,naozaj malokedy sa stane,ze sa ti v lese,alebo na skale clovek nepozdravi...A co sa tyka bikerov,zatial mam len fajn skusenosti.Ked sa stretneme taky upoteny,napoli mrtvy na kopci,tak si vacsinou celkom fajn pokecame...
to cervo: Mozno to bolo prave tym,ze si postretal kopu tych vikendovych...a mozno aj tym,ze tych ludi bolo na tej trase tak vela.Mna minule v hore skoro zrazil arogantny traktorista.Ludia su rozny...
18.06.2006 - 16:39:27
00
Ja osobne zdravim len bikerov, ktorych poznam ( aj z videnia ) alebo tych, co stretnem pri odpocinku.
K tomu uhybaniu - zatial som nemal nejaky problem - ludia su pomerne tolerantny...
Tiez je dobre sa spytat niekoho, kto tlaci alebo stoji pri biku a snazi sa nieco porobit, ci nepotrebuje pomoc a pripadne helfnut. Ja som sa uz parkrat niekoho opytal a zatial vsetci zdvorilo odmietli moju pomoc, no ked vidim, ze sa pomoct neda ( napr. nemam nitovac... ), tak len prejdem. Pripadne sa tiez spytat niekoho, kto spadol, ci nepotrebuje lekarku pomoc.
18.06.2006 - 16:46:27
00
ja, ak mi to okolnosti dovoluju, tak zdravim kazdeho ked som jak na turistike, tak na biku. a ked idem cez nejaku dedinu a sedia a hraju sa tam nejake decka na ceste, a pozdravia ma, ze dobry den, tak si zacinam uvedomovat, ze asi starnem. :) samo, ze im aj odzdravim. od malicka ma ucili rodicia jednu vetu z cestiny: Toníčku, zdravte lidi!
18.06.2006 - 16:53:41
00
nj takych mumakov som uz postretaval.. hlavne tipci s masinou za 130k a cumi na teba jak vyorany.. pri takych zacinam naberat istotu ako k tomu biku prisli.. ak ma k biku vztah tak sa tvari uplne inak.. to je vidiet aj na maratonoch a inych zavodoch.. pokeca tam hockto s hockym, tam sa lamy nehrnu..
18.06.2006 - 17:12:17
00
Ak máte podobné skúsenosti, môžeme dať dokopy takú menšiu "etiketu bikera". Nič si od toho nesľubujem, ale snáď to prispeje aspoň k tomu, že "bikeri", ktorých v lese pozdravíš nebudú na teba čumieť v zmysle "nie si ty trochu drzý?"


1. pozdrav kazdeho bikera (aj ziletkara) - ak neodpovie jeho problem mna neubudne
2. ak si dalej od parkovisk pozdrav kazdeho koho stretnes - turistu, lesaka, pastiera obcas narazis na velmi zaujimavych ludi
3. ak vidis cloveka v nudzi - poraneny, zoslabnuty, porucha biku ... zastav a opytaj sa ci nepotrebuje pomoc - ak je to pekna bosorka tak sa opytaj aj ked ju zjavne nepotrebuje :wink:
4. na lazoch, zapadlejsich dedinkach pozdrav kazdeho koho stretnes patri to k ich zivotnemu stylu
5. ked vojdes do krcmy pozdrav dost hlasno - neriskujes incident ktory som raz zazil a prezil

... pridavajte dalsie co vas napadnu
18.06.2006 - 17:14:10
00
Ak máte podobné skúsenosti, môžeme dať dokopy takú menšiu "etiketu bikera". Nič si od toho nesľubujem, ale snáď to prispeje aspoň k tomu, že "bikeri", ktorých v lese pozdravíš nebudú na teba čumieť v zmysle "nie si ty trochu drzý?"


1. pozdrav kazdeho bikera (aj ziletkara) - ak neodpovie jeho problem mna neubudne
2. ak si dalej od parkovisk pozdrav kazdeho koho stretnes - turistu, lesaka, pastiera obcas narazis na velmi zaujimavych ludi
3. ak vidis cloveka v nudzi - poraneny, zoslabnuty, porucha biku ... zastav a opytaj sa ci nepotrebuje pomoc - ak je to pekna bosorka tak sa opytaj aj ked ju zjavne nepotrebuje :wink:
4. na lazoch, zapadlejsich dedinkach pozdrav kazdeho koho stretnes patri to k ich zivotnemu stylu
5. ked vojdes do krcmy pozdrav dost hlasno - neriskujes incident ktory som raz zazil a prezil

... pridavajte dalsie co vas napadnu


to ta ako napadli kvoli tomu, ze si im nepozdravil ??? fiha, no u nas v dedine keby som vosiel a pozdravil nahlas tak hned mam 10 vodiek na stole...:))
18.06.2006 - 18:38:31
00
ja zdravim kazdeho jedneho bajkera aj babky vikendovky....
vacsinou kazdy odzdravi...
tak 90 ku 10

a okrem toho je psou povinnostou dobreho bajkera pozdravit dalsieho bajkera... len zdraviaci bajker je dobry bajker...
18.06.2006 - 19:18:41
00
no, ja zdravim vzdy, ked vidim bajkera, nie hradzovych "cyklistov" ...
vecsinou pozdravia, inokedy len pozru, ako by som im veceru zjedol....
dnes som bol v puchove na biku po asfalte , a som bol prekvapeny, aky su ti ziletkari prijemny spolujazdci.... :)..... ked videli, ako sa po asfalte ruti "magor" na 2.1 plastoch, tak spomalili, pozdravili, niektory aj par slov prehodili :)...
no, a to len utvrdzuje moje rozhodnutie kupit aj ziletku :P ...

k tej etikete... malo by tam patrit aj pustanie rychlejsieho pred seba.... napr.: dnes sla partia "cyklistov" .... asi vikendaci ... cca 7-8 ludi.... roztahnuti po celej ceste!! a aj ked videli, ze som rychlejsi, a snazim sa ich predbehnut, nepohli sa ani o pol metra!....... az ked som ich poprosil, ci by sa uhli, tak s frflanim ma pustili....
18.06.2006 - 19:46:19
00
normalne do etikety patri aj mnozstvo pravidiel o obliekyni. tak dalsim pravidlom by mohlo byt: jazdit vzdy s cistym bikom a vypratym dresom :D
18.06.2006 - 19:58:32
00
no mne sa tiez paci ked niekto pozdravi a bavi ho to co aj vas ved sa zdravia aj motorkary
18.06.2006 - 19:59:09
00
keyboard_arrow_up