Chcel by som sa Vas opytat, ako ste na tom s blikanim vpredu cez den. Ja blikam v kuse, okrem vecera, tam uz svietim ;)

Ide totiz o to, ze cim dalej tym viac stretavam, po chodnikoch a lesoch sviatocnych bikerov, ktory sadnu na bike raz za pol roka a bezpecnost im nevravi nic. Ta ich ma nezaujima, prvorada je moja :rofl:

A podla mna je lepsie pre mna, ked blikam vkuse, lebo ma vidiet uz zdialky a baterky nie su az taka draha polozka, ako pripadna navsteva KUCHu a naklady spojene s opravou biku
18.06.2010 - 22:00:30
00
to je co za sprostost svietit cez den ne biku? ja napriklad nemam ani svetlo :) pokial viem, tak vo vyhlaske sa o tom nic nehovori, iba o reflexnych prvkoch a aj to iba za "znizenej" viditelnosti.

citujem: Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. - § 55 ods. 2, 8/2009 Z. z.
18.06.2010 - 22:27:18
00
No vo vyhlaske o tom ani nemusi byt zmienka. Zober si, ked nebolo na autach povinne celorocne svietenie. Svietil som vkuse na aute, den, ci noc, a nesvietis preto, aby si videl cez den, ale aby si bol videny najme z dialky ]:)
18.06.2010 - 22:50:24
00
tak za normalneho slnecneho dna tych par diod vo svetle aj tak nikto neuvidi. ja nevidim cez den ani rozdiel medzi svietiacim a nesvietiacim autom. predsa len intenzita tychto dvoch svetelnych zdrojov nie je ani porovnatelna
18.06.2010 - 23:01:36
00
Jazdit tam, kde sviatocni bikeri nejazdia :)
18.06.2010 - 23:15:48
00
Cez deň blikám maximálne vzadu s červeným svetlom ale to už musí byť fakt totálne zatiahnutá obloha alebo musím jazdiť po tmavých cestách medzi stromami s každej strany. Vpredu neblikám nikdy, iba svietim a tiež len v totálnom šere alebo v tme .
19.06.2010 - 10:04:36
00
tak ty musis byt iny exot na tej hradzi, ci kde to chodis medzi sviatocnych bajkerov baby ocumovat.. :clap: a vlese cez den ked pali :sun: ajtak nikto tu pidi blikacku registrovat nebude.. a co sa tyka celorocneho svietenia aut.. tak tam kde to vymysleli v nemecku a rakusku uz davno pochopili, ze je to zbytocne a uz cez den svietit netreba.. a cuduj sa svete nehody nepribudli..
inak pekne prastena tema.. :D :D :D
19.06.2010 - 12:57:39
00
celorocne svietenie podla mna ma zmysel...aj cez den vidim dostatocny rozdiel medzi osvetlenym a neosvetlenym autom...ide o to byt videny, ako pise shark79 a ti, ktori nesvietili, ked nemuseli, tak su drzgrosi, lebo im je luto dat peniaze na ziarovky :D
19.06.2010 - 15:23:39
00
moj nazor je ze to je zbytocne lebo aj keby to bolo tak si kupim toto svetlo :D je to tiez svetlo a nic sa tym nevyriesi

Prílohy:

led-svitilna-na-kolo.jpg
led-svitilna-na-kolo.jpg 18.22 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2010 - 19:50:29
00
tak ty musis byt iny exot na tej hradzi, ci kde to chodis medzi sviatocnych bajkerov baby ocumovat.. :clap: a vlese cez den ked pali :sun: ajtak nikto tu pidi blikacku registrovat nebude.. a co sa tyka celorocneho svietenia aut.. tak tam kde to vymysleli v nemecku a rakusku uz davno pochopili, ze je to zbytocne a uz cez den svietit netreba.. a cuduj sa svete nehody nepribudli..
inak pekne prastena tema.. :D :D :D



No vidis, aspon trosku srandy v teme o hocicom :D

Inac po hradzi nemusim chodit,pokusam sa jej vyhnut kedze tam su samy inline korculiari, a je to niekedy pekne o drzku, ked idu traja vedla seba, s MP desinou v ušiach :lol:

Mne sa tam este nepodarilo sundat ziadneho inlinistu, ale videl som uz par pripadov, ked sa nevedeli dohodnut a skoncili v sebe bike a korculiar :whew:
19.06.2010 - 20:01:27
00
Mama bola osvetlená a aj tak ju zrazilo auto ;(
21.06.2010 - 21:14:40
00
Mama bola osvetlená a aj tak ju zrazilo auto ;(



To mi je luto JoGurT, ale ako vidis, stale sa najde par kretenov :doh:
21.06.2010 - 21:40:01
00
neblbnite s celorocnym svietenim, este to nejaky "zakonodarca" precita a hodi to do zakona.
neviem ako ostatni, ale ta moja pidi jedna ledka fakt nikoho nez den neohuri... svetla som nepouzival. teraz mam mikroLed vpredu aj vzadu, ale pouzivam vynimocne.. cez den vobec... max. tak po zapade slnka..
naco mi je cez den svietit v lese? :)
21.06.2010 - 23:00:18
00
.. a co sa tyka celorocneho svietenia aut.. tak tam kde to vymysleli v nemecku a rakusku uz davno pochopili, ze je to zbytocne a uz cez den svietit netreba.. a cuduj sa svete nehody nepribudli..


tak s tymto absolutne nemozem suhlasit. Uz len ako cyklista si uvedomujem vyhodu celorocneho svietenia v tom byt videny,... Vela krat sa mi stalo, ze len vdaka tomu, ze vodic auta mal zapnute svetla som si ho vsimol. Nie je to hlupost. Stoji ti tych par eur za bateriu do auta za to, ze zrazis cloveka, len preto ze bol menej pozorny a prave to svetlo ho mohlo uputat? Nechcel by som zit s pocitom, ze som zabil cloveka... aj ked by bol na vine on, myslim ze by pocit: "zabil som cloveka" nezmizol ;)
23.06.2010 - 21:50:24
00
si myslis, ze obycajne ledky su cez den vidno?
23.06.2010 - 22:06:58
00
keyboard_arrow_up