Využijem existujúce vlákno a rovnako ako jeho autor prosím domácich o radu.

Chcel by som prejsť okruh, ktorý som si vymyslel nad mapou, poraďte mi prosím, či je to zjazdné, resp. prejazdné, plánujem si na to vziať HT-čko na semislikoch.
Z Č. Balogu okolo lesníckeho skanzenu po asfaltovej ceste do sedla Tlstý javor, ďalej až na Sihlu. Tu doprava a okolo Kamenistého potoka (Kamenistou dolinou), podľa mapy by to mala byť zpevnená cesta (lesná asfaltka, či šotolina?) k vodnej nádrži Hronček. Ďalej zase okolo potoka k Svätému Jánovi, kde sa chcem napojiť na cestu vedúcu okolo ČH železničky.
Bola by vhodná alternatíva zo sedla T.Javor po červenej TZ cez Obrubovanec a Zákľuky k vodnej nádrži Hronček, dole zase Veľkou dolinou do Medveďova?

Ubytovaný budem v Č. Balogu, preto chcem okruh začínajúci a končiaci tam, skôr niečo rýchlejšie a technicky menej náročné, dlhé stúpania ale beriem. Ak máte inú, overenú a peknú trasu na cca tri hodinky, podeľte sa s ňou.

Ď.
30.08.2009 - 12:37:24
00
Ja som šiel v lete od Lomu nad Rimavicou cez Sihlu, dole Kamenistou dolinou až na chatu pod Hrbom. Všetko je to bezproblémov zjazdné, značená cyklotrasa. Popísal som to v téme Poľana.
Tá predposledná fotka je práve Sihla.
30.08.2009 - 17:57:44
00
Caute, začiatkom Septembra chcem ísť pojazdiť nejake trasy do C.Balogu a okolia. Ako je to s našimi čiernymi spoluobyvatelmi - môžem očakávať nejaké problémy ? :sweat:
21.08.2012 - 10:21:48
00
ano,bacha,sam tam nejazdi....
23.08.2012 - 16:05:27
00
Uvažujem o nejakej trase z Hronca či Č. Balogu na Sihlu cez Kamenistú dolinu a zvažujem ako naspäť. V merku mám Zákľuky a potom zvážnice popod Havašku a Zemanovú, podľa CM maps by tu niekde mala byť spojka v úbočí až k tejto ceste.

Má niekto znalý lepší tip?
04.07.2015 - 12:00:42
00
keyboard_arrow_up